Connect with Us

VIDEO/ “Poker” në transfertë, fiton ndaj Granadës dhe i bën presion Atleticos

La Liga

VIDEO/ “Poker” në transfertë, fiton ndaj Granadës dhe i bën presion Atleticos

Publikuar

-

Real Madrid nuk gaboi në fushën e Granadës, fitoi 1-4 dhe vazhdon të jetë në garë për titullin kampion. “Los Blancos” u rikthyen te fitorja pas humbjes me Chelsea në Champions League dhe barazimit shtëpiak ndaj Sevillas në kampionat.

Golin e parë të takimit e shënoi Luka Modric. Mesfushori mori një asist të bukur nga 19-vjeçari Miguel Gutierrez dhe nuk gaboi përballë portierit kundërshtar. Djemtë e Zinedine Zidane goditën sërish në minutat shtesë të pjesës së parë.

 

Rodrygo u nis bukur nga krahu i djathtë, avancoi drejt zonës kundërshtare dhe dërgoi topin në rrjetë me një diagonale të saktë. Vendasit reaguan në fraksionin e dytë të sfidës dhe shkurtuan rezultatin në minutën e 71-të.

“Veterani” Jorge Molina gjeti golin, por një gjë e tillë vetëm sa acaroi “Los Blancos”, të cilët shënuan edhe dy gola në minutat e mbetura. Alvaro Odriozola me një goditje potente dhe Karim Benzema me parabolë dërguan rezultatin në 1-4.

Fitorja e sotme e ka ngjitur Real Madrid në vend të dytë të La Liga. Skuadra e Zidane numëron 78 pikë, dy më pak se kryesuesit e Atletico Madrid. Dy javë kanë mbetur për t’u luajtur deri në fund të kampionatit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Benzema tregon bisedën me Ronaldon

Publikuar

-

Nga

Ndeshja Portugali-France pari dy protagonistë:Cristiano Ronaldon dhe Karim Benzema, autorë dopietash. Një mbrëmje për të mos u harruar për të dy, ish-shokë skuadre te Real Madrid. Francezi u kthye në gol te “Les Bleus”, 2085 ditë pas 8 tetorit 2015, kur shënoi ndaj Armenisë.

Nga ana tjetër, kampioni portugez i Juventusit arriti Ali Daei me 109 gola në kombëtare, duke e çuar kështu rekordin e ri të shënimit në një fazë finale të Kampionatit Europian në 14 gola.

Benzema dhe biseda me Cristiano Ronaldo

Benzema foli edhe për atë që diskutoi me Ronaldon: “Është gjithmonë kënaqësi ta shoh Cristiano, sepse së bashku kemi bërë një udhëtim prej tetë apo nëntë vitesh.

Ne kemi fituar tituj, kemi shënuar gola së bashku te Real Madridi. Ishte kënaqësi ta takoja përsëri në fushë. Ne folëm për gjëra normale, nëse gjithçka po shkonte mirë dhe i uruam njëri-tjetrit fat me klubet dhe ekipet tona kombëtare”.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Çmenduria e Laportës, Mesi dhe Ronaldo bashkë te Barcelona

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo nuk e ka vendosur ende të ardhmen e tij teksa luzitani ka edhe një vit kontratë me Juventus. Mirëpo, me një ofertë të kënaqshm, bardhezinjtë janë të gatshëm ta lënë të lirë 36-vjeçarin. Sakaq, CR7 ka interesin e PSG dhe Mançester Junajtid.

Mirëpo, së fundmi ka dalë në skenë një emër surprizë, Barcolina. Presidenti Huan Laporta ëndërron të bashkojë Mesin dhe Ronaldon në ngjyrat blaugrana.

Megjithatë, presidenti e di mirë vështirësinë e këtij transferimi, si nga ana financiare, po ashtu edhe nga ana sportive duke qenë se Ronaldo ka një të kaluar të lavdishme me Real Madrid. Laporta ia ka rrëfyer dëshirën miqve të tij të afërt, ndërsa e pranon se kjo ide është ekstreme.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Shkëlqeu te Barcelona B, ja ekipet që duan Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj ka shpërthyer në sezonin që lamë pas te Barcelona B, duke qenë golashënuesi i katalanasve të vegjël. Por pavarësisht statistikave mbreslënëse, sulmuesi shqiptar nuk po merr oferta të mira.

Të paktën jo në Spanjë, teksa mediat kanë zbuluar emrat e klubeve që kërkojnë Manajn. Bëhet fjalë për skuadra të dorës së dytë në La Liga 2 teksa Real Oviedo, Ibiza dhe Tenerife kanë shfaqur interesimin e tyre.

LEXO TE PLOTE