Connect with Us

Shehi: Ndaj Laçit finalja jonë për Europën, ja pse Danso nuk luante!

Sport

Shehi: Ndaj Laçit finalja jonë për Europën, ja pse Danso nuk luante!

Publikuar

-

Orges Shehi nuk e bëri dramë barazimin në derbin edhe pse Tirana doli përfundimisht nga gara për titullin. Trajneri i Tiranës në mikrofonin e Supersport theksoi se sfida e ardhshme ndaj Laçit do të jetë si një finale për Europën dhe se Tirana e ka vetë në dorë fatin e saj. Shehi tregoi edhe arsyen se përse Danso nuk ka luajtur në ndeshjet e kaluara duke vlerësuar paraqitjen e afrikanit.

“Ndeshje derbi janë të luftuara, të forta në çdo sektor të fushës. Maksimumi 1-2 raste ke. Kemi bërë mirë mendoj. Bëmë presing në fillim, më pas u shkëputën repartet dhe Partizani përfitoi. Në pjesën e dytë u munduam të dalim përpara me sulmuesit tanë, që i kemi të shpejtë. Të vjen keq, pasi kemi rikuperuar shumë pikë. Europa varet nga ne, pasi të hënën luajmë një ndeshje direkt me Laçin”.

“Danso? E çuam tek U21, pasi donte formacionin me çdo kusht dhe nuk vinte në grumbullim. E kam marrë në skuadër pa folur me presidentin dhe i thashë që të vijë nëse do të presë shansin e tij, nëse ka ndryshuar mendim. E pa që nuk kishim inat me të, e aktivizuam me Kastriotin dhe Vllazninë”.

“U paraqit mirë dhe i kisha thënë që gjithë inatin që kishte me mua ta shfaqte në fushë. Në fund luajti mirë. Ai është pjesë e skuadrës, me paraqitjen e sotme e meriton formacionin. Nuk ka trajner që pranon që një lojtar të thotë dua të luaj në formacion ose iki nga grumbullimi. Ka reaguar, e ka merituar të luajë dhe bravo i qoftë”.

“Asnjë gjuajtje në portë? Të jem i sinqertë e kishim përgatitur ndeshjen që të bënim sulme të shpejta, të tentonim thellësinë. Raste janë të pakta në derbi, nuk i shfrytëzuam ato që krijuam. Kur luan në orën 19:00 dhe rivalët e di si kanë dalë, edhe një barazim pranohej. Në fund madje u irritova, pasi lojtarët shkuan para dhe na vunë në rrezik. Më mirë barazim dhe me 3 pikë diferencë me rivalin, se sa me 4 pikë diferencë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Teuta nis punën për Championsin, bën goditjen e parë në merkato

Publikuar

-

Nga

Hristijan Dragarski është afrimi i parë zyrtar i Teutës në merkato. Mbrojtësi 29-vjeçar i është bashkuar kampionëve të Kategorisë Superiore, nga ekipi i Pelister Bitolës, që militon në elitën e futbollit maqedonas, teksa ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me blutë.

Teuta e ka pikasur dhe e sheh si një përforcime me vlera në Europë dhe jo vetëm, nisur edhe nga eksperienca në shumë ekipe dhe aktualisht në kulmin e eksperiencës. Më poshtë gjeni edhe postimin dhe zyrtarizimin e afrimit të lojtarit nga klubi durrsak…

NJOFTIMI I KLUBIT:

Hristijan Dragarski është futbollist i ri i Teutës.

KF Teuta konfirmon akordin me mbrojtësin, Hristijan Dragarski. 29 vjeçari vjen nga ekipi i Pelister-Bitola dhe ka firmosur kontratë një vjeçare me blutë. Pas arritjes së marrëveshjes dhe zyrtarizimit të bashkëpunimit, Dragarski nga sot është bashkuar me skuadrën në Ohër ku po zhvillohen përgatitjet për paraqitjen në eliminatoret e UEFA Champions League.

LEXO TE PLOTE

Sport

Italia e rekordeve/ Mancini ka ndërtuar një makineri shkatërruese

Publikuar

-

Nga

Italia është kthyer në një forcë shkatërruese për kundërshtarët. Pavarësisht emrave jo shumë të mëdhenjë në skuadër, fqinjët tanë janë duke treguar një formë spektakolare. Në grupin A, italianët kanë siguruar 9 pikë nga 9 të mundshme. Gjithashtu axurrët kanë arritur një rekord fantastik, duke regjistruar 29 ndeshje pa humbje.

Disfata e fundit daton në vitin 2018, ku Italia u mposht 1-0 nga Portugalia në Ligën e Kombeve. Edhe pse luan një lojë të hapur dhe me shumë raste, Italia ka krijuar një mbrojtje të hekurt. Goli i fundit i pësuar nga Italia daton në 14.10.2020, praktikisht kanë 11 ndeshje me rrjeta të paprekura.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Tek Italia plas “sherri”, mesfushorët kapen “mat” nga kamera në stolin e rezervave

Publikuar

-

Nga

Një episod mjaft qesharak ka ndodhur në stolin e “azzurrëve” teksa Italia po luante sfidën ndaj Uellsit. Protagonist janë bërë dy mesfushorët, Nikolo Barela dhe Manuel Lokateli të cilët kanë shkaktuar mjaft të qeshura më veprimet e tyre.

Barela është i pari që ngacmon duke i hedhur në fytyrë një gotë Lokatelit, më këtë të fundit i cili nuk përton dhe ja kthen menjëherë reston. Ky moment nuk i shpëtoi regjisë qëndrore, që e transmetoi live “zënkën” e futbollistëve.

Vlen të theksohet fakti se harmonia në kombëtaren italiane është e shkëlqyeshme duke arritur të marrin 3 fitore në 3 ndeshjet e para në grup.

 

LEXO TE PLOTE