Connect with Us

“Defender 21”/ Kim: Zhytësit e Marinës stërviten së bashku për të forcuar bashkëpunimin

Aktualitet

“Defender 21”/ Kim: Zhytësit e Marinës stërviten së bashku për të forcuar bashkëpunimin

Publikuar

-

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka ndarë në Twitter disa pamje që tregojnë ushtarët amerikanë dhe ata shqiptarë duke bërë zhytje së bashku në kuadër të “Defender 21”.

Në postimin e saj, diplomatja amerikane shkruan se zhytësit e Marinës shqiptare dhe asaj amerikane po stërviten bashkë për të forcuar aftësitë e tyre dhe bashkëpunimin. Stërvitja e ushtarëve amerikanë dhe atyre shqiptarë u kryen në Bazën e Pasha Limanit në Vlorë./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Basha e dredh dhe i përgjigjet Yuri Kim/ “Kam edhe një çështje”

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha “tkurr” mbështetjen për PD-në/ Lisandër Hoxha: Duhen urgjent rregulla të reja statutore

Publikuar

-

Nga

Basha “tkurr” mbështetjen për PD-në/ Lisandër Hoxha: Duhen urgjent rregulla të reja statutore

Ish-nënkryetari i FRPD-së Lisandër Hoxha ka publikuar tabelën me numrin e anëtarëve të PD-së që nga viti 2013 deri në 2021 dhe numrin e demokratëve që morën pjesë në zgjedhje.

Hoxha thotë se këta shifra flasin vetë më shumë se çdo argument, pasi vihet re një rënie e mbështetësve të PD-së.

Ai deklaron se Partia Demokratike ka nevojë urgjente për një debat të brendshëm dhe disa rregulla të reja statutore.

LEXO EDHE:  (Video) Kanë më shumë muskuj se tru
LEXO EDHE:  (Video) Kanë më shumë muskuj se tru

“Shifrat flasin vetë më shumë se çdo argument.

Partia Demokratike ka nevojë urgjente për një debat të brendshëm dhe disa rregulla të reja statutore.

Vetëm nëse bashkohemi rreth vlerave që na kanë karakterizuar që në themelim mund të jemi fitues.

Është koha për zgjidhje!”, shkruan ish-kreu i FRPD-së në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pas 12 orësh/ Gjykata Kushtetuese përfundon shqyrtimin për çështjen e Teatrit

Publikuar

-

Nga

Pas 12 orësh/ Gjykata Kushtetuese përfundon shqyrtimin për çështjen e Teatrit

Pas 12 orësh, Gjykata Kushtetuese përfundon shqyrtimin gjyqësor çështjen e Teatrit Kombëtar.

Gjykata do të shpallë vendimin në një ditë tjetër të papërcaktuar ende.

Presidenti Meta ka kërkuar në Gjykatën Kushtetuese shfuqizimin e kalimit të pronësisë së Teatrit nga Ministria e Kulturës tek Bashkia Tiranë dhe shfuqizim të procedurës së kontratës për ndërtimin e godinës së re të Teatrit Kombëtar. Meta e vendosi theksin te fakti që sipas tij fituesi është paracaktuar me ligji.

LEXO EDHE:  Facts and propaganda/ Mrs. US Ambassador, SPAK is the “Naked King”

LEXO EDHE:  Marrëveshja për Reformën Zgjedhore/ Ambasadorja e SHBA takim me Palmer

Gjatë seancës së sotme, Bledar Dervishaj këshilltar ligjor i Presidentit u shpreh se kreu i shtetit, e ktheu për ligjin për rishqyqrtim, duke i parashtruar në fund të Dekretit që Kuvendi të marrë kohën e nevojshme derisa Kushtetuesja të bëhej funksionale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dorëheqja e Gramoz Ruçit nga politika/ Spiropali: Akt i lartë dhe i rallë i një labi, të ndiqet e nga të tjerët

Publikuar

-

Nga

Dorëheqja e Gramoz Ruçit nga politika/ Spiropali: Akt i lartë dhe i rallë i një labi, të ndiqet e nga të tjerët

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali ka komentuar dorëheqjen e Gramoz Ruçit nga politika.

E ftuar në “Open”, ajo tha se ishte një akt i lartë dhe i rrallë që duhet të ndiqet edhe nga të tjerët.

“Vendimi i Ruçit ishte akt i lartë dhe i rallë, i një labi të vendosur që shpresojmë të ndiqet nga të tjerë që ndryshe nga ai i kanë bërë dëme këtij vendi dhe fshihen pas partive të tyre. Ruçi e mbylli me nder karrierën e tij politike. Me daljen e tij ai ka bërë një leksion të rrallë politik./CNA.al

LEXO TE PLOTE