Connect with Us

Trajneri i klubit të Serisë A njofton divorcin, ja kush pritet ta zëvendësojë

Seria A

Trajneri i klubit të Serisë A njofton divorcin, ja kush pritet ta zëvendësojë

Publikuar

-

Giuseppe Iachini u rikthye në një moment mjaft të vështirë te Fiorentina, për të kryer misionin e lënë përgjysmë nga Cesare Prandelli dhe tani që klubi vjollcë është shumë pranë sigurimit edhe matematikisht të mbijetesës, ka zbuluar se do të largohet.

Në konferencën për shtyp në prag të transfertës sarde ndaj Cagliarit, trajneri Iachini njoftoi se do të largohet në fund të sezonit nga Fiorentina, duke shpjeguar edhe arsyet pse pranoi të rikthehej pak javë më parë.

“Jam shumë i lidhur me klubin, Firenzen dhe presidentin Commisso, ndaj pranova ofertën për t’u rikthyer. Tani misioni im është drejt fundit dhe sapo të mbyllet sezoni, do të largohem nga Fiorentina”, deklaroi Iachini.

Ndërkohë në Itali mediat janë të bindura se vendin e tij në pankinën e Fiorentinës, do ta marrë pikërisht Gennaro Gattuso, i cili gëzon simpatinë e presidentit Rocco Commisso, pasi të dy janë me origjinë kalabreze.

Gattuso do të lërë Napolin në fund të sezonit edhe nëse arrin të sigurojë një vend në zonën Champions, teksa te Fiorentina pritet të nënshkruajë për dy sezone, me misionin për të ngritur klubin në nivele të larta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Kessie i jep fund beqarisë në Bregun e Fildishtë, dalin fotot nga dasma

Publikuar

-

Nga

Pas një sezoni fantastik me Milanin, ku luajti në total 50 ndeshje dhe arriti të shënojë edhe 14 gola, mesfushori nga Bregu i Fildishtë, Franck Kessie i ka dhënë fund beqarisë nëpërmjet një ceremonie të madhe të organizuar në vendlindjen e tij.

Deri tani kanë dalë shumë pak foto nga dasma e organizuar në Bregun e Fildishtë, ndërsa mediat italiane konfirmojnë se të ftuar kanë qenë edhe sulmuesi i Parmës, Gervinho dhe mbrojtësi i Manchester United, Eric Bailly.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani tenton goditjen e bujshme, ëndrra e kuqezinjve quhet Sergio Ramos

Publikuar

-

Nga

Sergio Ramos ka hequr shiritin e kapitenit nga krahu i tij dhe sezonin e ardhshëm nuk do të udhëheqë më klubin me të cilin fitoi çdo trofe të mundshëm.

Me lot në sy mbrojtësi spanjoll njoftoi ndarjen me Realin e Madridit, ndërsa ekipet më të mëdha dhe të pasura të Europës kanë nisur nga puna për të arritur një marrëveshje me 35-vjeçarin.

Por një goditje të bujshme në këtë merkato synon ta bëjë edhe Milani, që sipas “El Chiringuito“ kanë nisur kontaktet me Ramosin.

Kuqezinjtë kërkojnë të sjellin në Serie A një nga mbrojtësat më të mirë që ka njohur bota e futbollit, por problem duket të jetë paga e lojtarit. Spanjolli kërkon një rrogë prej 15 milionë eurosh neto në sezon, një shifër kjo e lartë për financat e Milanit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Operohet Eriksen, tani nuk luan dot më me Interin

Publikuar

-

Nga

Pas shumë testesh për zemrën, u ra dakord që Kristian Eriksenit t’i vendoset një defribilator, i cili do ta rikthejë në punë zemrën në rast të përsëritjes së një tjetër arresti kardiak dhe ai e ka pranuar këtë vendim.

Ky është njoftimi që ka bërë Federata Daneze e Futbollit një ditë më parë.  Pikërisht ditën e djeshme, Eriksen i është nënshtruar operacionit, teksa ka vendosur defribilatorin dhe sot pritet të largohet nga spitali.

Nuk flitet ende për një diagnozë të saktë, se cila ishte arsyeja e arrestit kardiak edhe pse lihet të kuptohet se bëhet fjalë për një miokardit.

3-4 javë pas operacionit Eriksen do t’u nënshtrohet sërish testeve për të kuptuar nëse defribilatori do të jetë i përkohshëm apo i përhershëm. Por, ligji italian nuk e lejon një sportist të luajë me të. Erikseni është mirë, por e ardhmja si futbollist sot mbetet ende enigmë.

HIPOTEZA– Ligji italian nuk e lejon një lojtar me probleme në zemër që të luajë në Itali, por gjithsesi ekziston një mundësi e vogël, që lojtarin ta shikojmë përsëri me fanellën e Interit. Nëse 3-4 javë pas operacionit, Eriksen nuk ka më probleme me zemrën, atëherë mund të nisin procedurat, që t’i jepet mundësia të luajë me fanellën zikaltër.

LEXO TE PLOTE