Connect with Us

PSG përgatitet për dy goditje të bujshme, gati Messi dhe Ramos në merkaton e verës

La Liga

PSG përgatitet për dy goditje të bujshme, gati Messi dhe Ramos në merkaton e verës

Publikuar

-

Ambicia kryesore e projektit të PSG-së, është të fitojnë titullin e Ligës së Kampionëve dhe synojnë ta realizojnë duke nënshkruar me dy yje botërorë si, Sergio Ramos dhe Leo Messi.

Edhe pse shiheshin si transferime të pamundura si shkak i rregullës financiare, por fakti që do transferohen si lojtarë të lirë, e bën këtë ‘operacion’ të mundshëm.

Rinovimi i Neymar që u arrit të shtunën e kaluar dhe shitja e Kylian Mbappe te Real Madrid, do ta lejonte klubin francez padyshim të dominonte në merkaton e verës.

Presidenti Al Kehalifi dhe drejtori sportiv Leonardo kanë punuar që të nënshkruajnë me dy futbollistët edhe pse ende nuk dihet nëse lojtarët kanë vendosur të largohen apo jo nga Spanja.

Messi dëshiron të luajë me Neymarin sërish, por fillimisht do dëgjojë ofertën e presidentit Joan Laporta para se të vendosë përfundimisht mbi të ardhmen. Ndërsa, Ramos nga ana tjeter ka dhënë sinjalet e para, duke filluar t’i ndjekë të gjithë yjet e PSG-së në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos nuk i mban dot lotët: Një ditë do rikthehem përsëri te Real Madridi

Publikuar

-

Nga

Serxhio Ramos ka folur ditën e sotme në konferencën e lamtumirës, pasi vendosi të largohet nga Reali i Madridit. Mbrojtësi e mbyll me madrilenët pas 16 viteve, teksa gjatë konferencës e kishte të pamundur t’i mbante lotët.

Gjatë kohës kur po fliste, lojtari u bllokua, duke shpërthyer në lot. “Do të kthehem këtu një ditë, jam i sigurt që kjo do të ndodhë. Falënderoj Real Madridin, gjithmonë do jeni në zemrën time.”, tha Ramos gjatë fjalëve të tij.

LEXO TE PLOTE

La Liga

ZYRTARE/ E njofton klubi, Sergio Ramos nuk është më lojtar i Real Madridit

Publikuar

-

Nga

Sergio Ramos largohet nga Real Madrid dhe tashmë është zyrtare. Klubi spanjoll ka dalë me deklaratë për të ardhmen e kapitenit, shumë i përfolur kohët e fundit.

Ramos, sipas njoftimit të Real Madrid, do të dalë nesër në një konferencë për shtyp krah presidentit Florentino Perez. Ai do të flasë para mediave prej orës 12:30.

Ramos pa asnjë diskutim është një legjendë e Real Madrid dhe vetë klubi e pranon. Mbrojtësi u bashkua me madrilenët në vitin 2005 dhe për 16 vite fitoi gjithçka.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Atletico “lë me gisht në gojë” italianët, arrin marrëveshjen me De Paul

Publikuar

-

Nga

As Inter, as Milan dhe as Juventus. Rodrigo De Paul do të transferohet në kampionatin spanjoll sezonin e ardhshëm, pasi garën për blerjen e kartonit të tij e ka fituar pikërisht Atletico Madrid, që ka bindur drejtuesit e Udineses.

Kapiteni i friulianëve ndiqej nga skuadrat më të mira të Serisë A, por asnjëra prej tyre nuk ishte gati të ofronte 40 milionë euro kesh për kartonin e futbollistit, gjë që e bëri menjëherë Diego Simeone, i cili do ta ketë nën urdhrat e tij sezonin e ardhshëm.

Mediat italiane raportojnë se marrëveshja mes Atleticos dhe Udineses është arritur për shifrën e 35 milionë eurove, plus 5 të tjera bonuse lehtësisht të arritshme, për të plotësuar 40 milionët e kërkuar nga klubi friulian.

Në të njëjtën kohë edhe De Paul ka arritur marrëveshjen me Los Colchneros, për të firmosur një kontratë 5-vjeçare, me pagë 3.5 milionë euro në sezon, që mund të shkojë deri në 5 milionë euro në sezon bashkë me bonuset.

Aktualisht futbollisti është i angazhua me Argjentinën në Copa America dhe vetëm në muajin korrik pritet të bëhet edhe prezantimi zyrtar i tij te Atletico e Madridit, ndërsa klubet e Serisë A “mbeten me gisht në gjë”, pasi nuk arrijnë të blejnë një nga mesfushorët më të spikatur të sezoneve të fundit.

LEXO TE PLOTE