Connect with Us

Interi i surprizon të gjithë, zikaltrit prezantojnë fanellat e reja

Seria A

Interi i surprizon të gjithë, zikaltrit prezantojnë fanellat e reja

Publikuar

-

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellat e treta për sezonin e ardhshëm. Ajo që tërheq menjëherë vëmendjen është ngjyra e verdhë mbi fanellë. Gjithashtu aty janë nuk mungojnë edhe ngjyrat zikaltër të skuadrës milanezë, me logon e klubit që qëndron mbi një hapësirë të zezë.

Për sa i përket fanellave të para, ku Interi do luajë si vendas, do të hiqen shiritat e zinj dhe ata blu e do të krijohet një efekt “lëkurë gjarpri”. Ngjyra e zezë do të mbetej vetëm te pulset dhe në mëngë, ndërsa logoja e klubit dhe sponsori “Nike” mbeten, por me ngjyrë ari. Në pjesën e prapme të fanellës do të jetë brendi “Lenovo”.

Është shfaqur edhe fanella e dytë: shfaqet tërësisht e bardhë dhe me shkrime të arta, një kombinim i ngjyrave tradicionale të klubit me logon e re, ndërsa shkrimi ‘Inter Milano’ duket në pjesën e sipërme të shpinës nën jakë. Jaka, që është e njëjta e përdorur nga Liverpuli për sezonin e ardhshëm, është e zezë përpara dhe blu prapa”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Juventusi dhe Italia në zi, ndahet nga jeta legjenda Boniperti

Publikuar

-

Nga

Gjatë natës, Italia ka marrë lajmin e keq se është ndarë nga jeta legjenda, Xhampiero Boniperti si pasojë e një insufiçience kardiake.

Në muajin korrik, Boniperti do të mbushte plot 93 vjeç, por që për fat të keq nuk ia doli. boniperti është një emër i rëndësishëm për Italinë, por veçanërisht për Juventusin. Ai ka qenë një futbollist i bardhezinjve dhe më pas si drejtues.

Ndërkohë, Boniperti ka mbajtur edhe titullin e presidentit të Nderit. Lajmi për ndarjen nga jeta e Bonipertit është dhënë nga familja e tij dhe ka sjellë reagime të shumta nga njerëzit e sportit në Itali.

LEXO TE PLOTE

Seria A

ZYRTARE/ Buffon rikthehet te Parma pas 20 vitesh

Publikuar

-

Nga

Xhanluixhi Bufonn është lojtari më i ri i Parmës. Kanë qenë këta të fundit që kanë prezantuar afrimin e portierit italian, duke i bërë edhe një shkrim interesant ku thuhet: “Supermeni është rikthyer”.

Bufon nuk ka ndërmend të mbyllë me futbollin e luajtur, ndonëse është 43 vjeç. Pasi njoftoi largimin nga Juventusi në përfundim të sezonit, portieri tashmë përgatitet për një aventurë të re.

Thuhet se portieri ka refuzuar 5 oferta nga skuadra të tjera, pasi dëshira e tij ishte të luajë për fanellën e Parmës. Ky është një rikthim për Bufonin te Parma, klub në të cilin u promovua dhe në 2001 u largua për ta kaluar te Juventusi.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“I çmenduri” Gatuzo, largohet nga Fiorentina vetëm pas 20 ditësh

Publikuar

-

Nga

Gatuzo u zgjodh si trajneri i ri i Fiorentinës pas shkarkimit nga aventura e mëparshme, teksa po kryesonte punën te Napoli. Por kjo aventurë e re duket se do të mbyllet përpara kohe për trajnerin e njohur italian.

Vetëm 20 ditë në kryesim dhe pa zhvilluar ende ndeshjen e parë, ndërsa është thuajse i mbyllur largimi nga posti. Sipas mediave italiane Gatuzo ka vendosur në këtë mënyrë pasi nuk është bindur nga strategjia e skuadrës për vijmësinë, e lidhur kjo me transferimet e lojtarëve në merkato.

Pra flitet për një trajner që nuk lidhet vetëm me pagën, por kërkon paraqitjen dinjitoze në Serinë A duke i kërkuar klubit që t’i përmbush dëshirat e tij. Një histori e çuditshme në dukje.

LEXO TE PLOTE