Connect with Us

“E kisha si vëlla”/ Gazetarja rrëfen bisedën me autorin e vrasjes së 27 vjeçarit: Vetëm qante

Kronika

“E kisha si vëlla”/ Gazetarja rrëfen bisedën me autorin e vrasjes së 27 vjeçarit: Vetëm qante

Publikuar

-

Vrasja e 27 vjeçarit Mehmet Qema, mbrëmjen e djeshme ka tronditur opinionin public.

Gazetarja Dorjana Bezat, e ftuar në rubrikën “Opinion” në “Neës 24” deklaroi se ka folur me autorin e dyshuar të ngjarjes. Ajo rrëfën se ccfarë i ka treguar Marjus Dema për ngjarjen e rëndë.

“Vrasja e të riut në Tiranë ndodhi mbrëmë dhe autori më shkroi në rrjetin social. Më tha se quhem Marjus Dema, u shpreh se është në kërkim policor, tha se kam vrarë shokun, por e kam bërë pa dashje. Dema thoshte se viktimën e kishte vëlla dhe deklaronte se gjithçka nisi si lojë, duke hedhur akuza se përgjegjës për vdekjen ishin bluzat e bardha. Ai pretendon se miqtë e kanë çuar në fillim te QSUT, pastaj është dërguar tek Trauma.Sipas tij, kjo vonesë, ka shkakuar vdekjen.

Autori ishte i tronditur. Më tha se armën e gjeta. Ndërsa, sot ka thënë se armën e zjarrit në tavolinë e solli viktima. Në vendngjarje kanë qenë në total shtatë të rinj, ku vetëm njëri është vetëdorëzuar, një nga pesë individët që kërkohen. Hetuesit do zbulojnë se kush solli armën në tavolinë. Ambjenti i lokalit ku ndodhi vrasja ishte marrë me qira nga Dema. Aty janë gjetur server të dyshimta, mund të përdoren për monedha elektronike, andaj policia e grupi hetimor po heton. Banorët kanë menduar se ishin fishekzjarre, por më vonë kanë kuptuar se ishte vrasje. Dema akuzohet për vrasje me dashje”, deklaroi gazetarja Bezat./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident në Tiranë/ Makina përplas dy këmbësorë

Publikuar

-

Nga

Një aksidnet ka ndodhur rreth orës 19:50, tek bulevardi “Migjeni”, në Tiranë.

Mësohet se mjeti me drejtues shtetasin Z. T.,  ka aksidentuar 2 këmbësore me iniciale R.N dhe F.J.

Blutë bëjnë me dije se dy të plagosurit janë dërguar në spital dhe fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përkrahu bashkëmoshatarin me precedentë penalë/ Arrestohet në Durrës 22-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

policia durres

Policia e Durrësit ka arrestuar një vajzë 22-vjeçare gjatë ditës së sotme.

Blutë bëjnë me dije se bëhet fjalë për shtetasen me iniciale A.B., e cila ka përkrahur një bashkëmoshatar të sajin me precendetë penalë.

Në vijim të informacionit të dhënë për arrestimin e shtetasit E. Z., 22 vjeç, ju informojmë se:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisaristin e Policisë Durrës, në vijim të hetimeve të kryera arrestuan në flagrancë shtetasen A.B., 22 vjeçe, banuese në Durrës, për veprën penale “Përkrahja e autorit të krimit”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftim. Sipas BW, vajza është e dashura e të riut.

LEXO EDHE:  Berat/ Zbardhet vrasja e vitit 1997, dënohet 12 vite burg autori

LEXO EDHE:  Biseda me Rulin dhe përballja me Bashën/ Flet Halim Kosova: Genci më tha punën e ke me Lulin

Ndërkohë, kujtojmë se 22-vjeçari përplasi dy ditë më parë një çift bashkëshortësh në qytetin bregdetar dhe u largua nga vendngjarja, por policia bëri të mundur vënien e tij në pranga sot kur ai ishte duke bërë plazh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja e vëllezërve Haxhia/ Gjykata jep vendimin për dy të arrestuarit  

Publikuar

-

Nga

“Arrest me burg” është masa e sigurisë, e dhënë sot nga Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, për dy të arrestuarit Besian Xhixha dhe Enver Diva.

Besian Xhixha dhe Enver Diva dyshohen si bashkëpunëtorë në vrasjen e dy vëllezërve Haxhia, në prill të vitit 2020, në Durrës.

Kujtojmë këtu se Besian Xhixha dhe Enver Diva u arrestuan pak ditë më parë nga Policia e Durrësit, e cila deklaroi se nga hetimet e kryera dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri tjetrin, kanë krijuar dhe siguruar mjetet për kryerjen e vrasjes së shtetasve Besmir dhe Viktor Haxhia.

LEXO TE PLOTE