Connect with Us

“Çerri i Babales” mbron PD/ Basha vijon talljen me demokratët

Politikë

“Çerri i Babales” mbron PD/ Basha vijon talljen me demokratët

Publikuar

-

PD nuk lexon Kodin/ Ankimon rezultatin me fletërrufe të lodhura

Partia Demokratike paraqiti me 9 Maj zyrtarisht, kërkesën për përsëritjen e zgjedhjeve parlamentare në 9 qarqe të Shqipërisë.

PD dorëzoi në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve, disa dosje me pretendimin se janë kryer manipulime të votave dhe për këtë arsye kërkon rishikimin e rezultateve të zgjedhjeve të 25 prillit.

               Marash Logu

Padia u depozitua në emër të PD-së, nga Marinela Ziu e cila është avokate pranë selisë blu dhe Marash Logu, një 26 vjeçar, një emër i panjohur ky, i katapultuar jashtë selisë së PD.

Marash Logu njihet si përfaqësues i lëvizjes “Guxo”, ndërsa më herët ka qenë i punësuar në zyrën avokatore Halimi Law and Tax.

Bëhet fjalë për zyrën ligjore të drejtuar nga nga ish-Ministri i Drejtësisë, apo ish deputeti i PD-së, Eduard Halimi.

Është e çuditshme se si kreu i PD, Lulzim Basha, nuk ia ka besuar këtë detyrë sekretariatit për Çështjet Zgjedhore apo atij Ligjore në PD-së, si Ivi Kaso apo dhe Çlirim Gjata, por Eduart Halimit, me disa prej ish-përfaqësuesve të tij të studios ligjore.

Basha i ka lënë provat, me të cilat ai pretendon, se janë manipuluar zgjedhjet, në duart e Marash Logut, një studenti që ende vazhdon masterin.

Kjo lë të kuptohet, se sa seriozisht e ka Basha, kur thotë se kërkon ripërsëritje të zgjedhjeve në 9 qarqe dhe kur thotë se është manipuluar procesi zgjedhor.

LEXO EDHE:  Takimi me bizneset/ Basha shpalos planin ekonomik

Marash Logu, i cili po bën avokatin e Bashës, nuk ka një CV të detajuar, se kurDështimi i Salianjit/ Nuk votohet as në vendlindjen e tij ka nisur studimet për drejtësi, kur i ka mbaruar, kur ka nisur masterin dhe çfarë çështjesh ka mbuluar si avokat.

Në CV-në e publikuar nga  studio e avokatisë së Eduart Halimit,  flitet për punë vullnetare të Logut, dhe nuk ka asnjë datë kur ka nisur studimet për drejtësi dhe kur i ka mbaruar.

Në koridoret e PD-së, Marash Logu ndryshe njihet si “çerri i babales, Ervin Salianji”.

Sido që të lakohet, çështja është, se a do të arrijë Logu, një student masteri që të mbrojë PD në KAS apo edhe në gjykata në lidhje me të ashtuquajtuara, manipulime zgjedhore.

Apo, Logu, është një variant tjetër i Bashës, që po përdoret për të mbuluar humbjen dhe dështimin që pësoi me 25 Prill 2021./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Publikuar

-

Nga

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Në degën e PD Maliq po manipulohet procesi zgjedhor.

Në momentin që ka kanë lëvizur vëzhguesit, Ervin Salianji, deputeti i Bashës, skandalozi i tij ka urdhëruar që të vidhen votat për të qenë në favor të kreut aktual.

Rreth 150 vota janë hedhur në kutitë e PD Maliq për Lulzim Bashën, megjithëse atje procesi ka qenë totalisht i falsifikuar dhe shifrat nuk po kapnin as votimin e 2017.  Pra deri tani në këtë bashki kanë votuar gati gjysma e atyre që votuan në vitin 2017.

CNA.al ka folur me anëtarë të komisionit që kanë denoncuar këtë skandal dhe ka arritur të krijojë informacione të besueshme se 150 vota janë hedhur pro Lulzim Bashës në degën e PD Maliq.

LEXO EDHE:  Ardi Kollozi tallet me Bashën, Ramën dhe Metën/ Sot kanë festën, e meritojnë

LEXO EDHE:  Zgjedhjet për kryetarin e ri të PD/ Imami: Kandidatin tonë do e prezantojmë pasnesër

Kjo është një kambanë alarmi që po ndodh në shumë vende të Shqipërisëë, ku në momente të caktuara, në degët në zona të pakontrolluara hidhen vota në kuti për Lulzim Bashën dhe për të rritur pjesëmarrjen në votim.

Ky fenomen është I pranishëm kryesisht në degët ku në listat e anëtarëve janë emra të cilët janë emigrant, duke nisur nga Devolli, Korçë, Maliq, Porgradec, Prrenjas, Librazhd, Gjirokastë për të rritur pjesëmarrjen fiKtive por edhe për ti dhënë fitoren Lulzim Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Revoltohet Indrit Hoxha/ Paralajmëron Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Indrit Hoxha: Treçereku i Kryesisë nuk besojnë që Basha fiton përballë Ramës

Anëtari i Këshillit të Lartë Kombëtar të PD, Indrit Hoxha, ka denoncuar se nuk ka gjetur emrin e tij në listën e votuesve të PD.

Hoxha ka reaguar i revoltuar ndaj kreut të PD, Lulzim Basha duke u shprehur se ky është një trup dhe e paralajmëron se nuk e heq dot nga PD.

Shkova ne njesine 8 ne degen e PD per te votuar, dhe rezultoi qe emri im ishte hequr si antar i PD, ky eshte nje turp qe rendon mbi Lulzim Bashen. Ti mund te kesh ne dore heqjen dhe vendosjen e emrave ne liste, por nga PD ti sme largon dot, perkundrazi me kete veprim te ulet komunist qe ke bere thjeshte me ke motivuar me shume per te folur dhe luftuar mbi vlerat dhe parimet e meritokracise dhe mirenjohjes politike.Aksionet e mia ne PD ti nuk i fshin dot,je antar me i vone se une PD”, shkruan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandaloze/ Genc Pollo filmon hapur votën

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Genc Pollo ka filmuar hapur votën e tij në zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Report Tv ka kapur live momentet teksa Pollo po filmonte votën e tij.

Kjo është një masakër elektorale në shtëpinë e demokratëve. Fotografimi i votës mbetet një problem shqetësues, por procesit manipulues nuk po i shpëton dot PD dhe ata që janë pjesë të kësaj partie po bëhen pjesë e masakrave zgjedhore. CNA.al

LEXO EDHE:  Akuzat e PD për punësime gjatë fushatës/ Reagon Bashkia Përmet

 

LEXO TE PLOTE