Connect with Us

Video-Aksident i rëndë në Korçë/ Benz-i përplas zetorin, një i plagosur

Kronika

Video-Aksident i rëndë në Korçë/ Benz-i përplas zetorin, një i plagosur

Publikuar

-

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën nacionale Korçë-Maliq në fshatin Vashtëmi.

Mësohet se një makinë tip “Benz” ka përplasur një zetor e për pasojë është plagosur rëndë shoferi.
Bëhet me dije se ambulanca nuk ka mbërritur ende në vendin e ngjarjes, ndërsa i plagosuri ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti, ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Foto – Zjarr në Gjirin e Lalzit/ Digjet pylli me pisha

Publikuar

-

Nga

Foto - Zjarr në Gjirin e Lalzit/ Digjet pylli me pisha

Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme në pyjet me pisha në Gjirin e Lalzit.

Mësohet se flakët po përhapen me shpejtësi të favorizuara edhe nga era, ndërsa ende nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit.

Nga informacionet paraprake, raportohet se forcat zjarrfikëse janë nisur drejt vendngjarjes për të neutralizuar flakët.

Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje./ CNA.al

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ Motori përplaset me dy makina. Dy të plagosur me urgjencë në spital

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ Humb jetën 18-vjeçari, dyshohet për disa të plagosur

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Gjendet një person pa shenja jete

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ Gjendet një person pa shenja jete

Një person është gjetur i pajetë ditën e sotme në rrugën “Gramoz Pashko”, te Qytet Studenti.

Blutë bëjnë me dije se janë njoftuar për një person rreth 45 vjeç ende të paidentifikuar, i cili është gjetur pa shenja jete.

Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se humbja e jetës ka ardhur si pasojë e një arresti kardiak.

LEXO EDHE:  Përdhunimi i të miturës në Kavajë/ Kryemadhi jep alarmin

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ Motori përplaset me dy makina. Dy të plagosur me urgjencë në spital

Ndërkohë, grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunonte djalin dhe gruan/ Arrestohet efektivi i policisë

Publikuar

-

Nga

I dënuar me pesë vite burg në Itali/ Arrestohet 43 vjeçari në Durrës

SHÇBA ka arrestuar një punonjës policie në Laç, me dyshimin për dhunë në familje.

Në pranga është vënë shtetasi n N.GJ., 53 vjeç, punonjës policie i Patrullës së Përgjithshme, në Komisariatin e Policisë Kurbin.

Arrestimi i punonjësit të policisë u krye pas kallëzimit për “Dhunë në familje” nga ana e bashkëshortes dhe djalit të tij.

“Nga ana e specialistëve të SHÇBA u kryen të gjitha verifikimet për rastin në fjalë duke u administruar raporti mjeko-ligjor, si edhe duke i kërkuar Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për nxjerrjen e urdhërit të mbrojtjes për dy shtetasit”, thuhet në njoftimin e SHÇBA./CNA.al

LEXO TE PLOTE