Connect with Us

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Publikuar

-

Kris arma në Shkodër/ Çfarë po ndodh?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen 5 Maji, në Tiranë.

Mësohet se gjatë një konflikti ka mbetur i plagosur me armë një person, identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije.

Dyshohet se si pasojë i plagosuri ka humbur jetën, ndërsa nga informacionet paraprake, nuk raportohet për shkaqet e konfliktit.

LEXO EDHE:  PD si pronë e Bashës/ Sherefedin Shehu zbulon farsën e radhës të kreut të selisë blu

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident në Durrës/ Makina përplas kalimtaren dhe ikën nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen nr.11, në qytetin e Durrësit.

Mësohet se një makinë ka përplasur një kalimtare dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Raportohet se kalimtarja ka marrë disa plagë në trup dhe është dërguar menjëherë në spitalin rajonal, ku po merr shërbimin mjekësor dhe është jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Spartak Ngjela “pendohet” që nuk u martua?/ “Mos ndiqni shembullin tim”

LEXO EDHE:  Spartak Ngjela “pendohet” që nuk u martua?/ “Mos ndiqni shembullin tim”

Nga informacionet paraprake, ende nuk dihen shkaqet e aksidentit dhe identiteti të plagosurës, por dëshmitarët kanë deklaruar se ajo fliste italisht.

Ndërkohë, policia ka hapur hetimet dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e autorit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia aksion kundër lojërave të fatit/ Disa të shoqëruar në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Policia aksion kundër lojërave të fatit/ Disa të shoqëruar në Vlorë

Policia e Vlorës ka zhvilluar një aksion kundër lojërave të fatit pasditen e sotme në qytetin bregdetarë.

Aksioni vjen një ditë pasi Policia e Vlorës së bashku me RENEA-n bënë një aksion në Lungomare, i cili u finalizua me arrestimin e Edison Begajt.

Kontrollet po vijojnë në ambiente që dyshohet se frekuentohet nga persona me precedent penalë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Korçë/ Vetëvritet 57 vjeçari, dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Korçë/ 57 vjeçari vret veten, dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Korçës, ku një 57 vjeçar me iniciale F.P ka vrarë veten me armë zjarri në bodrumin e banesës së tij.

Sipas policisë, bëhet me dije se 57 vjeçari kishte probleme të shëndetit mendor, ku edhe kurohej.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 15.06.2021, rreth orës 17:43, në lagjen nr. 16, Korçë, në bodrumin e banesës së tij, dyshohet të jetë vetëvrarë me armë zjarri shtetasi F. P., rreth 57 vjeç.

Nga veprimet e para hetimore dhe deklarimet e marra, dyshohet se ky shtetas kurohej për probleme të depresionit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE