Connect with Us

“Kush s’kërcen është morr i kuq”/ Festa e Skënderbeut pas ndeshjes “tërboi” Partizanin

Sport

“Kush s’kërcen është morr i kuq”/ Festa e Skënderbeut pas ndeshjes “tërboi” Partizanin

Publikuar

-

Skënderbeu mori një barazim shumë të rëndësishëm ditën e shtunë ndaj Partizanit, duke iu hequr këtyre të fundit kryesimin e kampipnatit.

Më shumë se për rivalët, pika e marrë korçarëve i bëri punë për veten e tyre, teksa pas shumë kohësh tashmë i largohen vendit të nëntë, duke u renditur pas Kastriotit të vendit të 7-të me 1 pikë më pak.

Gëzimi dhe lumturia te lojtarët, por edhe të tifozët e Skënderbeut ishte e madhe, teksa kjo duket qartë edhe pas përfundimit të ndeshjes.

Në videon e mëposhtme shihet teksa lojtarët festojnë me tifozët korçarë, të cilët ndodheshin në tribunën qendrore. Të gjithë bashkë, lojtarët dhe tifozë në kor këndojnë: “Kush kërcen është morr i kuq”.

Rivaliteti mes Skënderbeut dhe Partizanit deri dy vite më parë ka qenë i madh, për shkak se të dyja skuadrat luftonin për titullin kampion.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LIVE’ Euro 2020/ Anglia dhe Kroacia në avantazh

Publikuar

-

Nga

Kanë startuar dy sfidat e mbrëmjes, Kroaci-Skoci dhe Angli-Ceki të vlefshme për ndeshjet e fundit në Grupin D.

Si Kroacia, ashtu dhe Skocia vijnë me shanse reale për kualifikim në këtë sfidë duke marrë parasysh se një 3 pikësh i fituar mbrëmjen e sotme do t’i ngjiste në kuotën e 4 pikëve dhe më pas do të prisnin përfundimin e sfidave në grupet e tjera për të parë nëse mund të kualifikohen në raundin e 1/8-ve.

Nga ana tjetër, Anglia dhe Cekia kanë arritur të sigurojnë një biletë për në raundin e 1/8-ve, teksa përballja e sotme do të përcaktojë së cila skuadër do të jetë kryesuesja e grupit.

LIVE’ Kroaci-Skoci 2-1

LIVE’ Angli-Çeki 1-0

LEXO TE PLOTE

Sport

Barça, Reali e Juventus në kundërsulm: Hiqini sanksionet ndaj klubeve të penduara

Publikuar

-

Nga

Projekti i Super League nuk është shuar ende, kjo për meritë të tre klubeve: Barcelona, Real Madrid dhe Juventus. Pavarësisht kërcënimeve nga UEFA, tre klubet e njohura nuk janë tërhequr akoma.

Qeveria Europiane e Futbollit bëri presion me përjashtim nga kompeticionet europiane, por Ministria e Drejtësisë së Zvicrës, shtet ku ndodhen selitë e UEFA-s, theksoi se nuk ka hapësira ligjore për të dënuar tre klubet “rebele”.

Në krijimin e Super League morën pjesë edhe 9 klube të tjera (Arsenal, Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Tottenham, Inter, Milan, Atletico Madrid).

Të gjashtë klubet u tërhoqën pas presionit të UEFA-s, teksa nënshkruan një marrëveshje për të paguar një gjobë prej 15 milion eurosh në total dhe për të hequr dorë nga 5% e fitimeve që do të vijnë nga sezoni i ardhshëm.

New York Times shkruan se Barcelona, Reali dhe Juventusi, nëpërmjet A22 (kompania e krijuar për t’i dhënë jetë Super League) kanë paraqitur një kërkesë në Gjykatën e Madridit për të anuluar sanksionet dhe marrëveshjen mes klubeve të penduara dhe UEFA-s.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Mesi tregon klasin, rrëzon në tokë kundërshtarin me driblimin fantastik

Publikuar

-

Nga

Argjentina arrit të mposhtë minimalisht 1-0 Paraguain duke u kualifikuar kështu për në raundin tjetër të kompeticionit ”Copa America’’.

Lionel Mesi luajti gjatë gjithë ndeshjes ku edhe pse nuk u bë protagonist në rezultat nuk mund të mos bëhet pjesë e mediave me bëmat që bën në fushë.

Në minutat shtesë të ndeshjes, Mesi nuk e ndjeu farë lodhjen e 90 minutave duke dribluar 2 lojtarë të Paraguait me lehtësinë më të madhe. Pamjet janë bërë virale dhe jo më kot ‘’pleshti’’ cilësohet si më i miri i të gjitha kohërave. 

LEXO TE PLOTE