Connect with Us

Jo vetëm Bledi Shkëmbi/ Zbulohet plani i bujshëm i Dinamos, projektohet drejtor sportiv Shpëtim Duro

Sport

Jo vetëm Bledi Shkëmbi/ Zbulohet plani i bujshëm i Dinamos, projektohet drejtor sportiv Shpëtim Duro

Publikuar

-

Dinamo ka gati planin e bujshëm për sezonin e ri.

Pas trajnerit Bledi Shkëmbi, i cili do të marrë drejtimin e bluve, pritet të emërohet edhe si drejtor sportiv, trajneri aktual i Laçit, Shpëtim Duro.

Plani i pronarëve të rinj të Dinamos është që skuadra të mos jetë vetëm kalimtare në Superiore, por menjëherë të jenë konkurrues.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Prezantohet Bledi Shkëmbi: Ja objektivi i Dinamos

Publikuar

-

Nga

Dinamo ka prezantuar ditën e sotme trajnerin e ri të ekipit, Bledi Shkëmbi. Tekniku korçar në konferencë për shtyp, ka theksuar se Dinamo do të ketë objektiva madhorë në shtyp, ndërsa shton se përparësia e dinamovitëve janë lojtarët shqiptarë.

“Falënderoj presidentin Bardhi pasi ishte ai kryesori duke mos harruar bashkëpunëtorët e tij që më dhanë mundësi të jem trajneri i Dinamos. Për një trajner të ri si mua është e pamundur t’i thuash jo një skuadre të tillë. Shpresoj të kem fatin që ta kthej këtë skuadër në ato nivele që ka qenë më parë duke fituar tituj dhe duke arritur në Europë. Presidenca ka objektiv që të fitojmë, por në këto momente do të shikojmë se çfarë lojtarësh do të afrojmë, por objektivat do të jenë madhorë.

Është e vështirë të rifillosh nga 0 për të luftuar për vendet e sipërme të klasifikimit, por gjëja e mirë është se emri i Dinamos ka një impakt te lojtarët dhe shumë prej tyre janë gati të bashkohen me ne. Kemi disa emra dhe disa prej tyre kanë firmosur edhe pse nuk janë prezantuar. Jemi në bisedime edhe me disa prej tyre. Shumë emra që dalin në media nuk janë të vërtetë pasi ne kontaktojmë vetëm me ata lojtarë që janë pa kontratë pasi duam të jemi korrekt me klubet e tjera.

Presidenca ka krijuar një buxhet dhe na është komunikuar. Ne punojmë së bashku duke vendosur emrat dhe kushtet financiare që kemi në dispozicion. Nuk kërkojmë lojtarë të mbivlerësuar, por lojtarët më të mirë që ne mendojmë se meritojnë ato kushte financiare. Po mundohemi të krijojmë një bosht me lojtarë të kampionatit shqiptar e më pas do të shikojmë. Që në momentin e parë presidenti ka dashur që të zgjedhë kompleksin, hotelin ku do të qëndrojnë lojtarët e kjo për mua e lojtarët është një gjë shumë pozitive.  Ne si staf mendojmë se lojtarët shqiptarë janë më të rëndësishme. Nuk duhet të largohemi shumë nga Ballkani për të gjetur lojtarë e mendoj se lojtarët nga Maqedonia, Kroacia e Serbia janë lojtarët që na përshtaten më shumë”, u shpreh Shkëmbi.

LEXO TE PLOTE

Seria A

ZYRTARE/ Buffon rikthehet te Parma pas 20 vitesh

Publikuar

-

Nga

Xhanluixhi Bufonn është lojtari më i ri i Parmës. Kanë qenë këta të fundit që kanë prezantuar afrimin e portierit italian, duke i bërë edhe një shkrim interesant ku thuhet: “Supermeni është rikthyer”.

Bufon nuk ka ndërmend të mbyllë me futbollin e luajtur, ndonëse është 43 vjeç. Pasi njoftoi largimin nga Juventusi në përfundim të sezonit, portieri tashmë përgatitet për një aventurë të re.

Thuhet se portieri ka refuzuar 5 oferta nga skuadra të tjera, pasi dëshira e tij ishte të luajë për fanellën e Parmës. Ky është një rikthim për Bufonin te Parma, klub në të cilin u promovua dhe në 2001 u largua për ta kaluar te Juventusi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Eriksen do operohet, ja çdo ndodhë me mesfushorin danez

Publikuar

-

Nga

Pas atakut kardiak të pësuar në ndeshjen ndaj Finlandës, mesfushori i Danimarkës, Kristian Eriksen tashmë do i nënshtrohet një operacioni në zemër.

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, Federata e Danimarkës, ka njoftuar se pas testeve të zemrës të kryera, Eriksen tashmë do ketë një operacion, ku në zemër do i vendoset një defribilator. Kjo pajisje është e nevojshme, për shkak të shqetësimeve me ritmin në zemër.

Pasi Eriksen ka kaluar në ekzaminime të ndryshme të zemrës është vendosur që ai duhet të ketë një ICD (defribilator).

Kjo pajisje është e nevojshme pas një sulmi kardiak për shkak të shqetësimeve të ritmit. Kristian ka pranuar zgjidhjen dhe plani është konfirmuar për më tepër nga specialistë në shkallë vendi dhe ndërkombëtar të cilët rekomandojnë të gjithë të njëjtin trajtim. Ne inkurajojmë të gjithë që t’i japin Kristian dhe familjes së tij paqe dhe privatësi herën tjetër”, shkruhet në komunikatë.

Një cardioverter defibrillator implantuese, i quajtur zakonisht një ICD, është një pajisje e vogël që monitoron dhe rregullon ritmin e zemrës. Një ICD mund të përdoret për t’u kujdesur për lloje të caktuara të aritmisë. Një aritmia është një anomali në ritmit të zemrës, të cilat mund të jenë të dëmshme ose fatale nëse nuk trajtohet si duhet.

LEXO TE PLOTE