Connect with Us

“Varka e Lulit në mbytje e sipër”/ Ibsen Elezi: Pas dy sekretarëve, Bashën do e braktisin të gjithë

Politikë

“Varka e Lulit në mbytje e sipër”/ Ibsen Elezi: Pas dy sekretarëve, Bashën do e braktisin të gjithë

Publikuar

-

“Dy palë servilash bëhen pushta për pushtet”/ Ibsen Elezi ‘shpërthen’ keq ndaj Bashës, pak para zgjedhjeve

Ish-kreu i PD, në Kukës, Ibsen Elezi, një nga zërat e fortë kritik që prej ditësh tashmë kërkon largimin e Lulzim Bashës, pasi dështoi për të disatën herë në zgjedhje, ka komentuar zhvillimet e fundit brenda partisë ky dy sekretarët Sahit Dollapi dhe Ervin Minarolli dhanë sot dorëheqjen.

Në një prononcim ekskluziv për CNA.al, ai u shpreh se varka e Lulit tashmë është në mbytje dhe koha do tregojë që do e braktisin të gjithë një nga një.

“Varka e Lulit është një varkë në mbytje e sipër që një nga një do e braktisin të gjithë. Secili që kthjellohet dhe e kupton se koha e tij ka perenduar do e braktisë në ditët në vazhdim.”

Ndërsa dorëheqjen e sekretarit Organizativ Sahit Dollapi dhe atij të Burimeve Njerëzore, Ervin Minarolli Elezi e ka komentuar si një akt moral të vonuar.

LEXO EDHE:  Nga Altin Goxhaj/ Venecia si lajm i mirë për Metën dhe… Ramën e Bashën por i keq për ne!

Elezi shtoi se në raste të tilla dështimi kryetari duhet të jetë i pari që merr përgjegjësitë dhe dorëhiqet./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Publikuar

-

Nga

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Në degën e PD Maliq po manipulohet procesi zgjedhor.

Në momentin që ka kanë lëvizur vëzhguesit, Ervin Salianji, deputeti i Bashës, skandalozi i tij ka urdhëruar që të vidhen votat për të qenë në favor të kreut aktual.

Rreth 150 vota janë hedhur në kutitë e PD Maliq për Lulzim Bashën, megjithëse atje procesi ka qenë totalisht i falsifikuar dhe shifrat nuk po kapnin as votimin e 2017.  Pra deri tani në këtë bashki kanë votuar gati gjysma e atyre që votuan në vitin 2017.

CNA.al ka folur me anëtarë të komisionit që kanë denoncuar këtë skandal dhe ka arritur të krijojë informacione të besueshme se 150 vota janë hedhur pro Lulzim Bashës në degën e PD Maliq.

LEXO EDHE:  Nga Altin Goxhaj/ Venecia si lajm i mirë për Metën dhe… Ramën e Bashën por i keq për ne!

LEXO EDHE:  Video-Basha tallet me demokratët

Kjo është një kambanë alarmi që po ndodh në shumë vende të Shqipërisëë, ku në momente të caktuara, në degët në zona të pakontrolluara hidhen vota në kuti për Lulzim Bashën dhe për të rritur pjesëmarrjen në votim.

Ky fenomen është I pranishëm kryesisht në degët ku në listat e anëtarëve janë emra të cilët janë emigrant, duke nisur nga Devolli, Korçë, Maliq, Porgradec, Prrenjas, Librazhd, Gjirokastë për të rritur pjesëmarrjen fiKtive por edhe për ti dhënë fitoren Lulzim Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Revoltohet Indrit Hoxha/ Paralajmëron Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Indrit Hoxha: Treçereku i Kryesisë nuk besojnë që Basha fiton përballë Ramës

Anëtari i Këshillit të Lartë Kombëtar të PD, Indrit Hoxha, ka denoncuar se nuk ka gjetur emrin e tij në listën e votuesve të PD.

Hoxha ka reaguar i revoltuar ndaj kreut të PD, Lulzim Basha duke u shprehur se ky është një trup dhe e paralajmëron se nuk e heq dot nga PD.

Shkova ne njesine 8 ne degen e PD per te votuar, dhe rezultoi qe emri im ishte hequr si antar i PD, ky eshte nje turp qe rendon mbi Lulzim Bashen. Ti mund te kesh ne dore heqjen dhe vendosjen e emrave ne liste, por nga PD ti sme largon dot, perkundrazi me kete veprim te ulet komunist qe ke bere thjeshte me ke motivuar me shume per te folur dhe luftuar mbi vlerat dhe parimet e meritokracise dhe mirenjohjes politike.Aksionet e mia ne PD ti nuk i fshin dot,je antar me i vone se une PD”, shkruan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandaloze/ Genc Pollo filmon hapur votën

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Genc Pollo ka filmuar hapur votën e tij në zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Report Tv ka kapur live momentet teksa Pollo po filmonte votën e tij.

Më pas ka qenë vetë Pollo, që në një postim në rrjetin social Facebook, ka publikuar fletën e votimit të mbyllur. Gjithsesi, fakt është se telefoni është i ndaluar në qendrat e votimit dhe një veprim i tillë nuk është aspak i lejueshëm./ CNA.al

LEXO EDHE:  Basha paralajmëron Ramën/ 30 qershori është fundi i regjimit kriminal

 

LEXO TE PLOTE