Connect with Us

“U futën në fushë dhe goditën…”/ Trazirat në “Selman Stërmasi”, arrestohen presidenti dhe drejtori i Kastriotit

Sport

“U futën në fushë dhe goditën…”/ Trazirat në “Selman Stërmasi”, arrestohen presidenti dhe drejtori i Kastriotit

Publikuar

-

Policia e Tiranës ka arrestuar Presidentin dhe Drejtorin Teknik të skuadrës së Kastriotit, për hyrjen në fushën e stadiumit dhe ndërprerjen e ndeshjes me dhunë. Në sfidën e javës së 32 mes Tiranës dhe Kastriotit e zhvilluar dje në “Selman Stërmasi”, presidenti Alban Vogli dhe drejtori teknik (Gazmend Vogli) kanë kundërshtuar vendimin e punonjësve të policisë teksa mbi ta rëndojnë dy akuza. “Kundërshtim i punonjësit të policisë dhe rendit publik dhe Veprime të dhunshme në aktivitete sportive”.

Dyshja nuk ishte dakord në momentin që Tirana shënoi golin e fitores, pasi sipas tyre duhej ndalur loja për Fair – Play. Më pas sfida ka degjeneruar në akte dhune mes kampeve, aqsa në fushë është dashur ndërhyrja e sigurisë dhe forcave të rendit. Në fund Tirana fitoi 1-0 me gol të Hoxhallarit. Në njoftimin e policisë bëhet me dije se materialet i kanë kaluar Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik” e kryer në bashkëpunim, dhe “Veprime të dhunshme në aktivitete sportive” të kryera në bashkëpunim, të shtetasve :

•A. V., 34 vjeç, Presidenti i një ekipi futbolli ; •G. V., 32 vjeç, Drejtor Teknik i një ekipi futbolli. Arrestimi i këtyre dy shtetasve u bë pasi ditën e djeshme në rrugën “Sulejman Delvina”, tek stadiumi “Selman Stërmasi”, gjatë zhvillimit të ndeshjes Tirana – Kastrioti, këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin, kanë hyrë në fushën e lojës duke shkaktuar tension dhe ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta dhe më pas kanë goditur dy punonjës policie për të shmangur shoqërimin e tyre. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Euro 2020/ Spektakët në “Puskas Arena”, Hungaria i shënon Francës

Publikuar

-

Nga

Po luhet momentalisht ndeshja mes Hungarisë dhe Francës, në stadiumin “Pushkash Arena”. Kombëtaret janë përballur katër herë mes tyre ne histori. Hungaria ka tri fitore dhe një herë janë ndarë barazim.

Franca kërkon kualifikimin pas fitores ndaj Gjermanisë, ndërsa Hungaria kërkon pikët e para dhe për këtë do ketë të pranishëm 60 mijë spektatorë në “Puskas Arena”.

LIVE’  HUNGARI-FRANCË 1-0

Fiola 45+2

Fantastik Fiola, i cili pas një topi të marrë na të majtë, futet bukur në zonë dhe shënon duke kaluar skuadrën e tij në avantazh. Shtanget skuadra e Deshamp.

Formacionet zyrtare

Franca: Lloris – Digne, Kimpembe, Varane, Pavard, Kanté, Rabiot, Pogba, Griezmann, Benzema, Mbappé.

Hungaria: Gulasci, Szalai, Fiola, Orban, Nego, Nagy, Szalai, Schafer, Keinheisler, Sallai, Botka.

LEXO TE PLOTE

Sport

Bruno Telushi drejt Shkodrës, gati goditja e madhe e Vllaznisë në merkato

Publikuar

-

Nga

Vllaznia pret të bëjë goditjen e madhe në merkato. Klubi shkodran është vënë pas ish-lojtarit të Partizanit, Bruno Telushi. Burime zyrtare i treguan gazetës se palët janë në bisedime dhe mund të arrihet një akord në orët në vijim.

30-vjeçari mbylli aventurën e tij tek Neftçi Baku nga ku u aktivizua në 11 ndeshje.

Telushi pritet të rikthehet në Kategorinë Superiore pas një viti ku u largua nga Kukësi. Gjithashtu mesfushori vlonjat ka mbajtur veshur fanellat të Flamurtarit dhe të Partizanit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Sër Aleks Fergusonin nuk e lejojnë të parkojë makinën pranë stadiumit

Publikuar

-

Nga

Trajneri legjendar i Manchester United, skocezi Sër Aleks Ferguson ka përjetuar një eksperiencë jo të këndshme kur mbërriti disa orë përpara nisjes së ndeshjes Angli-Skoci në stadium, teksa një stjuart, pavarësisht se kë kishte përballë, e refuzoi 79-vjeçarin që të hynte në parking.

Tekniku nuk u lejua të parkonte dhe gjeti një vend tjetër. Ndërkohë kujtojmë që ndeshja e ditës së djeshme, mes Skocisë dhe Anglisë u mbyll në barazim pa gola.

LEXO TE PLOTE