Connect with Us

Ku ka humbur sekretari Ligjor i Lulzim Bashës?!

Politikë

Ku ka humbur sekretari Ligjor i Lulzim Bashës?!

Publikuar

-

Ku ka humbur Sekretari Ligjor i Lulzim Bashës?!

U shpall si prurje e madhe, si një individ me kapacitet të paimagjinueshëm, një lider i spikatur i drejtësisë.

Në fakt një ish kryetar KQZ-je në shërbim të PD dhe vetë një jurist jo për tu marrë shembull.

Pati një deformim edhe mediatik sapo u bë Sekretar për Çështjet Ligjore të Lulzim Bashës, nga një individ me argumenta u kthye në marjonetë që çponte bosh.

Çlirim Gjata është zhdukur prej disa javësh nga skena politike.

Gojët e liga thonë që dhe ai ka vendosur të dorëhiqet, por në PD theksojnë se ai 4 vite në shtëpi ka qenë, ikën apo rri si duhet kujt. Zëra të vërtetë në korridoret e boshatisura të PD theksojnë se as në fushatë nuk ishte përfshirë ashtu siç duhej pasi u zhgënjye nga fakti që Lulzim Basha e çoi në vend ku nuk do fitonte kurrë, i 21-ti në Tiranë.

LEXO EDHE:  30 ditë! Dekreti i Metës nuk shqyrtohet dot më në Gjykatën Kushtetuese!

Kuptohet dhe angazhimi i Gjatës ishte qesharak po aq sa votat që mori, vetëm 449 vota në më shumë se 400 mijë.

Tani pas humbjes situata duket më e qetë për Gjatën që kuptohet edhe këto dy javë qëndron në shtëpi e shikon punët e tij, megjithse PD sot ka nevojë më shumë se kurrë për të argumentuar dështimin e Lulit, por mesa duket Çimi ka tjetër qëndrim, ai mund të mos e pranojë humbjen publikisht dhe mund të hedhë akuza nga kundërshtarit por në fakt është i bindur që PD humbi për shkak të Lulit dhe paaftësisë së tij epike./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nuk tërhiqet Edith Harxhi/ “Do vazhdoj të kontribuoj në PD”

Publikuar

-

Nga

Nuk tërhiqet Edith Harxhi/ "Do vazhdoj të kontribuoj në PD"

Grupimi për PD ka qenë në një konferencë për mediat ku kanë denoncuar parregullsitë në zgjedhjet për kryetarin e ri të PD.

Ish kandidatja, Edith Harxhi ka refuzuar kërkesën e kreut Lulzim Basha për bashkëpunim duke u shprehur se PD nuk është private, dhe që nuk është nevoja që Basha të dalë e të bëjë thirrje nga foltorja, pasi ata punojnë çdo ditë për PD.

LEXO EDHE:  “Krimi ka marrë pushtetin”/ Tabaku: Po vihet në rrezik demokracia

LEXO EDHE:  Analiza/ PD në regres, pse Shqipërisë i ka humbur e djathta

Ne punojmë çdo ditë për PD. Nuk ka nevojë që Basha të dalë në foltore që të bëjë thirrje për bashkëpunim si Rama. Unë do vazhdoj të jem pjesë e PD dhe do të punojmë çdo ditë për të”, shprehet Harxhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet u vodhën/ Nishani degjeneron Bashën, me fakte

Publikuar

-

Nga

“PD-së i duhet ndryshim total”/ Nishani: Basha duhet të hapë rrugë që të ringrihet partia

Ish-presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se Lulzim Basha përfaqëson minorancën, sot në PD.

Përkthyer në shifra, sipas tij Basha përfaqëson më pak se 30% të anëtarësisë së PD-së.

Po evidentojmë se kemi probleme thelbësore me zgjedhjet në këtë vend.

 Ngrihet pushteti shfrytëzon të gjithë fuqinë e tij, i vjedh zgjedhjet në favor të pushtetit të vet. Bëhen zgjedhjet në parti ngrihet i pushtetshmi brenda partisë dhe i vjedh zgjedhjet në favor të pushtetit të tij”, është shprehur Nishani.

LEXO EDHE:  Shkaktoi tërmet në Kuvend/ Ish-kreu i PD i nxjerr “bojën” Bashës

LEXO EDHE:  Fenomeni-Kaçi dhe mbrojtja nga PD e rrezikut social

Sipas Nishanit, në Bashkinë Korçë,  ku patën mundësi kandidatët të kontrollin pjesërisht pushtetin rezultoi se fitoi vetëm 70%.

Ndërsa, në Devoll kryetari i PD deklaroi publikisht se ndihet i turpëruar dhe e bojktoi procesin e votimit pasi anëtarëve ju mohua pjesëmarrja.

50% e anëtarësisë fshihet. Një media ka treguar si hidhen 7 fletë votimi në kuti dhe kjo ka ndodhur kudo. Sot përfaqëson minorancën e PD më pak se 30% të anëtarësisë së PD-së.’ ka thënë Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në PD përmes skandaleve/ Harxhi: U votua me foton e Bashës në mur

Publikuar

-

Nga

Analiza e zgjedhjeve në PD/ Edith Harxhi del në konferencë për shtyp

Edith Harxhi ka denoncuar të tjera skandale në konferencën për mediat. Harxhi është shprehur se kutitë e votimit në zgjedhjet e 13 Qershorit kanë qenë pa kode sigurie.

Ndër të tjera ish kandidatja për kryetare të PD, ka treguar se pothuajse në të gjitha qendrat e votimit ka qenë e varur në mur fotoja e kreut të PD, Lulzim Basha si një mjet propagande.

LEXO EDHE:  Shkaktoi tërmet në Kuvend/ Ish-kreu i PD i nxjerr “bojën” Bashës

LEXO EDHE:  Shkaktoi tërmet në Kuvend/ Ish-kreu i PD i nxjerr “bojën” Bashës

Kutitë e votimit nuk kanë patur kode sigurie. Në shumë qendra votimi u votua me foton e Bashës në mur”, u shpreh ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE