Connect with Us

WhatsApp vjen me një surprizë për ditën e nënës

Teknologji

WhatsApp vjen me një surprizë për ditën e nënës

Publikuar

-

https://www.cna.al/2021/05/08/whatsapp-vjen-me-nje-surprize-per-diten-e-nenes/

Në ditën e Nënës WhatsApp ka lëshuar një paketë të re me emoji të quajtur Mama Love e cila mund të shkarkohet falas nga përdoruesit e Android dhe iOS. Ka madhësi 2.7 MB dhe përfshin 11 afishe të animuara që ofrojnë një sërë emocionesh që përdoruesit mund të shprehin në Ditën e Nënës duke përdorur këto afishe.

Shkarkoni paketën e ngjitjeve Mama Love në whatsApp

  1. Hapni ËhatsApp në pajisjen tuaj Android ose iOS.
  2. Hapni çdo bisedë dhe prekni në ikonën Emoji(Android) ose ikonën e Ngjitëses (iOS).
  3. Në të djathtë, do të ketë një ikonë ‘ +’, trokitni lehtë mbi të.
  4. Kjo do t’ju çojë në dyqanin e afisheve me të gjitha afishe për ËhatsApp. Ju duhet të shihni paketën e ngjitjeve Mama Love në krye.
  5. Trokitni lehtë mbi ikonën e shkarkimitnë të djathtë të paketës së afisheve dhe prisni që ajo të tregojë shenjën e kontrollit.
  6. Paketa juaj e ngjitjeve Mama Love tani duhet të shtohet në WhatsApp./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Zbulohet data e lançimit të Iphone 13/ Ja kur do të mund ta kini në dorën tuaj

Publikuar

-

Nga

Apple po përgatitet për të lançuar një tjetër celular me shumë karakteristika të reja.

Adhuruesit e teknologjive po përpiqen të zbulojnë sekretet e tij, dhe ne mendojmë se dimë një të madhe: datën e lëshimit të iPhone 13.

Ashtu si mekanizmi i orës, Apple lëshon një iPhone të ri (ose katër) çdo vit. Vitin e kaluar Apple prezantoi iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max. Dhe këtë vit ne po presim iPhone 13.

Apple nuk e ka konfirmuar ende publikisht iPhone 13, por do të ishte një tronditje totale nëse firma nuk do ta zbulonte atë këtë shtator.

E rëndësishmja, Apple është një krijesë e zakonit, duke iu përmbajtur një modeli të qartë për lëshimet e iPhone çdo vit.

LEXO EDHE:  Fabricius/ Krijohet aplikacioni që dekodon hieroglifet egjiptiane

LEXO EDHE:  Krishtlindjet, ja disa dhurata hi-tech me çmim të arsyeshëm

Ngjarja e madhe e nisjes zhvillohet gjithmonë në shtator dhe zakonisht bie në fillim të muajit – të martën ose të mërkurën. Këtë vit, ne do të presim që Apple të zbulojë iPhone 13 të martën, 14 shtator ose të mërkurën, 15 shtator.

Para-porositë ndoshta do të bëhen të disponueshme të Premten, 17 Shtator.

Dhe data aktuale e lëshimit mund të bjerë të Premten, 24 Shtator.

Sigurisht, Apple mund të ndryshojë teknikën e saj këtë vit dhe të na befasojë plotësisht. Në çdo rast, ne nuk dimë shumë për iPhone 13./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Vjedhin të dhënat tuaja/ Largoni menjëherë këto aplikacione nga Android

Publikuar

-

Nga

Joker është kthyer. Joker, është virusi që jo vetëm mbledh të dhëna nga përdoruesit e Android, por gjithashtu vjedh para dhe më shumë.

Virusi u zbulua së fundmi në tetë aplikacione Android të renditura në Google Play Store nga Quick Heal Security Labs të cilat e raportuan atë te Google dhe aplikacionet e prekura u hoqën. Virusi Joker është i rrezikshëm sepse mund të vjedhë të dhënat personale të përdoruesve, listat e kontakteve, informacionin e pajisjes, mesazhet, të bëjë thirrje telefonike dhe më shumë.

LEXO EDHE:  Makinat e General Motors së shpejti me pilot automatik    

LEXO EDHE:  Fabricius/ Krijohet aplikacioni që dekodon hieroglifet egjiptiane

Aplikacionet e infektuara janë:

Auxiliary Message

Fast Magic SMS

Free CamScanner

Super Message

Element Scanner

Go Messages

Travel Wallpapers

Super SMS

Nëse keni ndonjë nga këto aplikacione në telefonin tuaj Android, duhet t’i çinstaloni ato menjëherë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

WhatsApp nuk ndalet me ndryshimet/ Ja çfarë i shtohet aplikacionit

Publikuar

-

Nga

WhatsApp nuk ndalet me ndryshimet/ Ja çfarë i shtohet aplikacionit

WhatsApp po sjell një ndryshim të madh në aplikacion. Aplikacioni po shton dyqane.

Tanimë do të jeni në gjendje të blini artikuj në aplikacionin e bisedës.

WhatsApp nisi si një aplikacion mesazhesh në vitin 2009.

Por përfundimisht u ble nga Facebook në 2014 dhe që prej asaj kohe është përditësuar në mënyrë të vazhdueshme me veçori shtesë.

LEXO EDHE:  Krishtlindjet, ja disa dhurata hi-tech me çmim të arsyeshëm

LEXO EDHE:  Tashmë keni një tjetër mundësi për të blerë Xioanomi Mi Max

Më e fundit është “Dyqanet”, e cila lejon bizneset të ofrojnë dyqanet virtuale në shërbim të qytetarëve.

Nuk është një surprizë e madhe, duke pasur parasysh që aplikacionet Facebook dhe Instagram tashmë kanë funksionalitetin e blerjeve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE