Connect with Us

Suarez rikthehet në “Kamp Nou” si kundërshtar, Barcelona i përgatit surprizën

La Liga

Suarez rikthehet në “Kamp Nou” si kundërshtar, Barcelona i përgatit surprizën

Publikuar

-

Pavarësisht faktit se u largua si i padëshiruar nga Katalonja, Luis Suarezit i është rezervuar një pritje e bukur dhe interesante për ndeshjen e sotme.

Detajet nuk janë bërë ende të ditura, por klubi i Barcelonës ka bërë një kërkesë në La Liga për të organizuar diçka të bukur për sulmuesin uruguaian, i cili është golashënuesi i tretë më i mirë i historisë së skuadrës.

LEXO EDHE:  Pogba te Barcelona? Vjen konfirmimi zyrtar

Suarez do të luajë për herë të parë kundër Barcelonës që nga momenti që u largua, pasi në duelin e parë nuk ishte për shkak të COVID-it. Ai do të kërkojë të hakmerret me ata që e larguan, por Bartomeu është larguar dhe president i skuadrës është Laporta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Benzema tregon bisedën me Ronaldon

Publikuar

-

Nga

Ndeshja Portugali-France pari dy protagonistë:Cristiano Ronaldon dhe Karim Benzema, autorë dopietash. Një mbrëmje për të mos u harruar për të dy, ish-shokë skuadre te Real Madrid. Francezi u kthye në gol te “Les Bleus”, 2085 ditë pas 8 tetorit 2015, kur shënoi ndaj Armenisë.

Nga ana tjetër, kampioni portugez i Juventusit arriti Ali Daei me 109 gola në kombëtare, duke e çuar kështu rekordin e ri të shënimit në një fazë finale të Kampionatit Europian në 14 gola.

LEXO EDHE:  Pogba te Barcelona? Vjen konfirmimi zyrtar

LEXO EDHE:  Mbeti jashtë sistemit të drejtësisë për 15 vjet/ KPA "rrëzoi" bashkëshorten e Denar Bibës

Benzema dhe biseda me Cristiano Ronaldo

Benzema foli edhe për atë që diskutoi me Ronaldon: “Është gjithmonë kënaqësi ta shoh Cristiano, sepse së bashku kemi bërë një udhëtim prej tetë apo nëntë vitesh.

Ne kemi fituar tituj, kemi shënuar gola së bashku te Real Madridi. Ishte kënaqësi ta takoja përsëri në fushë. Ne folëm për gjëra normale, nëse gjithçka po shkonte mirë dhe i uruam njëri-tjetrit fat me klubet dhe ekipet tona kombëtare”.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Çmenduria e Laportës, Mesi dhe Ronaldo bashkë te Barcelona

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo nuk e ka vendosur ende të ardhmen e tij teksa luzitani ka edhe një vit kontratë me Juventus. Mirëpo, me një ofertë të kënaqshm, bardhezinjtë janë të gatshëm ta lënë të lirë 36-vjeçarin. Sakaq, CR7 ka interesin e PSG dhe Mançester Junajtid.

Mirëpo, së fundmi ka dalë në skenë një emër surprizë, Barcolina. Presidenti Huan Laporta ëndërron të bashkojë Mesin dhe Ronaldon në ngjyrat blaugrana.

LEXO EDHE:  Pogba te Barcelona? Vjen konfirmimi zyrtar

LEXO EDHE:  Pas Barcelonës tentativë terrori edhe në Cambril

Megjithatë, presidenti e di mirë vështirësinë e këtij transferimi, si nga ana financiare, po ashtu edhe nga ana sportive duke qenë se Ronaldo ka një të kaluar të lavdishme me Real Madrid. Laporta ia ka rrëfyer dëshirën miqve të tij të afërt, ndërsa e pranon se kjo ide është ekstreme.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Shkëlqeu te Barcelona B, ja ekipet që duan Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj ka shpërthyer në sezonin që lamë pas te Barcelona B, duke qenë golashënuesi i katalanasve të vegjël. Por pavarësisht statistikave mbreslënëse, sulmuesi shqiptar nuk po merr oferta të mira.

Të paktën jo në Spanjë, teksa mediat kanë zbuluar emrat e klubeve që kërkojnë Manajn. Bëhet fjalë për skuadra të dorës së dytë në La Liga 2 teksa Real Oviedo, Ibiza dhe Tenerife kanë shfaqur interesimin e tyre.

LEXO TE PLOTE