Connect with Us

Spartak Ngjela, agjent i SHBA në Tiranë?/ Përgjigjet avokati: Jam përfaqësues i…

Politikë

Spartak Ngjela, agjent i SHBA në Tiranë?/ Përgjigjet avokati: Jam përfaqësues i…

Publikuar

-

Spartak Ngjela, agjent i SHBA në Tiranë?/ Përgjigjet avokati: Jam përfaqësues i…

Avokati Spartak Ngjela është pyetur mbrëmjen e sotme nëse është agjent i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri.

Pyetjes së drejtpërdrejtë të Albano Bogdos në Klanifornia, Ngjela iu përgjigj duke thënë se është përfaqësues i qytetërimit amerikan.

Ai deklaroi se bota ecën nëpërmjet qytetërimit, ndërsa theksoi se është me qytetërimin që dominon.

Biseda në Tv Klan:

Albano Bogdo: Do ta pranoni hapur këtu në Opinion te unë Gilbert Fevziu që jeni agjenti më i rëndësishëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës këtu në Shqipëri? Që jeni agjent i CIA-s, i FBI, i DEA-s?

LEXO EDHE:  Biden i drejtohet për herë të parë audiencës evropiane

Spartak Ngjela: Jam përfaqësues i qytetërimit amerikan që në momentet e komunizmit! Bota ecën nëpërmjet qytetërimit. Dy janë shpikjet më të mëdha të njerëzimit ose arritjet më të mëdha të njerëzimit. Se mos më thoni teoria e relativitetit dhe rrota? Jo!

Albano Bogdo: Kush janë?

Spartak Ngjela: Perandoria Romake dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Dy krijimet më të mëdha të mendjes njerëzore. Po të ishim në kohë të Romës do isha përfaqësues i qytetërimit romak. Unë jam me qytetërimin që dominon./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Humb çdo 2 vite me PS dhe fiton 1 herë me PD/ Basha tallet nga ish-deputeti i tij

Publikuar

-

Nga

Ish-presidenti mesazh Bashës/ Justifikimi është për dështakët

Kreu i LDSH-së, Myslim Murrizi është tallur me fitoren e kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Sipas tij, Basha humb  në çdo dy vite me PS, dhe fito një herë në PD.

 “Basha ishte rrotë më rrotë me rivalin e tij, me ndihmën dhe të këtij këtu dhe pret nga dreka që të shpallet fitues. Çdo katër vjet humb dy herë me ju dhe fiton një herë me ato”, ka thënë Murrizi.

LEXO EDHE:  Vdekja tragjike e Vladimir Komarov, astronauti që u rrëzua nga hapësira

LEXO EDHE:  Fotoja e qytetarit që tërheq zvarrë qenin me makinë/ Policia shoqëron 67-vjeçarin

Kujtojmë se Murrizi ka qenë pjesë e PD dhe u përjashtua nga kjo parti, pasi nuk dorëzoi mandatin e deputetit në vitin 2019, në kohë kur PD vendosi të largohej nga Kuvendi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Afera korruptive e shekullit/ Kur do zgjohet SPAK për inceneratorët?

Publikuar

-

Nga

Afera korruptive e shekullit/ Kur do zgjohet SPAK për inceneratorët?

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka njoftuar sot se I ka kërkuar Gjykatës së Posaçme konfiskimin e pasurive të shtetasit Ylli Ndroqi (alias Xhemail Pasmaçiu).

Bëhet fjalë për 32 pasuri, apartamente, aksione, pyje, troje, automjete, biznese etj.

Gjithçka për aktivitetin e tij personal, ku sipas hetimit të SPAK, rezulton se rreth 3 milionë euro, nga të ardhurat e Ylli Ndroqit janë të pajustifikuara, ligjërisht.

Por përtej përshëndetjes që duhet të bëhet, institucionet e drejtësisë duhet të tregojnë se nuk janë selektive, se nuk janë marioneta në duart e politikës, që përdoren për interesa klienteliste të momentit.

E në rast se ka një çështje që duhet folur e bërtitur me zë të lartë është ajo e inceneratorëve.

SPAK duhet të zgjohet për inceneratorët.

SPAK duhet të zgjohet dhe të përfundojë hetimet në lidhje me denoncimet për atë që quhet afera korruptive e shekullit, që shkon në vlera rreth 400 milionë euro.

SPAK duhet të zgjohet pas padive të bëra nga Nisma Thurje, nga Partia Demokratike, por edhe në mediat investigative, përfshirë dhe CNA.al.

Të gjitha kanë provuar me fakte dhe dokumente aferën korruptive të inceneratorëve, milionat e eurove që paguhen nga taksat e shqiptarëve, për llogari të Stela Gugallës, Klodian Zotos apo Mirel Mërtirit.

Janë këta pronarë inceneratorësh, të cilët më pas kanë lidhur ortakëri me pronarë dhe drejtues mediash, sic është rasti i ortakërisë me Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin. ( Lexo këtu)

Një skemë e qartë e disa bizneseve që marrin para nga qeveria dhe më pas krijojnë ortakëri me mediat, apo drejtuesit e tyre.

LEXO EDHE:  Fotoja e qytetarit që tërheq zvarrë qenin me makinë/ Policia shoqëron 67-vjeçarin

LEXO EDHE:  Fotoja e qytetarit që tërheq zvarrë qenin me makinë/ Policia shoqëron 67-vjeçarin

Sot është rasti për të zgjuar SPAK-un, dhe kreun e kësaj prokurorie Arben Kraja, i cili më shumë sesa të bëjë shoë për çështje si të Ylli Ndroqit, duke u kthyër në një këngë bajate prej gati një viti, duhet t’iu tregojë shqiptarëve se SPAK po heton inceneratorët.

Arben Kraja duhet t’iu thotë shqiptarëve se SPAK ka provuar korrupsionin me inceneratorët dhe se do të çojë para përgjegjësisë ligjore çdo aktor apo regjisor të këtij filmi korruptiv, qofshin këta zyrtarë të lartë qeveritarë të Rilindjes, LSI-së, apo vegla të korruptuara të sistemit politik në Shqipëri.

SPAK duhet të zgjohet për inceneratorët, pasi Ylli Ndroqi nuk është rasti i një korrupsioni qeveritar, nuk është paguar nga taksat e shqiptarëve.

Ndroqi po ndëshkohet për aktivitetin e tij personale, apo për akuzat ndaj tij në Itali dhe Turqi, si person i përfshirë në rrjetin e narkotrafikut.

Inceneratorët janë bëma dhe gjëma të bëra në zyrat e shtetit shqiptar, nga zyrtarë shqiptarë nga biznesmenë shqiptarë. Është një krim me paratë e shqiptarëve./CNA.al

Zbulohen dokumentet që “fundosin” Ben Blushin/ Ortak me pronarët e inceneratorëve

Ekskluzive dokumentet/ Klodi i inceneratoreve dhe Ben Blushi, blejnë “Lori Kafe”

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Investigimi i CNA.al zbulon skandalin/ Skema e plotë e lidhjeve qeveri-media-oligarkë

Ben Blushi kapet me “presh në dorë”/ Këmbanë alarmi për SPAK

LEXO TE PLOTE

Politikë

Murrizi “degjeneron” kreun e SPAK-ut/ “E kaluara nuk blihet”

Publikuar

-

Nga

“Gjashtë në katër biznese falimentojnë”/ Murrzi ironizon Bashën, nuk kursen as qeverinë

Deputeti Myslim Murrizi në vijimësi ka sulmuar kreun e SPAK Arben Krajën, pas raportimit të këtij të fundit në Kuvend.

Sipas Murrizit, Kraja trembet nga e kaluara e tij, ndërkohë presim tashmë që të hetojë funksionarë të lartë të shtetit.

 ‘Ke qenë hetuues. Nuk blihet e kaluara. E blini dot. Ça është ky kompleks. E pres unë që ky të hetojë funksionarë të shtetit të lartë shqiptar. Trembesh nga e kaluara jote. Kam sekuestruar thotë live 32 pasuri të Ylli Ndroqit. Drejtuesi i SPAK intimidohet nga e kaluara e tij. Çfarë halli kanë që e kanë kaq kompleks këtë punë”, është shprehur Murrizi./CNA.al

LEXO TE PLOTE