Connect with Us

Aksident në aksin Kavajë-Rrogozhinë/ Dy persona dërgohen me urgjencë në spital

Aktualitet

Aksident në aksin Kavajë-Rrogozhinë/ Dy persona dërgohen me urgjencë në spital

Publikuar

-

Aksident në aksin Kavajë-Rrogozhinë/ Dy persona dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Kavajë-Rrogozhinë në vendin e quajtur Bishti i Zhurit ku janë përplasur dy makina një e llojit Vlkswagen dhe një maiknë e tip Fiat.

Mësohet se dy persona janë plagosur dhe janë dërguar me urgjencë në spital.

Polica ka mbërritur në vendin e ngjarjes po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Korrupsioni në Shqipëri/ Jorida Tabaku flet me shifra

Publikuar

-

Nga

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka publikuar shifrat duke treguar se Shqipëria është në vendin e dytë si një nga vendet ku korrupsioni është shumë i madh.

Sipas Tabaku korrupsioni është oksigjeni i mazhorancës që vjedh zgjedhjet.

Një shtet i kapur nga korrupsioni, që fut duart në xhepat e sipërmarrjeve dhe qytetarëve.

Kjo është e vërteta e Shqipërisë që pasqyrohet edhe nga Banka Botërore dhe BERZH.

🔴 Të dytëtnë botë për korrupsionin,  me zyrtarë që mbushin portofolet nga taksat e shqiptarëve dhe u heqin fitimet bizneseve të shqiptarëve.

🔴 3herë më shumë korrupsion paguajnë bizneset shqiptare në raport me 8 vite më parë!

❌ ky  nuk është as raporti i vetëm dhe as raporti i fundit ndërkombëtar që tregon natyrën e vërtetë të regjimit të korruptuar që shqiptarët kanë përballë.

❌ Korrupsioni është oksigjeni i kësaj mazhorance prandaj ajo stimulon pandershmërinë dhe paligjshmërinë.

❌ Një regjim që vjedh zgjedhjet mund të ofrojë vetëm vjedhjen dhe korrupsionin si formë qeverisje!”, shkruan Jorida Tabaku./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Negociatat/ Mblidhet Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme në BE

Publikuar

-

Nga

Sot në Bruksel do të mblidhet Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme të Bashkimit Europian.

Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut si dhe do të vendoset për datën për mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare mes  këtyre vendeve me Bashkimin Europian.

Bullgaria, raportohet se ende nuk ka dhënë “OK” për Maqedoninë e Veriut.

Por, me këtë heshtje dëmton edhe Shqipërinë, pasi vendimi pritet të jetë për të dyja vendet./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Po mjekohej te Trauma pas aksidentit/ Del pozitiv me Covid-19

LEXO EDHE:  Makina përplaset keq me motorin/ Ndërron jetë i riu

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Shkrumbohet një furgon i mbushur me goma/ Shpëton shoferi

Publikuar

-

Nga

Shkrumbohet një furgon i mbushur me goma/ Shpëton shoferi

Në Memaliaj një furgon i mbushur me goma ka marrë flakë.

Nuk dihen rrethanat por mësohet se shoferi i furgonit ka ndjerë erën e tymit në ecje dhe menjëherë ka marrë flakë në pjesën e përparme të furgonit tip Sprinter.

Shoferi K.M ka ndalur menjëherë dhe ka dalë jashtë. Policia po heton për rrethanat e ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE