Connect with Us

Vrau gruan se donte ta divorconte/ Zbardhet dëshmia e Koço Buzos

Kronika

Vrau gruan se donte ta divorconte/ Zbardhet dëshmia e Koço Buzos

Publikuar

-

Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes së djeshme në Elbasan.

Koço Buzo  vrau dje afër Gjykatës gruan e tij Liljana Buzon, për shkak se ajo donte të divorcohej prej tij për shkak të dhunës. Në dëshminë e tij autori thotë se i kishte thënë që nuk ka për tu ndarë prej tij.

“I pata thënë që nuk ke për t’u ndare prej meje, donte të më fuste ne burg”, shprehet ai.

LEXO EDHE:  Vrasja në Devoll/ U konfliktuan për pazare droge

Liljana Buzo 54-vjeçarja që u vra dje në afërsi të gjykatës së Elbasanit nga burri i saj ish-polic, ,  sapo kishte mbaruar seancën për procesin e divorcit, kur bashkëshorti, i cili po e priste jashtë, i është afruar dhe ka qëlluar fillimisht me thikë dhe më pas e ka qëlluar 7 herë me kallashnikov pas shpine./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Foto – Zjarr në Gjirin e Lalzit/ Digjet pylli me pisha

Publikuar

-

Nga

Foto - Zjarr në Gjirin e Lalzit/ Digjet pylli me pisha

Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme në pyjet me pisha në Gjirin e Lalzit.

Mësohet se flakët po përhapen me shpejtësi të favorizuara edhe nga era, ndërsa ende nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit.

Nga informacionet paraprake, raportohet se forcat zjarrfikëse janë nisur drejt vendngjarjes për të neutralizuar flakët.

Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje./ CNA.al

LEXO EDHE:  I kapën 25 makina pa dokumentacion/ Arrestohet 38-vjeçari në Elbasan

LEXO EDHE:  Panik në Elbasan/ Zjarri rrezikon disa shtëpi private

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Gjendet një person pa shenja jete

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ Gjendet një person pa shenja jete

Një person është gjetur i pajetë ditën e sotme në rrugën “Gramoz Pashko”, te Qytet Studenti.

Blutë bëjnë me dije se janë njoftuar për një person rreth 45 vjeç ende të paidentifikuar, i cili është gjetur pa shenja jete.

Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se humbja e jetës ka ardhur si pasojë e një arresti kardiak.

LEXO EDHE:  Doli më pak i votuari në Elbasan/ Reagon Gazment Bardhi: Do ngelet qyteti i zemrës

LEXO EDHE:  Vrasja në Devoll/ U konfliktuan për pazare droge

Ndërkohë, grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunonte djalin dhe gruan/ Arrestohet efektivi i policisë

Publikuar

-

Nga

I dënuar me pesë vite burg në Itali/ Arrestohet 43 vjeçari në Durrës

SHÇBA ka arrestuar një punonjës policie në Laç, me dyshimin për dhunë në familje.

Në pranga është vënë shtetasi n N.GJ., 53 vjeç, punonjës policie i Patrullës së Përgjithshme, në Komisariatin e Policisë Kurbin.

Arrestimi i punonjësit të policisë u krye pas kallëzimit për “Dhunë në familje” nga ana e bashkëshortes dhe djalit të tij.

“Nga ana e specialistëve të SHÇBA u kryen të gjitha verifikimet për rastin në fjalë duke u administruar raporti mjeko-ligjor, si edhe duke i kërkuar Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për nxjerrjen e urdhërit të mbrojtjes për dy shtetasit”, thuhet në njoftimin e SHÇBA./CNA.al

LEXO TE PLOTE