Connect with Us

Vllaznia i thotë lamtumirë titullit, mundet nga Kukësi në “Elbasan Arena”

Sport

Vllaznia i thotë lamtumirë titullit, mundet nga Kukësi në “Elbasan Arena”

Publikuar

-

Kukësi ka arritur të triumfojë me rezultatin 3-1 ndaj Vllaznisë në sfidën e vlefshme për javën e 32-të të Kategorisë Superiore. Një disfatë tepër e hidhur kjo për shkodranët e Brdariç, të cilët duket se kanë humbur “trenin” e titullit, teksa tashmë iu duhet një mrekulli në 4 ndeshjet e mbetura.

Eze, Taipi dhe Gavazaj ishin autorët e golave për verilindorët, ndërkohë që golin e vetëm për Vllazninë e realizoi Ardit Hoxhaj me penallti. Në këtë përballje u akorduan dy 11-metërsha, teksa më herët realizoi Taipi në radhët e Kukësit.

Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa, u rikthye te fitorja pas 3 humbjes, ndërkohë që shkodranët e kanë ndërlikuar ndjeshëm situatën me këtë humbje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Publikohen formacionet zyrtare, dy shqiptarë në fushë. Ja rreshtimet në Uells-Zvicër

Publikuar

-

Nga

Do të startojë në orën 15:00, në stadiumin “Baku Olympic” të Bakusë, Uells-Zvicër e vlefshme për Grupin A të EURO 2020.

Të dyja skuadrat do të synojnë fitoren e parë që në ndeshjen debutuese për ta në këtë kompeticion ku dhe rreshtimet duken shumë sulmuese për të dyja krahët.

FORMACIONET ZYRTARE –

UELLS – (4-3-3): Uard; Roberts, Rodon, Dejvis, Mefam; Morrell, Alen, Ramsej; Xhejms, Mur, Bejl. Trajner: Robert Pejxh.

ZVICRA – (5-2-3): Somer; Mbabu, Elvedi, Shar, Akanji, Rodrigez; Xhaka, Frojler; Seferoviç, Embolo, Shaqiri. Trajner: Vladimir Petkoviç.

LEXO TE PLOTE

Sport

ZYRTARE/ Një malazez për mbrojtjen, Vllaznia prezanton afrimin e dytë

Publikuar

-

Nga

Vllaznia ka prezantuar afrimin e dytë në merkato ditën e sotme , teksa ka zyrtarizuar afrimin e mbrojtësit malazez, Darko Bulatoviç. 31-vjeçari në sezonin e fundit ishte pjesë e Sutjeska Niksiç në Malin e Zi, ndërsa ka firmosur kontratë 1-vjeçare me Vllazninë.

Bulatoviç ka luajtur gjithashtu edhe në Serbi me skuadrat e Vozdovac, Cukaricki dhe radniçki, ndërsa një pjesë të karrierës e ka kaluar edhe në Poloni, te skuadrat e Midz Legnica dhe Czarni Zagan.

Pozicioni natyral i 31-vjeçarit është qendërmbrojtës, por mund të luajë edhe në krahun e majtë të mbrojtjes.

Postimi i klubit:

Klubi i Futbollit Vllaznia bën të ditur se ka nënshkruar sot me qendërmbrojtësin Darko Bulatoviç. Ai në sezonin e fundit luajti për skuadrën e Sutjeskës së Nikshiqit në Superligën malazeze, ndërkohë që është edhe lojtar i kombëtares së këtij vendi.

Bulatoviç do të jetë pjesë e Vllaznisë për sezonin 2021-2022. Ndërkohë drejtuesit e klubit vazhdojnë negociatat me lojtarë të tjerë cilësorë, në përmbushje të objektivit për një prezantim dinjitoz në Kupat e Evropes dhe fitimin e titullit kampion për sezonin e ri.

Mirë se erdhe te Vllaznia Darko!

LEXO TE PLOTE

Sport

U shpall kampion me Prishtinën, Dinamo arrin akordin me Gavazajn

Publikuar

-

Nga

Enis Gavazaj pritet të firmosë me Dinamon. Burime të besueshme për newsport.al bëjnë me dije se ish-futbollisti i Prishtinës do rikthehet në Superiore. 26 vjeçari ka arritur parimisht akordin me drejtuesit e Bluve, teksa Dinamo duket se ka gjetur fantazistin për rikthimin në elitë.

Pritet që Dinamo të prezantojë disa lojtarë me përvojë në ditët në vijim, ndërsa për stolin është programuar Bledi Shkëmbi. Trajneri korçar e njeh mirë Gavazjan pasi në 2016 futbollisti ka qenë pjesë e Skënderbeut, në rikthimin nga Gent në Belgjikë. Me një karrierë të pasur edhe në Rusi dhe Bjellorusi, Gavazaj është gati për rikthimin në Superligë pas eksperiencës së fundit me Kukësin.

LEXO TE PLOTE