Connect with Us

Memelli: Partizanin e vlerësojmë, por në fushë do hyjmë si të barabartë

Sport

Memelli: Partizanin e vlerësojmë, por në fushë do hyjmë si të barabartë

Publikuar

-

Skënderbeu pret ditën e nesërme Partizanin e vendit të parë. Megjithatë, ky fakt nuk përbën shumë shqetësim për trajnerin e korçarëve, Migen Memellin, i cili në konferencë për shtyp thekson se nuk e sheh klasifikimin dhe i beson formës së ekipit të tij. Memelli shton se në javët e mebtura do të synojnë të marrin maksimumin e pikëve të mbetura në lojë, pra 15 pikë.

“Partizani është një rival tek i cili ne do të kërkojmë synimet tona. Një rival që ka meritë për atë që ka bërë këtë kampionat, një kundërshtar që do e vlerësojmë në mënyrë të barabartë dhe do të hyjmë në fushë për të bërë maksimumin.

Unë nuk shikoj klasifikimin, ja kam shprehur edhe skuadrës. Partizani ka vlera si skuadër, por ne vlerësojmë edhe veten në këto momente. Kemi bërë mirë, kështu që mendoj se nesër do të hyjmë në fushë si të barabartë.

Mendja është nesër te kundërshtari i radhës, duam të bëjmë më të mirën ndaj tij. Mungesat? Sadriu dhe Doëouna për arsye kartonësh, ndërsa pjesa tjetër është diçka që do e rregullojmë sot.

LEXO EDHE:  Mesfushori largohet nga Partizani dhe bashkohet me Skënderbeun

Do përpiqemi t’i marrim të 15 pikët, kjo është e bukura. Përderisa matematika na lejon që të gjitha këto pikë na mbajnë në Superiore dhe na largojnë nga ‘play-out’, padiskutim që do të futemi në fushë për t’i marrë.

Dy pikë jemi me Kastriotin, Kukësi është pak larg, por ne do mundohemi të bëjmë maksimumin në këto ndeshje. Porosia ndaj skuadrës? Asgjë, jemi munduar të vazhdojmë me procesin e stërvitjes që na sjell te kjo ndeshje.

Kemi larguar pak euforinë e fitores me Kastriotin, sot do të flasim për gjërat që do të bëjmë nesër ndaj Partizanit. Padiskutim që më vjen keq për renditjen e ekipit. Kemi bërë shumë mirë në dy fazat e fundit, do të vazhdojmë të bëjmë mirë. Besoj se do t’ia dalim”, u shpreh Memelli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

“Arbitri që inskenoi vrasjen hante dreka qyl në Vlorë”/ Vasil Ruçi rrëfen njohjen me Davide Pecorelin: Ishte njeri i çuditshëm

Publikuar

-

Nga

Ka disa histori në jetën e njeriut që lindin nga hiçi. Nuk kanë lidhje me profesionin apo jetën që bën dhe nuk kanë lidhje as me planet me të ardhmen.

Thjesht ndodhin. Kaq. Kështu u ndodhi edhe legjendave të futbollit vlonjat, Rrapo Taho, Vasil Ruci, etj…

Të përkushtuar në përditshmërinë e tyre befas “mbin” një italian enigmatik, i paqethur, i parruar, me njohuri sipërfaqësore për legjendat e futbollit të Vlorës dhe nis të miqësohet me ta. Shumë, deri në atë pikë sa kërcasin drekat së bashku, ndonjë gotë raki apo verë dhe plazh bashkë.

Vasil Ruci
“Jam shkrimtar italian, po bëj një studim për Kontin e Monte Kristos. Por më pëlqen futbolli dhe kam dëgjuar shumë për ju, për Sokol Kushtën. Jeni të mëdhenj shumë. Do të shkruaj një ditë për ju…”, u pat thënë afro tetë muaj më parë. Më pas takime, futboll së bashku, plazh, dreka dhe një udhëtim drejt Greqisë që nuk u realizua kurrë. Bëhet fjalë për ish-arbitrin italian Davide Pekoreli që inskenoi vrasjen e tij në malet e Pukës.

Bash ai, italiani i çuditshëm që e nisi karrierën si arbitër u bë biznesmen produktesh kozmetike, falimentoi, erdhi në Shqipëri dhe i vuri flakën makinës dhe u zhduk. Ah, jo, para se të digjte makinën gërmoi kushedi se në cilën varrezë për eshtra njeriu, i futi në makinë, i vuri flakën dhe mendoi që e hoqi qafe “Davide Pekorelin” e dikurshëm dhe u transformua në Kristiano… Kristiano pra që u fut çuditshëm në jetën e ish-futbollistëve të shquar vlonjatë dhe në fund i tronditi edhe ata vetë.

“Çudi e madhe, thotë Vasil Ruci për “Panorama Sport”, na u ngjit nga hiçi. Nuk e morëm vesh se nga doli, thjesht rrinte me ne, hante me ne, luante futboll me ne dhe bënte plazh me ne. I çuditshëm për besë…”, thotë legjenda e Flamurtarit dhe qesh me zë të lartë.

LEXO EDHE:  Zbulohet një portret i panjohur i Skëndërbeut

LEXO EDHE:  80 mijë euro për vrasjen e aktorit/ Policia nxjerr emrat: Kush është grupi kriminal në TiranëVasil a e njihnit Davide Pekorelin?

Po ku di unë o të keqen, ai ishte një njeri i çuditshëm. Çfarë të them unë tani?! Kjo botë është e çuditshme, nuk dimë kush hyn dhe kush del dhe kush na afrohet…

Sa kohë kishte në Vlorë ai?

Po kishte afro 8 muaj në mos gaboj. Nuk ia kam numëruar ditët, por na u ngjit shumë. Shkonim të luanim futboll, ai nga pas. Madje edhe kur hanim ndonjë gjë së bashku, nuk na shqitej. Po nuk ndiheshim sepse ishte edhe gazmor si tip.

I paguanit ju drekat apo ai?

Jo, mo ç’paguante ai. Unë nuk jam ulur me të shpesh mo jo, por ndonjë miku ynë rrinte më shpesh. Jo, mo ku paguante ai. Madje më thanë që të jepte ndonjë drekë me qepë e domate dhe pastaj të “rruante” se donte 50 dreka të tjera mbrapsht. Po ne e kuptuam që ishte i tillë…(qesh me zë të lartë).

LEXO TE PLOTE

Sport

La fushën pas 8 minutave lojë, Valon Berisha pëson dëmtim të rëndë

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha ka pësuar një dëmtim të rëndë ditën e djeshme, në ndeshjen që Reims luajti ndaj Lille.

Ndonëse e nisi ndeshjen si titullar, Berishës iu desh të largohej nga fusha e lojës që në minutën e 8-të. Shkak për këtë u bë një dëmtim i rëndë i pësuar në këmbën e tij të djathtë.

Pas ndeshjes, mesfushori postoi një foto të këmbës së tij, e cila ishte e çarë në dy vende, teksa mjekët ia kanë qepur plagën, për të mos rrezikuar më shumë.

LEXO EDHE:  LSI e Kryemadhit, si Partizani i Bert Xhanit

LEXO EDHE:  Sadriu: Do renditemi në "Top 5", dua të transferohem në një klub europian“Jashtë për pak, por do të kthehem sërish më i fortë”, shkruan Berisha në foto.

Nuk dihet ende koha e rikuperimit për lojtarin, por kjo mban të ankth edhe te Kosova, që do të luajë ndeshjet e muajit tetor për eliminatoret e Botërorit.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Hyrje në fushë dhe sherr me tifozët kundërshtarë, dhuna në Francë nuk ka të ndalur

Publikuar

-

Nga

Hyrja e tifozëve në fushë dhe përplasjet mes tifozerive në Francë nuk kanë fund. Që nga nisja e sezonit janë rregjistruar dy incidente, Marseille-Nice dhe Lens-Lille pak ditë më parë.

Mbrëmjen e djeshme kanë ndodhur edhe dy incidente të tilla me tifozët që u futën në fushë dhe u përleshen me tifozërinë kundërshtare duke e çuar në 4 numrin e ngjarëve të tilla në pak javë nga sezoni i ri.

Ngjarja e parë ndodhi në ndeshjen Angers-Marseille dhe mediat në Francë zbulojnë një provikim nga tifozëria vendasi bëri që tifozët e Marseille të futen në fushë e më pas të përleshin me njëri-tjetrin. Pas disa minutash tensioni, gjithçka u kthye në normalitet.

LEXO EDHE:  Ismajli skanon Superioren: Titullin e meriton Teuta, por do doja ta fitonte Partizani

LEXO EDHE:  (Foto) Stërmbesa e Skënderbeut vjen me klipin e ri!

Ngjarja tjetër ndodhi në ndeshjen Metz-PSG-ja e mbyllur me rezultatin 1-2. Një numër I vogël i skuadrës se Metz u futën në fushë pas vërshëllimës së gjyqtarit pasi ishin të irritur me humbjen e skuadrës.LEXO TE PLOTE