Connect with Us

Makina përplas këmbësorin/ Ja si paraqitet gjendja e tij

Aktualitet

Makina përplas këmbësorin/ Ja si paraqitet gjendja e tij

Publikuar

-

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë/ Hidhet në erë me eksploziv një automjet

Mbrëmjen e sotme në Tiranë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ka ndodhur një aksident.

Drejtuesi i mjetit me iniciale E.M ka aksidentuar këmbësorin me iniciale I.C. Mësohet se 65 vjeçari është dërguar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Me lot në sy, vajza e Bashkim Finos ndan sekretin/ “Me ikjen e tij unë do të jem pjesë e PS”

Publikuar

-

Nga

Sapo ka nisur Kongresi i Partisë Socialiste ku fjalën e nisi vajza e ish Krymeinistrit Bashkim Fino. Ajo bëri me dije se do të jetë pjesë e Partisë Socialiste. Megi Fino u shpreh krenare për arritjet e babait të saj, Bashkim Fino se si ai kishte qeverisur vendin në kohë të vështira, ku tregoi edhe përkushtimin e ktij ndaj kësaj partie.

Im atë ishte vetëm 30 vjeç kur mori nga gjirokastritët mandatin e parë. Nuk ishte valë e lehtë per vetë kompleksitetin e zonës. Një ndër gjerta që sdo ja harroj kurrë përgjiegjësinë që ai kishte, ne u rritëm për të qene shembullor në mësime dhe për të

Ndihem krenare se si im atë e mbajti mbi super atë barrë të asaj kohe. Është jo e lehtë të jesh fëmijë e një politikani, sesa jo e lehtë është ta ruash atë dhe familjen për abuzimet që bëhen. Pavarsisht mungesave të shpeshta për shkak të detyrës babi u kujdes që ne ta denim mundin e punës.

Sot është dita tju rrëfej një sekret. Me babain kemi pasur një konflikt, ai donte aq shumë që unë të bëhesha pjesë e kësaj familje të madhe. Pas diplomimit tim në drejtësi unë u ktheva në Shqipëri.

Në fund fitoi ai, me ikjen e tij më në fund më solli në këtë parti.

Baba shpresoj të jesh krenar me mua, sot dhe gjithmonë. do bëj çmos të jem në lartësinë e emrit që ti më  le. Do angazhohem me mish dhe shpirt në këtë familje.  Miq të babait tim unë do jem këtu denjësisht për një shqipëri të denjë për fëmijët tani. Siç thoshte im atë: Po se bëri PS kush do ta bëjë këtë vend. E përgjigjja ngelet askush tjetër”, u shpreh Megi Fino./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rrugëtimi i PS-së në 30 vite/ Nga burgosja e Fatos Nonos tek Edi Rama, socialistët rrëfejnë kujtimet e tyre

Publikuar

-

Nga

Në stadiumin “Air Albania” po mbahet kongresi i jashtëzakonshëm i Partisë Socialiste.

Pas himnit, kongresi ka vijuar me një dokumentar për rrugëtimin e PS-së në 30 vite nga ’90 deri në ditët e sotme.

Figura të shquara si Namik Dokle, Arta Dade, Et’hem Ruka, Rexhep Meidani, Fatos Nano, te Edi Rama kanë rrëfyer kujtimet e tyre nga fillimet e PS.

LEXO EDHE:  Aksident në aksin Fier-Levan/ Kamioni përplaset me një makinë
LEXO EDHE:  Aksident tragjik/ Shuhet një familje

Video dokumentari ka filluar me fjalimin e ‘fortë’ të Dritëro Agollit për reformimin e PPSH, dhe më pas me momentet më kyçe si zgjedhjet e 1996, viti i ‘errët’ 1997, burgosja e Fatos Nanos dhe zgjedhjet që pasuan më pas si brenda PS dhe në Shqipëri.

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kongresi i PS/ Nano: Jemi forca e vetme politike që mendon globalisht

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Fatos Nano ka përcjellë mesazhin e tij në Kongresin e PS. Nano është shprehur se mandati i tretë është një frymëmarrje e re ripërtëriste për shqiptarët dhe Shqipërinë. Gjithashtu ai shprehet se PS do të vazhdojë misionin e saj për ta ngritur Shqipërinë në standartin europian.

Ky është përvjetor që na jep krenari të gjithëve. Në 30 vjet kemi ruajtur traditat më të mira, duke ecur me hapin e kohës. Jemi sot e vetmja forcë politike, duke formuar lidershipe të reja. Përshëndetje Edi, ta kalojmë stafetën, duke pasur breza që europianizojnë Shqipërinë.

 

Fitorja e mandatit të tretë të PS frymëmarrje për shqiptarët. Ju uroj të gjithëve suksese. Të vazhdojmë reformat, që të bëjmë Shqipërinë pjesë të BE-së. Do të vazhdojmë punën me korrektësi dhe kam besim se me Ramën dhe me bekimin e Zotit do të përmbushim objektivat. Të vazhdojnë ditët e bardha për Shqipërinë. Gëzuar Përvjetorin Historik”, ka thënë në mesazhin e tij Fatos Nano./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE