Connect with Us

Horoskopi i ditës, 7 maj 2021

Politikë

Horoskopi i ditës, 7 maj 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 19 Qershor 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Në dashuri ndodh që të pastroni paragjykimet e vjetra që ju mundojnë. Përndryshe nuk do të jeni në gjendje të ecni përpara lehtë. Në punë, fillon për ju një fazë e rimëkëmbjes së madhe, në të cilën mund të sakrifikoni shumë kënaqësi. Faza negative, e cila ju shoqëroi gjatë ditëve të vështira të fundit, më në fund do të përfundojë. Gjeni forca!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Çiftet gjejnë kreativitet të madh, me Uranin që ju mbështet në marrjen e vendimeve komplekse dhe sfiduese, por që do të jenë vendimtare për të ardhmen. Në punë, nuk jeni në gjendje të kuptoni mirë se çfarë po ndodh në jetën tuaj: a doni të ndryshoni? A jeni mirë kështu? Përgjigja varet nga ju.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Ka shumë projekte në proces për çiftet shumëvjeçare. Në fakt, mund të filloni të planifikoni një martesë, një bashkëjetesë ose të keni fëmijë. Në përgjithësi, ju ndjek një valë pozitive që do t’ju çojë larg. Punoni shumë, por kini kujdes sepse ka marrëdhënie që kanë më shumë rëndësi se të tjerat.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ka disa çështje që ju kanë dalë kohët e fundit dhe që do të duhet t’i adresoni sa më shpejt që të jetë e mundur, nëse nuk doni të mbeteni pas. Në veçanti favorizohen projektet afatgjata. Edhe nëse nuk keni marrë ende rezultatet e shpresuara për sakrificat tuaja, shumë shpejt kënaqësi të mëdha mund të vijnë. Konfirmimet do të vijnë në ditët në vijim.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Keni një Hënë të favorshme dhe ky është gjithmonë një lajm i mirë. Për më tepër, Venusi nuk do të jetë më kundër nga e diela, kështu që edhe në dashuri mund të përjetoni momente të kënaqëshme. Në përgjithësi është një periudhë e rëndësishme për ata që duan të kthehen në lojë. Doni të largoheni dhe Marsi në pamje të mirë do t’ju japë tarifën e nevojshme.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Dita do të fillojë jo si duhet, por nga pasditja gjërat do të përmirësohen. Në mëngjes, megjithatë, shmangni polemikat e panevojshme sepse mund të thoni diçka dhe mund të pendoheni. Në punë është koha të rishikoni pozicionin dhe rolet tuaja, sepse mund të mos jeni shumë të kënaqur me atë që bëni.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 8 mars 2021

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Hëna tani është në opozitë, kështu që duhet të qëndroni të qetë dhe të jeni të durueshëm. Është e kotë të kthehesh nga e kaluar, sepse rrezikon të jetosh nga nostalgjia dhe të jesh fyes duke thënë disa fjalë shumë për të cilat më vonë do të pendohesh. Në punë duhet të mbani nën kontroll nervat, përndryshe agjitacioni rrezikon të marrë përsipër.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Do të jetë një ditë në të cilën do të ndjeni pak hidhërim. Nëse ka çështje të jashtëzakonshme, prisni të paktën deri të Dielën, kur do të keni një pamje astrale më të përcaktuar. Në punë jeni shumë konfuzë, mbase jeni duke pritur një konfirmim që do të vijë me ngadalë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Mëngjesi do të jetë vërtet i nënshtruar, por pasdite mund të shëroheni. Në çdo rast, shmangni diskutimet banale, për të cilat do të pendoheni me një mendje të ftohtë. Në punë, shumë nyje më në fund mund të vijnë në mendje dhe të gjejnë përgjigje për shumë pyetje dhe vështirësi që ju kapin.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Një ditë shumë diskrete për shenjën tuaj. Po dilni nga një kohë e vështirë dhe më në fund po shihni dritë në fund të tunelit. Hëna megjithatë është akoma disonante. Nëse keni probleme në dashuri, përpiquni të shmangni konfliktet. Në punë keni një dyshim në mendje. Mundohuni ta zgjidhni atë sa më shpejt të jetë e mundur pa u futur në mendime të çuditshme.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Kjo do të jetë një ditë shumë pozitive në dashuri. Historitë e sapo lindura mund të kthehen në diçka të veçantë. Në punë ndjeni një dëshirë të madhe për risi dhe ndryshim. Për fat të mirë, keni projekte të rëndësishme në ndërtim e sipër që së shpejti do të materializohen.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Kjo është një ditë e mirë, nëse ka pasur ndonjë diskutim ose çështje për të sqaruar. Sidoqoftë, përpiquni të mos e teproni, përndryshe rrezikoni të thoni shumë fjalë. Në punë, do të merrni vendime. Prandaj, jeni pak të hutuar dhe të shqetësuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

‘Edhe për 5 vite nuk do të kemi sistem drejtësie”/ Ballanca: Reforma duhet të kishte qasje tjetër

Publikuar

-

Nga

‘Edhe për 5 vite nuk do të kemi sistem drejtësie”/ Ballanca: Reforma duhet të kishte qasje tjetër

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca thotë se reforma në drejtësi do të kërkojë të paktën edhe pesë vite të tjera kohë. Në një intervistë me gazetarin Lutfi Dervishi në emisionin Përballë, Ballanca tha se reforma duhet të kishte një qasje tjetër në mënyrë që të ishte funksionale brenda afateve kushtetuese.

“Unë e kam thënë që para katër vitesh që kjo reformë duhet të kishte një qasje tjetër. Unë mendoj se aktualisht është e pamundur…Ne dhe për pesë vite të tjera nuk do të kemi një sistem drejtësie funksional, minimalisht.”

Po çfarë do të ndodh pas 5 vitesh?

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 janar 2021

LEXO EDHE:  Vranësira dhe reshje shiu të pakta/ Parashikimi i motit për sot

” Pastaj shpresojmë që do të funksionojë nëse të gjitha gjërat do të shkojnë mirë. Që do të thotë që të gjithë gjyqtarët e rinj që do të emërohen do të kenë hequr dorë njëherë e përgjithmonë nga qasja korruptive në sistemin e drejtësisë.” – tha Ballanca në Përballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Refuzimi i vizës së Bashës për shkak të lobimit rus?/ Harxhi: Institucionet në SHBA nuk janë shaka

Publikuar

-

Nga

Refuzimi i vizës së Bashës për shkak të lobimit rus?/ Harxhi: Institucionet në SHBA nuk janë shaka

Kandidatja për kryetare të PD-së në zgjedhjet e 13 qershorit, Edith Harxhi, ka folur sërish për deklaratën e saj se Lulzim Bashës i është refuzuar viza për në SHBA.

Harxhi tha se Basha edhe mund të shkojë në SHBA si turist, por sipas saj, nuk mund të shkojë si zyrtar i PD-së, apo si politikan.

Unë nuk mund të them se zoti Basha ka problem si turist në SHBA, ai mund të udhëtojë si turist, mund të jetë i lirë për këtë, por nuk e di sesa mund të udhëtojë ai si kryetar i PD-së. Nuk mund të hamendësoj dhe nuk do ta dëshiroja që kryetari i PD-së të ishte në listën e zezë të zotit Biden”, u shpreh ajo në “Repolitix”, ndërsa u pyet nëse refuzimi i vizës së Bashës ka lidhje me lobimin rus.

“Mesa di unë afera është mbyllur në Shqipëri me një vendim të gjykatës së Apelit. Çështja mund të jetë e hapur në SHBA dhe mesa di unë ka qenë e hapur më parë, por nuk e di se çfarë ka ndodhur. Lobimi në çfarëdolloj forme me para, e cila impolikon presidentin në detyrë, ishte një fotografi, por implikonte presidentin në detyrë dhe sidomos ajo çka u tha në media që ishte diçka e lidhur me lobime që vinin nga burime të panjohura apo të papëlqyera, natyrisht që do përbënte një problem të madh për një President në detyrë.

Institucionet ligjzbatuese në SHBA nuk janë shaka, ata natyrisht veprojnë çdo moment. Mbit ë gjitha, uynë sot i drejtohem zotit Basha dhe e pyes, është e deklaruar sot në fara, që është departamenti i Drejtësisë, është e deklaruar edhe sot po të hyni, me firmën e Lulzim Bashës është bërë bnjë kontratë në SHBA për një kompani lobuese në atë kohë 675 mijë dollarë, lobim për PD. Më falni është lobuar gjë për PD-në se unë nuk kam parë për PD të jetë bërë edhe një vizitë.

E para, ku i ka gjetur zoti Basha këto para. E dyta, është për çfarë kanë shkuar, ku kanë shkuar këto para se unë nuk shoh lobim, se unë lobim quaj kur kryetari i partisë sime me një pjesë të grupit parlamentar të bëjnë një vizitë në muaj në SHBA. Atë quaj lobim unë, po të mos vizitosh Uashingtonin  4 vjet nuk është lobim”, theksoi Harxhi më tej./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ekzekutimi i vendimeve  gjyqësore/ Ballanca “shigjeton” qeverinë

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i vendimeve  gjyqësore/ Ballanca “shigjeton” qeverinë

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca thotë se qeveria duhet të marrë masa për të ekzekutuar vendimet gjyqësore, pasi Shqipëria ka bërë hapa pas në këtë drejtim.

E ftuar në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi, Ballanca shtoi se këto detyrime duhen adresuar sa më parë.

Shqipëria gjatë mandatit që unë kam, pasi qeveria nuk ka zbatuar për shkaqe buxhetore, për shkaqe besoj edhe të pandemisë edhe të tërmetit ky është justifikimi që qeveria ka dhënë nuk ka pasur mundësi që të adresojë problematikën e detyrimeve që ajo ka. Kjo fatkeqësisht me një numër vendimesh që janë duke ardhur kundër Shqipërisë edhe në nivel ndërkombëtar do ta përkeqësojë situatën për ekzekutimin e vendimeve brenda për brenda vendit.”- tha Ballanca në Përballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE