Connect with Us

Detyrimi i fiskalizimit/ Ibrahimaj: Janë 51 mijë biznese, afati i parë 1 Korriku

Aktualitet

Detyrimi i fiskalizimit/ Ibrahimaj: Janë 51 mijë biznese, afati i parë 1 Korriku

Publikuar

-

Drejtoresha e Tatimeve Delina Ibrahimaj është shprehur se deri në 1 Korrik rreth 51 mijë biznese të përfshihen në skemën e fiskalizimit për të kryer në mënyrë elektronike të gjitha transaksionet me bizneseve dhe enteve publike. Në një intervistë për MCN ajo shtoi se bizneset që kryejnë transaksione me para në dorë do të kenë afat 1 Shtatorin.

Afati i parë është afati 1 Korrik për të gjitha transaksionet pa para në dorë. Janë 51 mijë biznese të cilat kanë detyrime të fiskalizohen në datën 1 Korrik, ndërkohë që të gjithë bizneset e tjera të cilët kryejnë transaksione me para në dorë kanë afatin 1 Shtator dhe administrate shtetërore do të shkojë në kontrolle vetëm në ato biznese në të cilat ka realisht risk dhe ato biznese të cilat realisht bëjnë evazion”, u shpreh Ibrahimaj.

LEXO EDHE:  Apartamente dhe dhjetra biznese/ Ish-deputeti demokrat me pasuri prej sheiku

E pytetur se a do të ketë kosto shtesë për biznesin ky proces i fiskalizimit, ajo u shpreh se kostoja do të jetë shumë më e ulët.

Për të gjithë ata të dy punësuar duhet ti deklaronin të ardhurat në 30 Prill afat i shtyrë për dy muaj.

Vendosëm ta shtymë për arsye të mos rigjenerimit të gjobave dhe kamat vonesave. Nëse një individ do të regjistohej në diva dhe do të gjeneronte deklaratën pas datës 30 datës Prill atëherë sistemi do ti gjenderontë çdo ditë kamat vonesa”, shtoi Ibrahimaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Përfundon numërimi në një tjetër bashki/ Agron Shehaj mund Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Përfundon numërimi në një tjetër bashki/ Agron Shehaj mund Lulzim Bashën

Edhe në Bashkinë e Selenicës ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kreun e ri të PD.

Nga rezultati final, mësohet se në këtë bashki kryeson Agron Shehaj me 17 vota para.

Rezultati në Selenicë është 119 vota për Agron Shehaj, 102 vota për Lulzim Bashën, nga 1 votë për Fatbardh Kadillin dhe Edith Harxhin, ndërsa dy vota kanë dalë të pavlefshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kontributi im në PD nuk varet nga hartuesit e listave”/ Konjari: Më kishin hequr emrin

Publikuar

-

Nga

Pas denoncimit se nuk kishte gjetur emrin në listat e votuesve të PD, Suela Konjari ka deklaruar se vërtetoi me kartë se ishte anëtare e PD dhe arriti të votonte.

Konjari është shprehur se kontributi i saj në PD nuk varet hartuesit e listave apo afeksionet e tyre.

Ekzistenca ime dhe kontributi im ne PD nuk jane te varura nga orekset apo afeksionet e liste hartuesve  te  partise !Sot ,dikush , kish hequr emrin tim nga lista e anetareve per votim !  POR :

Une votova( ma shtuan emrin pasi vertetova me kete karte,si ne foto ,anetaresine !!!!!) sepse une jam anetare me kontribute ne partine time,

Votova ne shenje respekti per familjen time  antikomuniste ! Votova per te nderuar Gjyshin  tim , farmacistin Sulo Konjari,nje nga denuarit e Gjyqit famekeq te Deputeteve !Votova per te nderuar vellain tim sot engjell, Sokol Olldashi !Votova per te respektuar mijera e mijera demokrate qe kam takuar ne fushata elektorale !Votova ne respekt te legjendes se PD ,  Z..BERISHA !Votova ne shjenje perulesie e mirenjohje per te gjithe Deshmoret e Demokracise !

Partia Demokratike nuk e ka luksin te tkurret , por te rritet, e te rritet shume e shendetshem !IN apo OUT listave UNE JAM NE PD !GENI NUK NDRRON !Fitore me te mirit ! “, shkruan Konjari në postimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rezultati i parë për kreun e PD/ Mbyllet numërimi në Kolonjë

Publikuar

-

Nga

Atentat mafioz/ Qëllohet i dënuari për trafik droge

Procesi i votimit për kreun e ri të PD ka përfunduar.

Në rrethin e Kolonjës është mbyllur procesi i numërimit, nga të cilat ka rezultuar se Lulzim Basha ka marrë 140 vota, ndërsa Agron Shehaj vetëm 82 vota, Fatbardh Kadilli ka marrë 6 vota, ndërsa Edith Harxhi 16 të tilla.

Numërimi u krye në degën e PD të qytetit, ndërsa kutitë do çohen në qendër qark pas numërimit.

LEXO EDHE:  Tabaku: Procesi i fiskalizimit korruptiv, kosto shtesë për bizneset
LEXO EDHE:  Tabaku: Procesi i fiskalizimit korruptiv, kosto shtesë për bizneset

Kolonja nga 9000 zgjedhës në total, PD ka vetem 300 anëtarë që votojnë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE