Connect with Us

Detaje të reja nga grabitja në Sarandë/ Kambisti: Njëri më priste në ashensor, dy ishin jashtë

Aktualitet

Detaje të reja nga grabitja në Sarandë/ Kambisti: Njëri më priste në ashensor, dy ishin jashtë

Publikuar

-

Mbrëmjen e sotme shtetasi Ibrahim Didani që punonte si kambist në qytetin e Sarandës  është grabitur dhe disa persona e kanë goditur në momentin që hyri në ashensor, ndërsa i morën 500 mijë lekë të reja.

60-vjeçari u shpreh se në ashensor po e priste një person dhe dy të tjerë ishin jashtë.

“Në ashensor po më priste një. Kurse thonë që ishin edhe dy veta jashtë, një vajzë dhe një djalë” tha kambisti./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama si te komeditë e Sillos: Avioni i parë që do vijë është për ty

Publikuar

-

Nga

Rama sot doli teksa bënte muhabet me disa shqiptarë emigracioni që punojnë jashtë vendit.

Nisma e quajtur “Gati për Shqipërinë” është reklama më e fundit e rilindasit tashmë të vjetër.

Mes aplikantëve të “Gati për Shqipërinë’, ishte edhe një pilot, i cili në bisedën me Kryeministrin sqaroi që  aktualisht punon në Arabinë Saudite si kapiten avioni.

Por, kapiteni tha se dëshiron të ofrojë kontributin e tij në Shqipëri.

Rama menjëherë i ofroi një vend pune pasi sipas tij, vendi ynë ka shumë mangësi në fushën e aviacionit.

Biseda e Ramës dhe pilotit është shumë interesante:

LEXO EDHE:  Përdhunimi i të miturës/ Zbulohen detajet shokuese, thirrja urgjente për policinë

LEXO EDHE:  Shmanget tragjedia në Sarandë/Policia nxjerr të gjallë nga deti 12 persona

Piloti: Punoj në Arabinë Saudite si kapiten, kam mbaruar studimet për pilot, jam i gatshëm të ndihmojë në fushën e aviacionit.

Rama: Je shumë i dëshiruar të vish sepse është një fushë dhe një profil që kemi kemi mangësi. Sapo të gjejmë një aeroplan, ti si fillim do përfshihesh në punët e aviacionit.

Ju kujtohen estradat e kohës së xhaxhit?  Po ai djali i ri nga fshati që donte të bëhej tankist?

Po përgjigja lapidare e Sillos:-Mos u mërzit, tanksi i parë që do vijë në fshat ti do ta marrësh!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U gjet i vrarë me një plumb në kokë/ Kush e nxori në pritë ish-shefin e anti-drogës?

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje kanë dalë nga hetimet intensive që po kryhen nga autoritetet malazeze për zbardhjen e ngjarjës së rënë, ku ish-shefi i anti-drogës, Rudolf Elezoviçit u vra me një plumb në kokë.

Mediat vendase bëjne me dije se Elezoviç e kishte lënë në shtëpi pistoletën e shërbimit përpara se të dilte, ku hetuesit dyshojnë se shkoi në një takim me një person të panjohur, i cili mendohet se e ka nxjerrë në pritë. ]

Më pas, mendohet se ai telefonoi familjen duke i njoftuar se po shkonte në Shkodër dhe se do të kthehej shpejt, shkruan gazeta Shqip.

LEXO EDHE:  Shmanget tragjedia në Sarandë/Policia nxjerr të gjallë nga deti 12 persona

LEXO EDHE:  Arrestohet "skifteri" 27-vjeçar / Vodhi dy banesa në Sarandë

Pak ditë më parë në mediat malazeze u aludua se shefi i anti-drogës në Ulqin mund të ishte i përfshirë në trafikun e drogës, por kolegët e tij tashmë e kanë rrëzuar këtë pretendim para hetuesëve, duke thënë se ishte një njeri tepër i ndershëm dhe guximtar..

Rudolf Elezoviçit u zhduk në datë 27 maj dhe 2 ditë më parë u gjet i pajetë buzë lumit Buna me një plumb në kokë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

22 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Basha mesazh qytetarëve

Publikuar

-

Nga

22 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Basha mesazh qytetarëve

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kujtuar Ditën e Çlirimit të Kosovës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shpreh mirënjohjen e thellë për ata që dhanë jetën për lirinë.

Në këtë ditë krenarie kombëtare, mirënjohja më e thellë shkon për bijtë dhe bijat e Kosovës që dhanë jetën për liri, për lidershipin e Presidentit historik, Ibrahim Rugova, për luftën heroike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe simbolit të saj, Komandantit Legjendar, Adem Jashari.

Në këtë rrugëtim plot sakrifica dhe shpresë drejt ëndrrës së çlirimit, shqiptarët do t’u jenë përjetë mirënjohës aleatëve tanë strategjikë, vendeve anëtare të NATO-s të udhëhequr nga SHBA, e të gjithë partnerëve.

Liria dhe shteti i Kosovës janë kontribut i përbashkët i shqiptarëve dhe partnerëve të saj. E ardhmja e Kosovës, si një shtet i fortë, demokratik, anëtar i NATO-s dhe BE-së, do ndërtohet bashkarisht me partnerët dhe aleatët tanë 🇦🇱🇽🇰”, shkruan Lulzim Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE