Connect with Us

Maliqi i pandalshëm, triumfon me “poker” ndaj Albpetrolit. Ja të gjitha rezultatet

Sport

Maliqi i pandalshëm, triumfon me “poker” ndaj Albpetrolit. Ja të gjitha rezultatet

Publikuar

-

U luajtën ditën e sotme 5 sfida të Grupit B, të vlefshme për javën e 23-të në Kategorinë e Dytë.

Bien ë sy fitorja e ekipeve kryesuese të kampionatit, teksa Labëria mundi në transfertë 0-3 Gramozin, Maliqi mposhti 4-1 Albpetrolin ndërsa Butrinti triumfoi në transfertë 1-3 ndaj Skraparit.

Këlcyra mundi 1-2 në frymën e fundit Devollin, ndërsa Përmeti mundi minimalisht 0-1 Delvinën.

 

FT

Gramozi-Labëria 0-4

Dafane 22′, Kardhashi 23′, Dhrami 54′, Borakaj 90+2′

Maliqi-Albpetroli 4-1

Kame 10′, Isufi 30′, Demollari 63′, Avdillari 82’/ Aliaj 84′

Devolli-Këlcyra 1-2

Fifo 83’/ Xhakollari 70′, Merkohasanaj 92′

Delvina-Përmeti 0-1

Vrapi 5′

Skrapari-Butrinti 1-3

Guri 53’/ Gurma 15′, 22′, 43′

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

U bë legjendë kur zbriti në Serinë C për Napolin. Ish-portieri: Më telefononte Reja çdo të shtunë

Publikuar

-

Nga

Kur Napoli zbriti në Serinë C më shumë se dy dekada më parë, të paktë ishin ata që pranuan që të behshin pjesë e projektit për të ringjallur këtë skuadër. Por presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, sapo mori klubin i besoi Edi Rejas, i cili e nisi gjithçka nga kategoritë e ulëta, për të kthyer në elitë këtë skuadër të njohur. .

Gjërat ishin shumë të vështira në fillim, por pikërisht trajneri aktual i Shqipërisë ishte një nga arsyet pse në ekip filluan të vinin përsëri emra të njohur, të cilët braktisën kategoritë më të larta në futbollin italian për të ndihmuar klubin, siç tregoi Xhenaro Ieco, ish-portieri i napolitanëve.

“Më telefonoi trajneri Reja që të shkoja te Napoli, kur unë isha pjesë e Kaljarit në Serinë A. Më telefononte çdo të shtunë para ndeshjeve të play-off dhe më tha se nëse do të ngjiteshin në Serinë B, do të provonte të më merrte në ekip. Ajo ishte e vetmja mundësi për mua që të vishja fanellën e Napolit. Isha 31-vjeç dhe e pranova ofertën, pa u menduar shumë, edhe pse pastaj play-off me Avelinon shkoi keq.

Por kur ecën në rrugë dhe ka njerëz që na kujtojnë ende me kënaqësi ne napolitanët të cilët treguam përkushtim ndaj fanellës, nuk ka kënaqësi më të madhe. Shpresoj që Insinje ta kuptojë këtë”, ishin fjalët e portierit duke lëshuar një thumbim në adresë të fantazistit i cili nuk po rinovon kontratën.

LEXO TE PLOTE

Sport

Ronaldo e Pepe “tërbohen” me Rui Patricion, portieri nuk i dëgjoi te penalltia e Benzema

Publikuar

-

Nga

Portieri Rui Patricio ishte një nga heronjtë e Portugalisë në ndeshjen kundër Francës, të përfunduar në barazimin 2-2. Pritjet e tij ndaj Pogba dhe Griezman në pjesën e dytë siguruan që skuadra të merrte pikën që i nevojitej për të vazhduar më tej në turne.

Por gardiani i Portugalisë ka acaruar dy shokët e tij të skuadrës, Kristiano Ronaldon dhe Pepe, në momentin kur Karim Benzema ekzekutoi penalltinë e cila barazoi shifrat në 1-1. Të dy lojtarët u munduan ta ndihmonin që ai të neutralizonte goditjen e sulmuesit francez, por ai nuk i dëgjoi e përfundoi duke pësuar gol.

Para se Benzema të gjuante, Ronaldo shkoi të fliste me portierin për t’i treguar se ku gjuante zakonisht francezi. Ndërsa kur Benzema nisi ecjen drejt topit, si ai, ashtu edhe Pepe i treguan të dy Rui Patricios krahun e djathtë të tij si atë ku do të shkonte topi. Por gardiani nuk i dëgjoi, duke u hedhur në anën e kundërt, ndërsa Benzema gjuajti pikërisht aty ku po tregonin dy ish-shokët e skuadrës te Real Madrid.

Pepe vrapoi i nervozuar drejt portierit duke shprehur pakënaqësinë e tij, ndërsa Ronaldo uli kokën dhe u kthye drejt mesit të fushës, padyshim i zhgënjyer që sugjerimi i tij nuk ishte pranuar.

LEXO TE PLOTE

Sport

Faza e 1/8-ave/ Lëvizin koeficientët e basteve. Ja 5 favoritët për të fituar trofeun

Publikuar

-

Nga

Pas përfundimit të fazës së grupeve të EURO 2020, kuotat e basteve, në kompanitë e huaja, kanë lëvizur ndjeshëm, për sa i përket kombëtares që do të arrijë të fitojë trofeun në fund të këtij kompeticioni madhor.

Terren ndjeshëm ka fituar Italia, ndërkohë që Franca vijon të kryesojë, duke u llogaritur si favorite absolute. Të shtunën do të startojnë ndeshjet e fazës së 1/8-ave të Europianit, ndërkohë sipas kompanisë prestigjioze të basteve, “Bet365”, Franca llogaritet si favorite për të fituar në fund kampionatin Evropian, “gjelat” kuotohen me koeficientin 5.00.

Italianët e Roberto Mançinit llogariten si kombëtarja e dytë favorite me koeficientin 7.00, Anglia është e treta me 7.50, Gjermania e katërta me 8.00 ndërsa Spanja e mbyll listën e top-5 favoriteve me kuotën 9.00. Skuadrat ‘autsajdere’ në fazën e eliminimit direkt po llogariten Austria me koeficientin 151.00 dhe Zvicra me 101.00.

LEXO TE PLOTE