Connect with Us

Dyshohet për trukime, UEFA nis hetimet për 3 skuadra kosovare

Sport

Dyshohet për trukime, UEFA nis hetimet për 3 skuadra kosovare

Publikuar

-

Kohët e fundit në Kosovë, po flitet sa vjen dhe më shumë për trukime ndeshjesh, ndonëse nuk është përmendur ndonjë ndeshje specifike.

Për këtë është në dijeni edhe Prokuroria e Shtetit, ndërsa tashmë është zgjeruar akoma edhe më shumë.

Së fundmi, “Indeksonline” UEFA i ka dërguar një letër Federatës së Kosovës, ku bëhet me diej se po heton 3 skuadra nga kampionati kosovar, të cilat dyshohet se kanë trukuar ndeshje.

UEFA ka nisur hetimet, për shkak të lëvizjeve të shpeshta në baste që kanë parë dhe në rast se diçka konkrete zbulohet, atëherë skuadrat i pret një dënim i rëndë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Euro 2020/ Spektakël në “Puskas Arena”, barazon Franca

Publikuar

-

Nga

Po luhet momentalisht ndeshja mes Hungarisë dhe Francës, në stadiumin “Pushkash Arena”. Kombëtaret janë përballur katër herë mes tyre ne histori. Hungaria ka tri fitore dhe një herë janë ndarë barazim.

Franca kërkon kualifikimin pas fitores ndaj Gjermanisë, ndërsa Hungaria kërkon pikët e para dhe për këtë do ketë të pranishëm 60 mijë spektatorë në “Puskas Arena”.

LIVE’  HUNGARI-FRANCË 1-1

Fiola 45+2’/ Grizman 66′

 

Formacionet zyrtare

Franca: Lloris – Digne, Kimpembe, Varane, Pavard, Kanté, Rabiot, Pogba, Griezmann, Benzema, Mbappé.

Hungaria: Gulasci, Szalai, Fiola, Orban, Nego, Nagy, Szalai, Schafer, Keinheisler, Sallai, Botka.

LEXO TE PLOTE

Sport

Bruno Telushi drejt Shkodrës, gati goditja e madhe e Vllaznisë në merkato

Publikuar

-

Nga

Vllaznia pret të bëjë goditjen e madhe në merkato. Klubi shkodran është vënë pas ish-lojtarit të Partizanit, Bruno Telushi. Burime zyrtare i treguan gazetës se palët janë në bisedime dhe mund të arrihet një akord në orët në vijim.

30-vjeçari mbylli aventurën e tij tek Neftçi Baku nga ku u aktivizua në 11 ndeshje.

Telushi pritet të rikthehet në Kategorinë Superiore pas një viti ku u largua nga Kukësi. Gjithashtu mesfushori vlonjat ka mbajtur veshur fanellat të Flamurtarit dhe të Partizanit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Sër Aleks Fergusonin nuk e lejojnë të parkojë makinën pranë stadiumit

Publikuar

-

Nga

Trajneri legjendar i Manchester United, skocezi Sër Aleks Ferguson ka përjetuar një eksperiencë jo të këndshme kur mbërriti disa orë përpara nisjes së ndeshjes Angli-Skoci në stadium, teksa një stjuart, pavarësisht se kë kishte përballë, e refuzoi 79-vjeçarin që të hynte në parking.

Tekniku nuk u lejua të parkonte dhe gjeti një vend tjetër. Ndërkohë kujtojmë që ndeshja e ditës së djeshme, mes Skocisë dhe Anglisë u mbyll në barazim pa gola.

LEXO TE PLOTE