Connect with Us

Vasquez “driblon” Milanin: S’ja kam idenë, do mbetem gjithmonë tifoz i Realit

La Liga

Vasquez “driblon” Milanin: S’ja kam idenë, do mbetem gjithmonë tifoz i Realit

Publikuar

-

Lucas Vasquez ka mbyllur sezonin për shkak të një dëmtimi. Anësori i djathtë i Real Madrid, ka nisur punën për t’u rikthyer sa më shpejt, teksa e pasigurt është e ardhmja e tij. 29-vjeçari del lojtar i lirë në fund të sezonit.

Rinovimi me Real Madrid po vonon, ndërsa interesimi për shërbimet e tij është i madh. AS deklaroi dy ditë më parë se Vasquez ka refuzuar një ofertë të Atletico Madrid dhe se do të transferohet te Milani nëse nuk gjen akordin e rinovimit me presidentin Perez.

Në garë për shërbimet e tij janë edhe Bayern Munchen e PSG. Vasquez ka folur për The Athletic rreth sfidës së kthimit gjysmëfinale në Champions League mes Chelsea dhe Real Madrid, por edhe së ardhmes së tij.

Duhet të vuajmë në ndeshje si kjo ndaj Chelsea. Ndodhemi në garë për fitimin e Champions League dhe titullit kampion në Spanjë, do tentojmë t’i fitojmë të dyja. Është e vështirë të luash me Realin, duhet durim i madh për të shfrytëzuar shansin tënd.

Sekreti ynë? E thjeshtë, vazhdojmë të jemi të bashkuar si më parë, Zidane ka ditur ta menaxhojë shumë mirë grupin”, deklaron Vasquez, i cili “driblon” Milanin në komentin e dhënë rreth së ardhmes së tij.

“Nuk e di fare se çfarë do ndodhë me mua, por unë do të mbetem gjithmonë një tifoz i Real Madrid. Jam me fat që luaj me ekipin për të cilin bëj tifozllëk që kur isha i vogël. Jam i qetë, agjentët e mi po punojnë për të siguruar më të mirën për mua“, përfundoi Vasquez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Çmenduria e Laportës, Mesi dhe Ronaldo bashkë te Barcelona

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo nuk e ka vendosur ende të ardhmen e tij teksa luzitani ka edhe një vit kontratë me Juventus. Mirëpo, me një ofertë të kënaqshm, bardhezinjtë janë të gatshëm ta lënë të lirë 36-vjeçarin. Sakaq, CR7 ka interesin e PSG dhe Mançester Junajtid.

Mirëpo, së fundmi ka dalë në skenë një emër surprizë, Barcolina. Presidenti Huan Laporta ëndërron të bashkojë Mesin dhe Ronaldon në ngjyrat blaugrana.

Megjithatë, presidenti e di mirë vështirësinë e këtij transferimi, si nga ana financiare, po ashtu edhe nga ana sportive duke qenë se Ronaldo ka një të kaluar të lavdishme me Real Madrid. Laporta ia ka rrëfyer dëshirën miqve të tij të afërt, ndërsa e pranon se kjo ide është ekstreme.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Shkëlqeu te Barcelona B, ja ekipet që duan Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj ka shpërthyer në sezonin që lamë pas te Barcelona B, duke qenë golashënuesi i katalanasve të vegjël. Por pavarësisht statistikave mbreslënëse, sulmuesi shqiptar nuk po merr oferta të mira.

Të paktën jo në Spanjë, teksa mediat kanë zbuluar emrat e klubeve që kërkojnë Manajn. Bëhet fjalë për skuadra të dorës së dytë në La Liga 2 teksa Real Oviedo, Ibiza dhe Tenerife kanë shfaqur interesimin e tyre.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Laporta: Superliga është ende gjallë, e fitojmë betejën ligjore me UEFA-n

Publikuar

-

Nga

Superliga Europiani për klube është ende gjallë dhe konfirmimin e jep Joan Laporta, presidenti i Barcelonës, njërës prej skuadrave të cilësuara “rebele” nga ana e UEFA-s.

Në një intervistë të dhënë për mediat spanjolle, numri një i klubit katalanas ka analizuar situatën dhe ecurinë e betejës me UEFA-n, teksa ka akuzuar këtë të fundit se ka kërcënuar disa klube që të tërhiqen përkohësisht.

“Superliga është ende gjallë dhe konkrete. Një gjikatë i ka bërë të qartë UEFA-s se nuk mund të ndërmarrë sanksione kundër nesh, megjithatë ajo vazhdon të kërcënojë e bëjë presion. Vetëm dy klube angleze kanë braktisur projektin me vullnetin e tyre të lirë, ndërsa të tjerët janë tërhequr pas presionit të UEFA-s. Inter, Milan e Atletico Madrid janë kërcënuar me përjashtim nga Champions-i, ndaj janë tërhequr, por ne duam të jemi padronë të fatit tonë dhe askush nuk mund të na e mohojë këtë të drejtë”, u shpreh Laporta.

Presidenti i Barcelonës tha se ideja e krijimit të Superligës, është për ta bërë futbollin më tërheqës për të rinjtë dhe njëkohësisht hodhi poshtë zërat se ky kompeticion do të penalizojë ligat kombëtare.

“Superliga synon ta bëjë futbollin më tërheqës për të rinjtë, gjë që UEFA nuk e ka bërë gjithë këto vite, pasi është mjaftuar vetëm me demagogji boshe. Është thënë se vret ligat kombëtare, por nuk është e vërtetë, pasi në projekt është parashikuar një fond solidariteti prej 400 milionë eurosh, ndërsa UEFA tani jep vetëm 180 milionë euro. Nuk po bëjmë asgjë të re në Europë, pasi kemi shembullin e Euro League-s në basketboll. Të rinjtë duan një futboll ndryshe dhe më tërheqës”, tha numri një i klubit katalan.

LEXO TE PLOTE