Connect with Us

Terminali i ri në Korçë/ Një projekt madhor që do marrë jetë së shpejti

Politikë

Terminali i ri në Korçë/ Një projekt madhor që do marrë jetë së shpejti

Publikuar

-

Terminali i ri në Korçë/ Një projekt madhor që do marrë jetë së shpejti

Një tjetër projekt madhor është duke marrë jetë në qytetin e Korçës.

Kryebashkiaku i këtij qyteti Sotiraq Filo përmes një postimi në rrjetin social ka ndarë pamjet nga terminali i ri i autobuzave, i cili do i japë zgjidhje përfundimtare problemeve të vendqëndrimit dhe shmang krijimin e trafikut në qytet.

I kënaqur për një tjetër projekt madhor që po merr jetë në Korçë.

TERMINALI I RI- një model bashkëkohor, me kushtet më të mira për mjetet dhe udhëtarët, që i jep zgjidhje përfundimtare problemit të venqëndrimit dhe shmang krijimin e trafikut në qytet.

Projekti i terminalit të ri, një hapësirë moderne, e cila do të ndihmojë në shpërndarjen e saktë të fluksit të autobusëve, mikrobusëve dhe taksive, të cilat do të stacionohen atje, duke shmangur kalimin brenda në qytet”, shkruan Filo./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rizgjedhja e Bashës në krye të PD/ Edison Ypi: Është bërë kashtë e ko*e

Publikuar

-

Nga

Rizgjedhja e Bashës në krye të PD/ Edison Ypi: Është bërë kashtë e ko*e

Partia  Demokratike humbi për të tretën herë në zgjedhjet e përgjithshme.

Pas disfatës në 25 prill, PD shkoi në zgjedhje të brendshme në 13 qershor, ku në garë ishin katër kandidatë, Fatbardh Kadilli, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Lulzim Basha, duke u rizgjedhur ky i fundit edhe për katër vitete ardhshme në opozitë.

LEXO EDHE:  Një Korçë dhe PD, në duart e Niko Peleshit
LEXO EDHE:  Lëkundje tërmeti në Korçë/ Sa ballë ishte

Në një postim në rrjetin social, gazetari Edison Ypi ka ironizuar situatën në PD, ndërsa shkruan se është bërë kashtë e ko*e.

Partia Demokratike u bë kasht’ e koqe. Koqet duken. Kashtën e ka marrë era”, shkruan Ypi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“S’është perëndimor siç e shet veten”/ Kadilli: Basha cinik, i detyruar të bashkëjetoj me të!

Publikuar

-

Nga

“S'është perëndimor siç e shet veten”/ Kadilli: Basha cinik, i detyruar të bashkëjetoj me të!

Fatbardh Kadilli i cili garoi për Kreun e Partisë Demokratike, e ka quajtur cinike deklaratën e Bashës i cili u shtriu dorën e bashkëpunimit.

Ai deklaroi se nuk pret ftesa nga Basha për të qenë kundër kryeministri Edi Rama.

“Nuk ka një shtrirje dore në kuptimin pse përdoret. Se di pse është lexuar si shtrirje dore, ka pasur deklaratë cinike nga ana e Bashës. Nuk pres ftesa për të qenë kundër Ramës. Do jem brenda partisë,  do luftoj Ramën ska nevojë të më ftojë njeri për kete.Unë do bëj çmos që manifesti politik të përthithet nga ço anëtar. Unë e kam prezantuar manifestin. Menaxhon pushtet por nuk ka politikë, aksion pulitik, por vetëm pushtet të kryetarit.  Nëse e duam jetën publike dhe të marrim angazhim duhet një shesh i hapur”, tha Kadilli.

Referuar mënyrës si u zhvilluan zgjedhjet, Kadilli  tha se Basha nuk është perëndimor siç e shet veten por është shumë ballkanik.

LEXO EDHE:  Një Korçë dhe PD, në duart e Niko Peleshit

LEXO EDHE:  Rinis transporti publik në Korçë/ Shoferët: Nëse situata vazhdon kështu, pezullojmë punën

“Kur je në një garë ke dalë të fitosh mos u fshih pas pjesës se dikush  tjetër ka avantazhe. Ai nuk rezultoi me një standard që e pres, nuk është perëndimor siç e shet veten është shumë ballkanik. Por jam i detyruar që nesër të bashkëjetoj me këtë njeri. Unë e kam goditur fort Bashën dhe vazhdoj ta godas. Unë nuk hyra të bëhen kryetar por të bëhem lider dhe të udhëheq partinë. Basha është lider por se udhëheq Pd”, shtoi ai ne Report Tv./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vendimi i DASH për Berishën/ Hajdari: Nuk dua ta komentoj, raporti me Amerikën nuk duhet cënuar

Publikuar

-

Nga

Berisha i padëshiruar në SHBA/ Hajdari: Nuk dua ta komentoj, raporti me Amerikën nuk duhet cënuar

Rudina Hajdari nuk ka preferuar të komentojë vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit në lidhje me shpalljen non-grata të ish-kryeministrit Sali Berisha.

E ftuar në “Ftesë në 5”, Hajdari tha se ajo ‘si Rudinë’ nuk është në gjendje të komentojë një vendim të tillë dhe se raporti me Amerikën nuk duhet cënuar.

S’jam unë e aftë të komentoj veprimet e DASH. Kanë arsyet e veta që arrijnë në këtë përfundim por unë si Rudinë nuk jam në gjendje të komentoj mbi një vendim të atillë. Them se duhet të japim pak kohë dhe të mos reagojmë shpejt.

Nëse kanë bërë gabime në këtë vendim, duhet punuar, por nëse këto janë akuza që janë të forta, atëherë duhet bërë sa më transparente, por raporti ynë me Amerikën nuk duhet cënuar asnjëherë. Sot më shumë se asnjëherë i duhet opozitës ky raport i shëndoshë”, tha Hajdari./CNA.al

LEXO TE PLOTE