Connect with Us

Zbuloni 5 shenjat që ai dëshiron të të puth  

Life Style

Zbuloni 5 shenjat që ai dëshiron të të puth  

Publikuar

-

Puthja është mënyra perfekte për t’i dhënë fund një takimi , por a do t’i njihnit shenjat që një djalë dëshiron t’ju ​​puthë? Ju ndoshta po pyesni veten, a dëshiron ai të më puthë? Epo, e vërteta është se djemtë nuk janë gjithmonë të qartë për këtë, veçanërisht nëse janë të ndrojtur.

Është pak e vështirë të supozohet, dhe bukuroshja juaj nuk do të jetë gjithmonë përpara ose të pyesë nëse ai mund t’ju japë një zbutje para se të shkojë për në mbrëmje. Bota e takimeve do të ishte shumë më e lehtë për tu menaxhuar nëse mund ta tregonit!

Si e dini nëse dikush dëshiron t’ju puth?

Ai ndoshta nuk do të dalë direkt dhe do t’ju pyesë, kështu që duhet të kërkoni shenjat që ai po ju hedh. Ai mund të vonojë, të pushtojë hapësirën tuaj personale për t’u përpjekur t’ju afrohet sa më shumë që të jetë e mundur,  t’u kushtojë vëmendje të madhe buzëve ndërsa flisni, ose madje të fillojë prekjen fizike në ndonjë mënyrë të mundshme.

5 Shenja që Një Djalë dëshiron t’ju puth

1. Ai po qetësohet.

Ju nuk mund të puthni nëse goja juaj është e zënë duke folur. E vini re që ai bëhet më i qetë? Ai mund të jetë duke punuar nervat për të të puthur, duke krijuar qetësi në bisedë për të krijuar një vibe më seksi dhe të relaksuar. Ai mund të dëshirojë të gjejë momentin e duhur në qetësi për të të puthur! Rezistojini dëshirës për të mbushur heshtjen me biseda bisede dhe thjesht ndaloni së foluri. Herën tjetër që ai hesht për disa sekonda, thjesht ndezni atij një buzëqeshje seksi .

2. Ai po lëviz.

Nëse ai është duke e humbur qetësinë e tij, duke shkelur fjalët dhe këmbët e tij, ju me siguri mund të supozoni se ju keni hyrë nën lëkurën e tij. Shikoni mikun tonë të mirë: gjuhën e trupit. Vëzhgoni duart e tij: nëse është duke lëvizur me pije, duke luajtur me orën e tij dhe t’i tërheqë ato nga xhepat e tij, ai është në buzë … në një mënyrë të mirë. Djemtë e ndrojtur shpesh do të nervozohen rreth jush, prandaj kujdes për këtë. Mund të jetë momenti juaj ta puthni ose mund të përpiqeni ta bëni atë të ndihet rehat që të mos dalë jashtë.

LEXO EDHE:  Arsyeja e vërtetë pse puthjet në qafë na japin një kënaqësi kaq të madhe!

3. Ai po bën mirëmbajtjen e gojës.

Ai është duke thyer Chapstick. Ai lëpij buzët. Ai kafshon buzët. Ai po thith Altoidet. Gjeje çfarë? Ai me siguri po përgatit një karrocë dore . Vini re: a po hap një darkë nenexhik pas darke? Mund të jetë thjesht një forcë e zakonit. Por nëse ai është duke u freskuar me mente ndërsa po ju shkon në shtëpi, ose midis pijeve në bar, ai mund të shpresojë të afrohet.

Nëse ai ju ofron një shkop çamçakëzi ose një mentë fryme, mos u ofendoni. Ai ndoshta thjesht po teston ujërat dhe (me vetëdije apo jo) duke ju thënë që dëshiron të vë një mbi ju, keq.

4. Ai po bëhet me prekje.

Një krah në shpatullën tuaj, duke prekur dorën tuaj, duke u përplasur në gjunjë, duke prekur krahët – të gjithë janë tregues që ai dëshiron të jetë afër jush. Mënyra të tjera për të treguar janë nëse ai lëviz flokët nga fytyra juaj ose vendos dorën në pjesën e vogël të shpinës tuaj ndërsa ecën pas jush. Nëse ai nuk i mban dot duart larg jush, buzët e tij nuk janë shumë mbrapa. Dhe gjuha e trupit të tij mund t’ju japë të gjitha sugjerimet.

5. Ai vë re buzët tuaja.

Mos u bezdisni nëse kapni vështrimin e tij që largohet nga sytë kur po flisni. Për sa kohë që ai ngul sytë në buzët tuaja, është një tregues i mirë se ai mund të dëshirojë ta mbyllë natën me një puthje. Nëse ai duket i hipnotizuar nga gropa juaj, ai me siguri është. Dhe një shenjë e sigurt se ai po vdes të mbështetet për një puthje? Ai ju komplimenton në buzët tuaja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Ledri Vula gdhend në trup tatuazhin e radhës/ Dedikim kushtuar vajzës

Publikuar

-

Nga

Reperi i njohur Ledri Vula para disa muajsh është bërë baba për herë të parë me një vogëlushe të cilës i vëndosën emrin Poem Blu.

Vula është gjithmon në qendër të publikut për këngët e tij por edhe për pushimet luksoze që ai bën. Pak ditë më parë Vula së bashku me bashëshorten e tij Sara Hoxhën dhe vajzën e vogël shijuan Dubain.

Reperi nuk njihet si fans i tatuazheve por për të treguar dashurinë e madhe ndaj vajzës së tij ai ka realizuar një tatuazh me emrin e saj në krah.

Ai ka shkruar thjeshtë fjalën “Poem”, e cila është pjesa e parë e emrit të vajzës së tyre.

LEXO EDHE:  “A do puthen Elvana Gjata dhe Ermal Mamaqi në ‘2 Gisht Mjaltë’?” Reagon Amarda Toska

LEXO EDHE:  Arsyeja e vërtetë pse puthjet në qafë na japin një kënaqësi kaq të madhe!

Ndërkohë që ngjyrosja e tatuazhit është bërë me ngjyrë blu, të marrë me shenjën e gishtërinjve të më të voglës së tyre.

Pëlqimet dhe komentet e shumta nga ndjekësit nuk kanë munguar, shumë prej të cilëve e kanë komplimentuar për tatuazhin e ri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Kriset marrëdhënia me Ledjanën/ Mevlani: S’jam askush për atë

Publikuar

-

Nga

Ledjana dhe Mevlani janë një nga çiftet më të pëlqyer në emisionin Përputhen. Ditën e sotme prezantuesja Bora Zemani bëri me dije se konkurentja nuk ka pranuar që të bëjë një takim romantik me Mevlanin apo të takojë familjarët e tij.

Ajo është shprehur se nuk ka bërë ndonjëherë si e dashuruar dhe shton se mund ti thuash dikujt të dua, por edhe mund të ndahesh.

Më tej, Mevlani u shpreh se tashmë nuk i beson më 100% asaj dhe shprehet se ndoshta për të ai nuk është askushi. “Ti po hedh poshtë të gjitha duke thënë u zgjova në mëngjes dhe i thash të dua. Thua nuk kam bërë si e dashurua. Ndoshta për ty nuk jam askushi”, tha Mevlani/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ledjana pjesë e familjes/ Mevlani përlotet nga surpriza e së ëmës

Publikuar

-

Nga

Konkurenti i Përputhen Mevlan Shaba ka një lidhje shumë speciale me mamanë e tij. Ditën e sotme në emision u transmetua një mesazh. ku ajo  shprehet se konkurentin e ka pasur gjithmonë mbështetje. Ajo ka folur edhe për Ledianën dhe shprehet se  do ti mësojë gatimet e preferuar të tij.

Pas kësaj videoje Mevlani u prek duke u shprehur se është i lumtur që ajo është e qeshur.

LEXO EDHE:  Arsyeja e vërtetë pse puthjet në qafë na japin një kënaqësi kaq të madhe!

LEXO EDHE:  Bëni kujdes/ Të lindurit e këtyre shenjave gjithmonë do t'ju thyejnë zemrën

“Falë Mevlanit jam bërë dhe unë i famshëm. Cilido të jetë zgjedhja e tij unë do ti tregojë gatimet që ka qejf Mevlani. Nëse ai është i lumtur jam edhe unë. Lediana më pëlqen shumë. Dhuratën e Ledianës e ka ruajtur ke dhoma e tij.”, shprehet mamaja e tij./CNA.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

 

 

LEXO TE PLOTE