Connect with Us

“Klubi dhe tifozët do të jenë gjithmonë në zemrën time”, mesfushori largohet nga Bajerni pas 9 sezonesh

BundesLiga

“Klubi dhe tifozët do të jenë gjithmonë në zemrën time”, mesfushori largohet nga Bajerni pas 9 sezonesh

Publikuar

-

Nëpërmjet një postimi në ‘’Twitter’’, Bajern Mynih ka zyrtarizuar se këtë verë do të shkëpusë marrëdhëniet me mesfushorin spanjoll Javier Martinez, pas 9 sezonesh si futbollist i bavarezëve.

Mesfushori u bashkua me Bajernin në verën e vitit 2012 nga skuadra spanjolle e Atletiko Bilbaos për shifrën rekord 45 milion euro në atë kohë. Martinez ishte një ndër lojtarët kyç të mesfushës në vitet e para si bavarez duke fituar shumë trofe ndër to dhe Ligën e Kampionëve. Ndërkohe për largimin reagoi dhe vetë lojtari duke u shprehur:

‘’Unë jetoj për këtë klub, gjithmonë dhashë gjithçka për të dhe jam shumë i lumtur që fituam shumë trofe së bashku. Bajerni dhe tifozët e saj do të jenë gjithmonë në jetën time’’, shkruan Javi Martinez.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Mungon vetëm zyrtarizimi, Hansi Flick trajneri i ri i Gjermanisë

Publikuar

-

Nga

Hansi Flick do të jetë trajneri i Gjermanisë dhe në fakt ky nuk është nja lajm i ri, duke pasur parasysh që në çdo media është raportuar se kjo ishte edhe një nga arsyet se pse ai u largua nga Bayern Munich.

Për disa kohë u përfol edhe për klube që po e tentonin Flickm, por Abendzeitung,  në Gjermani raporton se Flick tashmë ka nënshkruar me Federatën Gjermane të Futbollit dhe do ta drejtojë kombëtaren e vendit të tij në kualifikueset për “Katar 2022” dhe në EURO 2024.

Europiani do të zhvillohet në Gjermani dhe normalisht 3 herë kampionët e Europës do kërkojnë ta ngrenë trofeun. Flick do të pasojë Joachim Low, i cili largohet direkt pas EURO 2020, që përfundon më 11 korrik.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Bayern Munchen klubi im”, Hansi Flick: Një ditë mund të rikthehem sërish

Publikuar

-

Nga

Bayern Munchen u shpall sot kampion i Gjermanisë për herë të 31-të në histori dhe për të nëntën herë radhazi. Arritja e madhe u festua me triumfin 6-0 ndaj M’Gladbach.

Titulli i dytë radhazi në stolin bavarez për Hansi Flick, i cili vlerëson klubin dhe lojtarët, ndërsa ka një mesazh edhe për tifozët: një ditë mund të rikthehet sërish në Mynih.

Sot zhvilluam një ndeshje të denjë për një skuadër që sapo ka fituar titullin. Diferenca me ndjekësit është e madhe, por e kemi merituar plotësisht.

Na kanë munguar lojtarë të rëndësishëm në ndeshjet evropiane, por sidoqoftë jemi të kënaqur me faktin që fituam kampionatin. Urime klubit që rezultatin e arritur.

Skuadra ka zhvilluar një punë shumë të mirë gjatë gjithë sezonit, jam ndjerë për mrekulli. A do të kthehem një ditë në të ardhmen?

Nuk e përjashtoj si mundësi, Bayerni është klubi im“, deklaroi Flick, i cili do të marrë drejtimin e kombëtares gjermane pas përfundimit të Euro 2020.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Bajerni feston titullin e 31-të, skuadra e Hansi Flik shpallet zyrtarisht kampion i Bundesligës

Publikuar

-

Nga

Bajerni i Mynihut është shpallur zyrtarisht kampion i Bundesligës për herë të 31-të në histori. Skuadra e Hansi Flik, shpartalloi me rezultatin 6-0, Borusia Mynshengladbahun në sfidën e vlefshme për javën e 32-të, ku njeriu i ndeshjes ishte polaku Levandovski i cili realizoi tripletë.

Bavarezët ishin të papërmbajtshëm në këtë përballje, teksa shënuan plot 4 herë në pjesën e parë. Leva hapi serinë e golave në minutën e 2-të, për të vijuar më pas me Mylerin në të 23-të, që dyfishoi shifrat. Polaku ngriti rezultatin në 3-0 në minutën e 34-t, teksa 20 minuta më pas ishte Koman, që vulosi pjesën e parë në 4-0.

Bajerni nuk u mjaftua me epërsinë e 4 golave, teksa realizoi edhe të 2 të tjerë me anë të Levandovskit në minutën e 66-të dhe Sane në minutën e 85-të. Kur kanë mbetur edhe 2 javë për t’u luajtur, skuadra e Flik udhëheq me 10 pikë diferencë nga Lajpcigu i vendit të dytë. Ky është titulli i dytë radhazi për trajnerin gjerman që në fundin e këtij sezoni do t’i thotë lamtumirë skuadrës. Gjasat janë që Flik të marrë drejtimin e kombëtares gjermane pas kampionatit Europian, edhe pse ende asgjë nuk është zyrtare.

LEXO TE PLOTE