Connect with Us

Çmime marramendëse/ Shtatë divorcet më të shtrenjta në botë

Showbizz

Çmime marramendëse/ Shtatë divorcet më të shtrenjta në botë

Publikuar

-

Bill Gates dhe bashkëshortja e tij, Melinda janë divorcuar pas 27 vitesh martesë. Pasuria e tyre kap shifrën marramendëse prej 127 miliardë dollarësh dhe kanë vendosur që këtë pasuri ta ndajnë.  Më poshtë do të sjellim disa nga divorcet  më të shtrenjte në botë.

Jeff Bezos e MacKenzie Scott

 

Kosto: $38 miliardë

Ndarja eksplozive e Jeff Bezos e MacKenzie Scott’s ishte shokuese pasi Scott përfitoi $35.6 miliardë në aksione të grupit Amazon, duke u bërë gruaja e tretë më e masur e botës.

 

Adnan dhe Soraya Khashoggi

Kosto: $874milionë

Ky është një nga divorcet më të shtrenjta ku Adnan Khashoggi me një pasuri prej $4 miliardë u nda nga gruaja e tij angleze Sandra Daly në 1974. Anglezja përfitoi shifrën asokohe rekord $874milionë.

Alec dhe Jocelyn Wildenstein

Kosto: $2.5miliardë

Në 1977, Alec Wildenstein u njoh me Jocelyn Dayannys da Silva Bezerra Périsset gjatë një udhëtimi turistik në Kenya.

Pas një vit martese, Jocelyn nisi një seri ndërhyrjesh kozmetike dhe llogaritet se ka shpenzuar $7 milionë dollarë për operacionet, por në 1997, gjeti burrin e saj Alec në shtrat me një modele 21-vjeçare ruse, Yelena Jarikova, dhe nisi ta rrihte derisa Alec nxori pistoletën për ta ndaluar.

Pas divorcit  Jocelyn përfitoi $2.5 miliardë si dhe $100milionë çdo vit për 13 vjet nga pasuria e koleksionistit.

LEXO EDHE:  Librat që rekomandohen nga Bill Gates

Tiger Woods dhe Elin Nordegren

Kosto: $110million

Elin Nordegren u divorcua nga Tige Woods në 2010 duke përfituar $110milion.

Çifti u ndanë pas pretendimeve te saj se Woods e kishte tradhtuar të paktën 100 herë me gra te ndryshme.

Michael Jordan e Juanita Vanoy

Kosto: $168 milionë

Basketbollisti Michael Jordan u martua me Juanita Vanoy në Las Vegas në 198.

Çifti kishin tre fëmijë së bashku por u ndanë në 2002, kur gruaja përfitoi pjesën e saj gjigande prej $168 milionë nga pasuria e portistit.

Bernie Eçlestone e Slavica Radić

Kosto: $1.2 milairdë

Bernie Eçlestone, besohet se ka paguar rreth $1.2 miliardë për divorcin e tij të vitit 2009 nga modelja kroate Slavica Radić pas 24 vjet martese.

Gjatë divorcit të tyre, edhe bija e tyre Petra, kaloi një divorc me biznesmenin ‘playboy’ James Stunt në 2017.

Asokohe Stunt quajti Bernie “maskara”, teksa argumentonte për ndarjen e një prone $170 milionë në Los Angeles, dhe të një vile $120 milionë në Chelsea të Londrës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Ledri Vula gdhend në trup tatuazhin e radhës/ Dedikim kushtuar vajzës

Publikuar

-

Nga

Reperi i njohur Ledri Vula para disa muajsh është bërë baba për herë të parë me një vogëlushe të cilës i vëndosën emrin Poem Blu.

Vula është gjithmon në qendër të publikut për këngët e tij por edhe për pushimet luksoze që ai bën. Pak ditë më parë Vula së bashku me bashëshorten e tij Sara Hoxhën dhe vajzën e vogël shijuan Dubain.

Reperi nuk njihet si fans i tatuazheve por për të treguar dashurinë e madhe ndaj vajzës së tij ai ka realizuar një tatuazh me emrin e saj në krah.

Ai ka shkruar thjeshtë fjalën “Poem”, e cila është pjesa e parë e emrit të vajzës së tyre.

LEXO EDHE:  3 burrat më të pasur në botë humbën milionat për shkak të Donald Trump

LEXO EDHE:  Librat që rekomandohen nga Bill Gates

Ndërkohë që ngjyrosja e tatuazhit është bërë me ngjyrë blu, të marrë me shenjën e gishtërinjve të më të voglës së tyre.

Pëlqimet dhe komentet e shumta nga ndjekësit nuk kanë munguar, shumë prej të cilëve e kanë komplimentuar për tatuazhin e ri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Kriset marrëdhënia me Ledjanën/ Mevlani: S’jam askush për atë

Publikuar

-

Nga

Ledjana dhe Mevlani janë një nga çiftet më të pëlqyer në emisionin Përputhen. Ditën e sotme prezantuesja Bora Zemani bëri me dije se konkurentja nuk ka pranuar që të bëjë një takim romantik me Mevlanin apo të takojë familjarët e tij.

Ajo është shprehur se nuk ka bërë ndonjëherë si e dashuruar dhe shton se mund ti thuash dikujt të dua, por edhe mund të ndahesh.

Më tej, Mevlani u shpreh se tashmë nuk i beson më 100% asaj dhe shprehet se ndoshta për të ai nuk është askushi. “Ti po hedh poshtë të gjitha duke thënë u zgjova në mëngjes dhe i thash të dua. Thua nuk kam bërë si e dashurua. Ndoshta për ty nuk jam askushi”, tha Mevlani/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ledjana pjesë e familjes/ Mevlani përlotet nga surpriza e së ëmës

Publikuar

-

Nga

Konkurenti i Përputhen Mevlan Shaba ka një lidhje shumë speciale me mamanë e tij. Ditën e sotme në emision u transmetua një mesazh. ku ajo  shprehet se konkurentin e ka pasur gjithmonë mbështetje. Ajo ka folur edhe për Ledianën dhe shprehet se  do ti mësojë gatimet e preferuar të tij.

Pas kësaj videoje Mevlani u prek duke u shprehur se është i lumtur që ajo është e qeshur.

LEXO EDHE:  3 burrat më të pasur në botë humbën milionat për shkak të Donald Trump

LEXO EDHE:  WOW-Këngëtarja e famshme bën blerjen e “çmendur”/ Shpenzon miliona dollarë për rezidencën luksoze

“Falë Mevlanit jam bërë dhe unë i famshëm. Cilido të jetë zgjedhja e tij unë do ti tregojë gatimet që ka qejf Mevlani. Nëse ai është i lumtur jam edhe unë. Lediana më pëlqen shumë. Dhuratën e Ledianës e ka ruajtur ke dhoma e tij.”, shprehet mamaja e tij./CNA.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

 

 

LEXO TE PLOTE