Connect with Us

“Ti nuk paske qenë burrë, por grua e përdalë”/ Qytetarët “masakrojnë” Metën

Politikë

“Ti nuk paske qenë burrë, por grua e përdalë”/ Qytetarët “masakrojnë” Metën

Publikuar

-

Presidenti Ilir Meta, i cili u betua se do të jepte dorëheqjen nëse fitonte Edi Rama 71 mandate, gënjeu.

Kjo gënjeshtër po i përplaset çdo ditë në sy nga qytetarët edhe në rrjetin e tij social, atje ku ai shfaqet herë pas herë me mesazhe.

Mbrëmë Meta u ka uruar besimtarëve ortodoksë, festën e Pashkës, ndërkohë që pas mesazhit kanë reaguar ashpër qytetarët ndaj tij, duke i kërkuar që të largohet.

“Meta ik, Meta ik, Meta ik. Ti nuk paske qene burrë siç thoshe, por një grua e përdalë. Une jam i djathtë gjithmonë, ama me ata burra që i hanë llafet e tyre dhe lëpijne ate që kanë pështyrë, nuk jam dhe as kam për të qenë kurrë”, i shkruan një qytetarë.

Ndërsa një tjetër qytetarë i apelon që mos të gënjejë mendja kot, se nuk ka lumë dhe oqean që e pastron.

LEXO EDHE:  Nga Çapajev Gjokutaj/ Prapa patetikës së zotit President

“Like.. dy personazhet që ishin pranë Krishtit kur e kryqëzuan ishin Ponc Pilati dhe Likus Goldus. I pari e gozhdoi ndërsa i dyti i kontrollonte xhepat. Mos t’ju rrejë mendja kot. Nuk ka lumë, oqean e shenjt që lan mëkatet e ju të dyve”,  komenton një qytetar në rrjetin social të Presidentit.

Në fakt reagimet e ashpra të qytetarëve ndaj Metës janë të shumta, por këto që po sjellim më poshtë kanë shpëtuar pa u fshirë nga stafi i Presidentit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kënga Magjike/Zbulohet prezantuesja e netëve finale

Publikuar

-

Nga

Prezantuesi i Këngës Magjike, Ardit Gjebre ka njoftuar se kush do të jetë bashkë prezantuesja e tij në netët finale të spektaklit. Bëhet fjalë për këngëtaren Marsela Çibukaj. Në foton e publikuar në Instagram, Gjebrea e quan këngëtaren artiste.

“Gëzuar! Për prezantimin bashkë të netëve finale të. Kënga Magjike 2021. Marsela Cibukaj mbi të gjitha,  Artiste!”, shkruan Gjebrea./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Rilindja e Krujës’/ Rama publikon videon nga qyteti historik tashmë i transformuar

Publikuar

-

Nga

Rama: Patronazhistët janë garancia e fitores sonë

Në datën e lindjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, kryeministri Edi Rama ka postuar një video nga qyteti historik i Krujës. Rama në mbishkrimin e videos shprehet: ‘Rilindja e Krujës’.

Në video shihet transformimi që ka pësuar qyteti dhe një pamje krejt tjetër ka edhe Kalaja e Krujës, pas restaurimeve dhe ndriçimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rama nuk e shkarkon dot Metën”/ Zheji: Po e bën për ta nxjerrë nga binarët

Publikuar

-

Nga

“Rama nuk e shkarkon dot Metën”/ Zheji: Po e bën për ta nxjerrë nga binarët

Analisti Artur Zheji ka reaguar pas nismës së Partisë Socialiste, e cila për të dytën herë po tenton të shkarkojë presidentin Ilir Meta.

Zheji tha se Edi Rama nuk e shkarkon dot Metën, por pretendon se të gjithë këtë po e bën për zhurmë dhe për ta nxjerrë Kreun e Shtetit nga binarët.

“Nuk e shkarkojnë dot, po bëhet për zhurmë. Është një përpunim topi. Unë mendoj që duan të acarojnë Metën. Është një luftë për ta nxjerrë atë nga binarët. Ai ka gjetur një antidote”, deklaroi analisti në emisionin “Të paekzpozuarit”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE