Connect with Us

Horoskopi javor sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi javor sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Dashi

Një fazë shërimi po hapet për ju që do të zgjasë disa ditë. Muaji maj nuk filloi në mënyrën më të mirë, por nën flamurin e nervozizmit që gjithashtu kompromenton marrëdhëniet me të tjerët. Kini kujdes nga polemikat në dashuri sepse ato mund të krijojnë fraktura serioze.

Demi

Nëse keni pasur probleme do të duhet të përpiqeni t’i kapërceni ato dhe nëse dikush duhet t’ju japë përgjigje ata do të bëjnë gjithçka për të shmangur dhënien e juve dhe kjo mund t’ju bëjë shumë nervozë. Ju animon dëshira për liri dhe sot ndoshta do të jeni të detyruar të diskutoni sidomos me personin që keni në krah.

Binjakët

Jo të gjitha problemet mund të zgjidhen me një shkop magjik por mund të krijohen kushtet për emocione pozitive dhe mbi të gjitha për takime të këndshme. Ajo që mbeti në ekuilibër tani mund të dalë e favorshme. Këshilla është që të mos izoloheni dhe të kërkoni më shumë kontakte me të tjerët.

Gaforrja

Ju jeni ndër ata që përjetojnë fizikisht tensione negative dhe për këtë arsye, pengesat e ditëve të fundit, mund t’ju kenë shkaktuar shqetësime psikosomatike. Kini kujdes gjithashtu nga shpërqendrimet e vogla.

Luani

Në këtë fazë jeni më pak të hapur për intervista dhe marrëdhënie shoqërore dhe kjo mund t’ju shkaktojë tensione të vogla. Duhet të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët: është më mirë të distancoheni nga ata që mund t’ju ​​bëjnë të nervozoheni.

Virgjëresha

Ata që kanë biznesin e tyre do të jenë në gjendje të pohojnë arsyet e tyre, por disa sëmundje fizike mund të komplikojnë rrugën tuaj. Shmangni rrahjet rreth shkurretit nëse duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme. Në dashuri, dikush do të tregojë më pak i sigurt ose mund të zgjasë kohën në krahasim me një premtim që ju ka bërë.

Peshorja

Nëse jeni duke jetuar një histori të re ose nëse jeni shumë afër partnerit tuaj dhe keni vërejtur se dikush e ka ngritur shumë zërin, duhet të përfitoni nga kjo e diel për të qetësuar shpirtrat. Bëni kujdes në punë nëse ka pasur ditë të rënda, sot përpiquni të pajtoheni me mjedisin përreth.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor 4 qershor 2019/Paolo Fox tregon se çfarë do ndodhë me 12 shenjat e zodiakut

Akrepi

Kjo javë do të jetë negative por nuk do lërë shumë pasoja sepse Jupiteri në shenjë ju jep forcë. Ata që kanë biznesin e tyre këto ditë janë duke punuar në një projekt që mund të jetë shumë i suksesshëm. Kini kujdes të mos e teproni dhe të mos bëni zgjedhje në marrëdhëniet shoqërore.

Shigjetari

Ata që duhet të përballen me një provim ose duhet të përballen me një intervistë për punë mund të marrin shumë kënaqësi. E diela është gjithashtu e rëndësishme për ndjenjat por ki kujdes që të mos bësh zgjedhje ekzuberante ose instiktive.

Bricjapi

Nuk është e lehtë të kapërceni ndryshimet e mëdha që po ndikojnë në jetën tuaj në këtë moment delikat. Nëse për shumë vite keni qenë pranë një personi që pothuajse ju fshihet, tani dashuria është përsëri në plan të parë, ose sepse ky person nuk është më atje ose sepse për arsye të ndryshme ju jeni të detyruar të duhet të merrni përsëri frenat e jeta

Ujori

Maji largon prillin i cili ishte shumë i rëndë. Në marrëdhëniet në çift keni vuajtur pak nga konkurrenca me partnerin tuaj sesa nga bashkëpunimi, por tani gjërat po ndryshojnë. Hëna është gjithashtu në shenjë për ndryshime epokale që mund të jenë zhvendosje ose ndryshime ekzistenciale. Ju mund të riktheheni në lojë edhe në dashuri, por në punë shmangni lënien e caktuar për të pasigurtën.

Peshqit

Pjesa qendrore e javës ishte pak e rëndë, kështu që tani duhet të përpiqemi të jemi të qetë dhe të qetë. Ju gjithashtu do të shëroheni pjesërisht në dashuri, por puna ka marrë përsipër në këtë fazë dhe për këtë arsye keni lënë pas dore partnerin tuaj. Nëse janë bërë gabime, duhet ta fajësoni veten./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 6 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ditë tjetër interesante për ju që po përjetoni një moment pozitiv, për sa i përket punës dhe ndjenjave. Në familje mundohuni të mos keqkuptoni fjalët e të tjerëve.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Ditë rëndësishme për ju që keni parë jetën tuaj të ndryshojë në disa javë. Ju po përpiqeni të rigjeni atë ekuilibër që keni humbur për shkak të shumë gjërave të reja që kanë mbingarkuar jetën tuaj.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Tensioni nervor është i lartë, veçanërisht për ata që kanë një mosmarrëveshje ligjore. Ju gjithashtu keni disa vështirësi nga pikëpamja financiare, prandaj përpiquni të jeni të matur në shpenzimet dhe investimet tuaja.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ju do të duhet të merreni me Saturnin në kundërshtim, gjithashtu sepse keni kaq shumë llogari në pritje dhe dëshironi të jeni në gjendje t’i zgjidhni ato, por kjo ndoshta nuk është koha e duhur për ta bërë atë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Është një moment disi i veçantë sepse në fushën e punës nuk është e mundur të bësh më shumë por të kërkohet edhe më shumë përkushtim dhe vendosmëri.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Për fat të mirë, ju nuk mund ta errësoni këtë Hënë disonante, ju jeni aq të mbrojtur nga yjet sa nuk ka asnjë mënyrë që t’ju bëjë të humbisni durimin ose të nervozoheni, tani që më në fund keni gjetur ekuilibrin tuaj.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Ata që tashmë kanë përjetuar një udhëtim me gunga në dashuri që nga fundi i Prillit mund të gjejnë momentin vendimtar për të ardhmen e tyre në këtë ditë.

LEXO EDHE:  Bëhuni gati, në 2019 do të ndaheni

LEXO EDHE:  Financat/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Disa situata dashurie të zhvilluara thjesht për të jetuar në heshtje ose thjesht për të provuar një shans të dytë nuk ju bëjnë të lumtur, mbase do të ishte më mirë t’i jepni fund edhe nëse do t’ju kushtojë shumë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ata që kanë edhe disa këto ditë mund t’i nënshtrohen një kontrolli të ndërgjegjes dhe mund të bëjnë një ekuilibër.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Më në fund, konfliktet personale që keni pasur janë pas jush dhe ju mund ta shikoni të ardhmen me një entuziazëm dhe pozitivitet më të madh.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Dëshironi të ndiheni të lirë është shumë e rëndësishme për ju. Por kryesisht këto ditë jeni duke u përpjekur të gjeni ekuilibrin tuaj përpara se të përpiqeni të ndryshoni jetën tuaj në mënyrën tuaj.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Edhe këtë të enjte ju jeni në një ngërç, një shqetësim që duhet ta duroni dhe ndoshta mund të përballeni për të provuar të shikoni të ardhmen me besim.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Tre shenjat e horoskopit që do rikthehen me ish partnerin këtë javë

Publikuar

-

Nga

Tre shenjat e horoskopit që do rikthehen me ish partnerin këtë javë

Kjo është një kohë e nxehtë për dashuri për tre shenjat e zodiakut: Demi, Binjakët dhe Virgjëresha.

Shenjat e ndryshimit të mërkurit mund të jenë  arsyeja e rikthimit me një ish, të kërkojë falje ose t’I japë fund nj ëlidhje dhe të kërkpojë për Aventura të reja.

Meqenëse po flasim për Venusin që sundon Demi dhe Merkurin që sundon si Binjakët ashtu edhe Virgjëreshën, shanset janë të mëdha për këto tre shenja të zodiakut.

Demi

Ndërsa Dielli është ende në shenjën tuaj, ju jo vetëm që do të ndiheni të fortë – do të përjetoni ndjenjën e të qenit jashtëzakonisht tërheqës. Ndërsa kjo tingëllon e nivelit të lartë, kjo lloj tërheqjeje është si një magnet, tërheq gjithçka. Ajo që mund të duket si një sipërmarrje e pafajshme mund të përfundojë në një ribashkim me dikë që sapo keni rastisur të përplaseni – dikush që dëshiron përsëri në jetën tuaj.

Binjakët

Tani që jemi në maj, ju, Binjakët, do të filloni të ndjeni fuqinë e asaj që është si të afrohesh me shenjën tënde të diellit. Pra, keni të bëni me ardhjen e fuqisë suaj personale, të përzier me gjendjen e tanishme astrologjike të konjuktit të Venusit, Mërkurit në Dem.

LEXO EDHE:  Puna dhe dashuria/ Horoskopi për ditën e sotme sipas Paolo Fox

LEXO EDHE:  Financat/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme

Virgjeresha

Mërkuri në Dem është një shenjë fikse e tokës që, në këtë moment të veçantë në kohë, ka një efekt vërtet të thellë tek Virgjëreshat sa i përket tërheqjes së vëmendjes tuaj. Natyra juaj e Virgjëreshës është kokëfortë, Demi e rrit këtë.

Natyra juaj e Virgjëreshës është e vështirë, Venusi e zbut atë. Natyra juaj e Virgjëreshës është pa kompromis , dhe ndikimi i fortë i Mërkurit mbi ju është këtu për të parë që po bëni kompromis për hir të mësimit nga një gabim.

Dhe, duket se ai mësim do të vijë tek ju në formën e një ish-partneri. Ne po shohim të Dielën për të filluar, pikërisht në krye të javës do t’ju shohë të pyesni për një person që mund të dalë në burimin tuaj të mediave sociale,  ata do të tërheqin vëmendjen tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 5 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 18 prill 2021

Dashi

Ditë e mirë për të shfaqur ndjenjat e dashurisë dhe simpatisë. Në punë, nëse mendoni se keni përjetuar një padrejtësi, mund të filloni të pohoni vetveten.

Demi

Hëna nuk është në anën e kundër, dhe po përpiqet të shmangë tensionet. Në punë çdo gjë do të varet nga ju, por ka progres dhe konfirmim.

Binjakët

Këto janë ditë që sjellin besim te dashuria. Në punë kjo do të jetë një ditë e veçantë, Mërkuri do të jetë tranziti në shenjën tuaj dhe mund t’ju japë lajme.

Gaforrja

Hëna është e favorshme, madje edhe Jupiteri do të jetë i favorshëm për disa ditë. Çiftet që duan një fëmijë janë të favorizuar. Në punë, nëse jeni i vetëpunësuar, mund të jetë një kohë e mirë për t’u rikuperuar ose për të bërë një zgjedhje.

Luani

Vetmia është një zakon që të çrrënjoset, ndrojtja nuk ndihmon, e dini mirë? Në punë është një periudhë hiper stimuluese për kreativitet, por gjithmonë jeni duke pritur për diçka që nuk arrin.

Virgjëresha

Në këto ditë një marrëdhënie dashurie do të përcaktohet përfundimisht, edhe nëse Venusi është disonant. Në punë ka zgjedhje të rëndësishme që ju presin, por sot Hëna është disonante.

Peshorja

Ditë reflektimi, por Afërdita është e favorshme dhe paralajmëron takime të rëndësishme. Në punë situata po përmirësohet, por mundësitë e reja duhet të vlerësohen.

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Surprizat që i presin beqarët dhe të dashuruarit javën e ardhshme

LEXO EDHE:  Puna dhe dashuria/ Horoskopi për ditën e sotme sipas Paolo Fox

Akrepi

Nga e mërkura Mërkuri nuk është më kundër por ka shumë konflikte në çifte. Në punë ka takime të reja pozitive, megjithatë gjithmonë duhet të prisni që dikush të shkojë në favorin tuaj.

Shigjetari

Situata është përfundimisht kritike për çiftet që nuk kanë dialog. Kujdes, tradhtia nuk është zgjidhja më e mirë. Në punë, projektet që fillojnë tani janë të rëndësishme.

Bricjapi

Nëse jetoni një histori të shkëlqyeshme, por sot ka pasur një luftë të vogël, ju mund të shëroheni. Në punë mund të vijë një propozim, ju do të keni mundësi të mira.

Ujori

Nëse ka pasur vështirësi ju duhet të rikuperoheni, duhet të përjetoni edhe disa emocione. Në punën tuaj duhet të rregulloni situatën ekonomike.

Peshqit

Kujdes nga pasojat false. Mos u pendo për historitë e kaluara. Në punë kjo periudhë do të favorizohet për të bërë gjëra pozitive.

LEXO TE PLOTE