Connect with Us

Artan Hoxha nxjerr videon dhe thumbon Ramën/ “O kapedan, ç’i do mbrapa gjithë këto fuoristrada”

Politikë

Artan Hoxha nxjerr videon dhe thumbon Ramën/ “O kapedan, ç’i do mbrapa gjithë këto fuoristrada”

Publikuar

-

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka publikuar një video ku tregon se si disa makina të tipit “Fouristradë” të Gardës shoqërojnë nga pas, kryeministrin Edi Rama në Vlorë.

Gazetari ka thumbuar kryeministrin teksa i drejohet: “O kapedan, po ty të do populli, ç’i do mbrapa gjithë këto fuoristrada të Gardës??!!”

Ja mandatin e trete e more. Hyre në histori, qe aq shumë e deshe…

Shetit në Lungomare me një taborr “asqere”, si pasha i madh…

O kapedan, po ty të do populli, ç’i do mbrapa gjithë këto fuoristrada të Gardës??!!

Po edhe pse je në Vlore, ajo thirrja “Rama ik”, nuk tu nda dhe nuk tu nda nga mbrapa…🤣🤣✌️

Kryeministri Rama, sot në mesdite me fuoristraden e tij, prodhim amerikan, Lincoln, i shoqeruar nga eskorta e gjate, në Lungomare…”, shkruan Artan Hoxha krahas  videos së publikuar në rrjetin e tij social.

LEXO EDHE:  Zbulohet “pulla e kuqe” e Parlamentit!/ Ja kush është

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama , ditën e sotme inspektoi punimet në kantierin Lungomare 2 në Vlorë ku tregoi dhe pikën deri ku kanë arritur punimet për projektin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nuk tërhiqet Edith Harxhi/ “Do vazhdoj të kontribuoj në PD”

Publikuar

-

Nga

Nuk tërhiqet Edith Harxhi/ "Do vazhdoj të kontribuoj në PD"

Grupimi për PD ka qenë në një konferencë për mediat ku kanë denoncuar parregullsitë në zgjedhjet për kryetarin e ri të PD.

Ish kandidatja, Edith Harxhi ka refuzuar kërkesën e kreut Lulzim Basha për bashkëpunim duke u shprehur se PD nuk është private, dhe që nuk është nevoja që Basha të dalë e të bëjë thirrje nga foltorja, pasi ata punojnë çdo ditë për PD.

LEXO EDHE:  Zbulohet “pulla e kuqe” e Parlamentit!/ Ja kush është

LEXO EDHE:  Letra e 7-vjeçares për kryeministrin që përloti të gjithë/Rama i përgjigjet sot publikisht

Ne punojmë çdo ditë për PD. Nuk ka nevojë që Basha të dalë në foltore që të bëjë thirrje për bashkëpunim si Rama. Unë do vazhdoj të jem pjesë e PD dhe do të punojmë çdo ditë për të”, shprehet Harxhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet u vodhën/ Nishani degjeneron Bashën, me fakte

Publikuar

-

Nga

“PD-së i duhet ndryshim total”/ Nishani: Basha duhet të hapë rrugë që të ringrihet partia

Ish-presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se Lulzim Basha përfaqëson minorancën, sot në PD.

Përkthyer në shifra, sipas tij Basha përfaqëson më pak se 30% të anëtarësisë së PD-së.

Po evidentojmë se kemi probleme thelbësore me zgjedhjet në këtë vend.

 Ngrihet pushteti shfrytëzon të gjithë fuqinë e tij, i vjedh zgjedhjet në favor të pushtetit të vet. Bëhen zgjedhjet në parti ngrihet i pushtetshmi brenda partisë dhe i vjedh zgjedhjet në favor të pushtetit të tij”, është shprehur Nishani.

LEXO EDHE:  Opozita “kërcënon” Ramën: Duhet të paguash!

LEXO EDHE:  Letra e 7-vjeçares për kryeministrin që përloti të gjithë/Rama i përgjigjet sot publikisht

Sipas Nishanit, në Bashkinë Korçë,  ku patën mundësi kandidatët të kontrollin pjesërisht pushtetin rezultoi se fitoi vetëm 70%.

Ndërsa, në Devoll kryetari i PD deklaroi publikisht se ndihet i turpëruar dhe e bojktoi procesin e votimit pasi anëtarëve ju mohua pjesëmarrja.

50% e anëtarësisë fshihet. Një media ka treguar si hidhen 7 fletë votimi në kuti dhe kjo ka ndodhur kudo. Sot përfaqëson minorancën e PD më pak se 30% të anëtarësisë së PD-së.’ ka thënë Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në PD përmes skandaleve/ Harxhi: U votua me foton e Bashës në mur

Publikuar

-

Nga

Analiza e zgjedhjeve në PD/ Edith Harxhi del në konferencë për shtyp

Edith Harxhi ka denoncuar të tjera skandale në konferencën për mediat. Harxhi është shprehur se kutitë e votimit në zgjedhjet e 13 Qershorit kanë qenë pa kode sigurie.

Ndër të tjera ish kandidatja për kryetare të PD, ka treguar se pothuajse në të gjitha qendrat e votimit ka qenë e varur në mur fotoja e kreut të PD, Lulzim Basha si një mjet propagande.

LEXO EDHE:  Nga Elvi FUNDO/A na duhet një bandit President?!

LEXO EDHE:  Zbulohet “pulla e kuqe” e Parlamentit!/ Ja kush është

Kutitë e votimit nuk kanë patur kode sigurie. Në shumë qendra votimi u votua me foton e Bashës në mur”, u shpreh ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE