Connect with Us

Vjen momenti për Çepelen në Bundesligën gjermane

BundesLiga

Vjen momenti për Çepelen në Bundesligën gjermane

Publikuar

-

Ramen Cepele mund të bëhet gati për të provuar edhe debutimin e tij me ekipin e parë të Hanoverit. Pasi theu rekordin te Shqipëria duke luajtur ndaj Kosovës, mbrojtësi 18-vjeçar ka mundësinë më të mirë për të fituar besimin e trajnerit në Gjermani.

Kjo pasi Marcel Franke, qendërmbrojtësi që luante si titullar i padiskutueshëm është dëmtuar në kofshë dhe pritet të qëndrojë për disa kohë jashtë fushës së blertë. Për momentin te Hanoveri janë vetëm Basdas, Elez dhe Falette që diskutojnë dy vendet e qendrës së mbrojtjes.

Por asnjë prej tyre nuk garanton sigurinë maksimale dhe në mediat gjermane raportohet se trajneri ka hedhur sytë tek dy talentet e rinjë. Bëhet fjalë për Ramen Cepelen dhe Marc Lamti, por mbetet të shihet se cilin prej tyre do të zgjedh trajneri për t’i besuar mundësinë që të kalojnë në ekipin e parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Trembet Interi, Bayerni hidhet në sulm për Hakimin

Publikuar

-

Nga

Ashraf Hakimi bëri një kampionatin perfekt me Interin. Në fundjavën e kaluar ai dhe klubi zikaltër u shpallën kampionët e Serisë A për sezonin aktual.

Ish-lojtari i Borusias së Dortmundit ishte një nga protagonistët kryesorë me shtatë gola dhe gjashtë asiste për Interin, duke patur një meritë të madhe në fitimin e titullit.

Pas vetëm një viti, mbrojtësi i shpejtë mund të largohet nga Milano, sepse me sa duket Bajerni Mynihut po e mendon seriozisht një transferim të tijin në Gjermani. Të paktën kështu raporton “Münchner Zeitung tz”.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Klubi dhe tifozët do të jenë gjithmonë në zemrën time”, mesfushori largohet nga Bajerni pas 9 sezonesh

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një postimi në ‘’Twitter’’, Bajern Mynih ka zyrtarizuar se këtë verë do të shkëpusë marrëdhëniet me mesfushorin spanjoll Javier Martinez, pas 9 sezonesh si futbollist i bavarezëve.

Mesfushori u bashkua me Bajernin në verën e vitit 2012 nga skuadra spanjolle e Atletiko Bilbaos për shifrën rekord 45 milion euro në atë kohë. Martinez ishte një ndër lojtarët kyç të mesfushës në vitet e para si bavarez duke fituar shumë trofe ndër to dhe Ligën e Kampionëve. Ndërkohe për largimin reagoi dhe vetë lojtari duke u shprehur:

LEXO EDHE:  Bundesliga/ Sfidat e ditës së sotme

LEXO EDHE:  Si të ruajmë distancën në stadium? Te Eintraht Frankfurt prezantojnë zgjidhjen ideale

‘’Unë jetoj për këtë klub, gjithmonë dhashë gjithçka për të dhe jam shumë i lumtur që fituam shumë trofe së bashku. Bajerni dhe tifozët e saj do të jenë gjithmonë në jetën time’’, shkruan Javi Martinez.

 

 

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

E ardhmja e Flick, gazeta prestigjoze zbulon: Do të zyrtarizohet te…

Publikuar

-

Nga

Hans Dieter Flick po jeton ditët e fundit si trajner i Bayernit. Tekniku në fund të sezonit do të jetë i lirë dhe në pritje të ofertave të reja, pas ndërprejes së bashkëpunimit me kampionët gjerman në qershor. Sipas Sport1, ai do zyrtarizohet te Gjermania, si zëvendësues i Joachim Low.

Kalimi te Tottenham apo te ndonjë ekip tjetër bie poshtë automatikisht, me fokusin që do jetë te Kombëtarja e Panzerave.

Burime të pakonfirmuara bëjnë me dije një lajm të tillë, teksa ai që do e thotë fjalën e fundit do jetë vet Hans Dieter Flick. Flick ka qënë një nga arsyet e sukseseve që ka arritur Bayerni gjtihë këto vite, jo vetëm në kampionat, por edhe në arenën Europiane.

LEXO TE PLOTE