Makina përplaset me motorin në aksin Laç-Patok/ Plagoset rëndë 21-vjeçari

29 Prill 2021, 15:37, Kronika CNA
Makina përplaset me motorin në aksin Laç-Patok/ Plagoset

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Laç-Patok.

Mësohet se drejtuesi i një motori ka mbetur i plagosur pasi është përplasur me një mjet tip Benz.

Kurbin/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Laç-Patok, në afërsi të një karburanti mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin A.Z.,21 vjeç është përplasur me mjetin motor me drejtues shtetasin T.N.,21 vjeç, i cili ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë.

Drejtuesi i mjetit tip “Benz” shtetasi A.Z.,është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes./CNA.al

Lajmet e fundit nga