Connect with Us

Krimet zgjedhore/ Olsian Çela u “tërheq” veshin prokurorëve

Kronika

Krimet zgjedhore/ Olsian Çela u “tërheq” veshin prokurorëve

Publikuar

-

Olsian Çela plas “bombën”/ Elbasani “fushë beteje” me grupeve kriminale

Kryeprokurori Olsian Çela u ka bërë thirrje prokurorëve që të hetojnë me seriozitet krimet zgjedhore.

Me anë të një udhëzimi me pesë pika, ai ka kërkuar p rritjen e intensitetit të hetimeve dhe ushtrimit të ndjekjes penale në njësitë administrative që mbulojnë prokuroritë përkatëse.

Prokurorët të rrisin prioritetin dhe intensitetin e veprimet procedurale, për të siguruar hetime të plota, gjithëpërfshirëse dhe në afate sa më të shkurtra të çështjeve. Ngritjen e akuzës në Gjykate bazuar në rrethanat e faktit të provuara dhe në ligjin material penal e procedural penal të zbatueshëm. Përfaqësimin e akuzës në gjykatë me pavarësi, profesionalizëm dhe integritet, duke garantuar mbrojtjen e zgjedhjeve të lira dhe sistemin demokratik të zgjedhjeve, ashtu dhe liritë personale dhe interesat e ligjshme të shtetasve”, thuhet në një nga pikat e udhëzimit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shkrumbohet nga flakët makina në dalje të tunelit të Elbasanit

Publikuar

-

Nga

Video/ Shkrumbohet nga flakët makina në dalje të tunelit të Elbasanit

Një automjet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në dalje të tunelit Elbasan-Tiranë.

Në momentin që është përfshirë nga flakët makina ka qenë në lëvizje.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit të shkaktuar që ka përfshirë automjetin.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr për pronën/ Qëllohet me lopatë në kokë zyrtari i bashkisë

Publikuar

-

Nga

Sherr për pronën/ Qëllohet me lopatë në kokë drejtori i Shërbimeve Publike në Gjirokastër

Një konflikt për motive pronësie ka degraduar në dhunë fizike në Gjirokastër.

Mësohet se Seit Rondo drejtori i Shërbimeve Publike është konfliktuar me Kujtim Bashen për motive pronësie teksa sherri ka agravuar në dhunë fizike.

Rondo ka marrë plagë në kokë pasi është qëlluar me lopatë dhe ndodhet ne Spitalin Rajonal Omer Nishani.

LEXO EDHE:  Plaçkitja e Prokurorisë së Durrësit/ Gjykata shtyn hetimet

LEXO EDHE:  Privatizimi i 4 hidrocentraleve/ Prokuroria nis hetimin ndaj  ministrave dhe zyrtarëve të lartë

Ndërkohë policia ka shoqëruar Kujtim Bashën në komisariatin  e Gjirokastrës.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Shkodër-Koplik/ Përplasen dy makina

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Shkodër-Koplik/ Përplasen dy makina

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Koplik.

Mësohet se dy mjete janë përplasur me njëra tjetrën, dhe për pasojë të dy drejtuesit kanë mbetur të plagosur.

Paraprakisht dyshohet se shkak për përplasjen e dy mjeteve ka qenë shpejtësia e lartë me të cilën po udhëtonin, ndërsa nuk dihen ende identitetet e personave që kanë mbetur të plagosur./CNA.al

LEXO TE PLOTE