Connect with Us

“Pajtohen” Meta dhe Kryemadhi/ Plas dashuria në publik

Politikë

“Pajtohen” Meta dhe Kryemadhi/ Plas dashuria në publik

Publikuar

-

Ujku, ujku, çakalli po bën kërdinë/ Kush po ble votat?

Pas faljes publike të kryteares së LSI, Presidenti Ilir Meta ka falenderuar Kryemadhin për reflektimin e saj.

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta falenderon Kryetaren e LSI, znj.Monika Kryemadhi për reflektimin e saj lidhur me lënien e mandateve dhe bojkotin e zgjedhjeve vendore, që e mbifuqizuan pushtetin e Kryeministrit dhe i lehtësuan bërjen e shumë ligjeve korruptive me porosi dhe në interes vetëm të oligarkëve dhe blerjes së zgjedhjeve”, thuhet në reagimin e presidencës.

Gjithashtu me tej theksohet se “Meta vlerëson fushatën e ndershme dhe model të LSI dhe sidomos rreth 110 mijë qytetarët, të cilët i rezistuan presionit të mafies, bandave, diskriminimit mediatik, survejimit dhe presioneve policore”

Meta njofton të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e LSI se më 24 korrik 2022 do të rikthehet për të marrë kartën e anëtarësisë së LSI.

LEXO EDHE:  Mazhoranca i jep “ok” draftit të ri, Basha kërkon më shumë kohë

“Presidenti Meta shpreh keqardhjen për tjetërsimin masiv të votave, por kjo ishte e pritshme, për më tepër, që nuk u morrën masat e duhura për parandalimin e këtij krimi të rëndë zgjedhor.
Presidenti Meta në respekt të sakrificave për demokracinë, që ka bërë LSI, i njofton të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e saj se më 24 korrik 2022 do të rikthehet për të marrë kartën e anëtarësisë së LSI dhe do t’u bashkohet përpjekjeve të të rinjve dhe të rejave për Shqipërinë e Shqiptarëve”, përfundon reagimi i presidencës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Basha të japë dorëheqjen”/ Garo: Lëvizja e Berishës po zgjon shpresat e demokratëve

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish-zëdhënësja e fushtës së Partisë Demokratike, Floriana Garo ka deklaruar se kreu i PD, Lulzim Basha duhet të japë dorëheqjen, pasi kaq humbjesh.

E ftuar në “Opinion”, Garo ka theksuar se lëvizja e Berishës po zgjeron shpresat e demokratëve që gjërat do të ndryshojnë.“Gjatë fushatës kam vënë re se çdo gjë ishte mirë. Unë jam në pozitë të parehatshme dhe normalisht  sidomos kur vjen një vendim i tillë nga Amerika. Berisha ka ruajtur dinjitetin e tij. Kjo levizje epo zgjon shpresat e demokratëve. Unë isha zëdheënsja e fushatës, kur një njeri humb disa herë jep dorëheqjen. Kjo lëvizje po zgjon shpresën që dicka do të ndryshojë. Një gjeneratë e re duhet të krijohet”, tha Garo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dash Shehi ‘sfidon’ oligarkët/ ‘I marr të gjithë bashkë para, nuk bëjnë as gjysmën time’

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi i ftuar në “Log” ka komentuar deklaratat e Bashës sot në Kuvend, ku foli për oligarkët, duke i përmendur me emra.

Shehi tha se ky ishte një vendim pozitiv, ndërsa foli edhe për pasurinë e tij, ku tha se ende jeton në një apartament të Enver Hoxhës.

 “Po qe për letra këto oligarkët i marr të gjithë bashkë përpara dhe nuk bëjnë gjysmën time. Sot kam një apartament të Enver Hoxhës.LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Surprizat që i presin beqarët dhe të dashuruarit javën e ardhshme

LEXO EDHE:  Balla i përgjigjet Metës/ Rruga europiane e Shqipërisë nuk pengohet për interesa personale

 Duhet të kishim arritur të analizojmë disa fenomene. Nuk mund të themi që meqë dikush është bërë i pasur dhe gjen të drejtën për të drejtuar Shqipërinë. 

Në Afrikë drejtojnë vetëm të pasurit, në vendet aziatike, në Amerikën Latine, në vendet e prapambetura. Ja ku e kemi Italinë 2-3 biznesmenë ka. Ata pasanikët e përfaqësojnë veten në parlament me njerëzit e vet”, tha Shehi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bashës i del kundër edhe ish zëdhënësja e PD/ “Kam parë një mbyllje, jo transparencë”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish zëdhënësja e PD, Florjana Garo ka treguar rezervat e saj ndaj kreut të PD, Lulzim Basha. E ftuar në emisionin Opinion, Garo është shprehur se Basha duhet t’i bënte gjërat më me etikë dhe transparencë, gjë që sipas ish zëdhënëses nuk ka patur.

Tek eksperienca ime e shkurtër në PD kam vënë re një mbyllje, se gjithçka do të ishte mes kryetarit dhe njerëzve të tij të afërt. Unë që isha zëdhënëse aty … Kisha idenë që gjërat do bëheshin më shumë në ekip, dhe kam parë një mbyllje, jo një hapje, jo transparencë me ekipin e fushatës.LEXO EDHE:  LSI, kundër qeverisë për buxhetin

LEXO EDHE:  Mazhoranca i jep “ok” draftit të ri, Basha kërkon më shumë kohë

Si do bëhen gjërat, cila do të jetë strategjia. Unë nuk kam patur asnjë lloj feed back-u pas fushatës . Asnjë gjë. Dhe mua më është dukur shumë e çuditshme, sepse njeriu thotë… madje dhe një lloj inkurajimi të ekipit, çfarë ka ndodhur dhe çfarë do bëjmë. Asgjë”, është shprehur Florjana ndër të tjera./ CNA.al

LEXO TE PLOTE