Connect with Us

“Nuk ndjehem i qetë”/ Mentor Kikia: (A)SPAK, tani është radha jote!

Politikë

“Nuk ndjehem i qetë”/ Mentor Kikia: (A)SPAK, tani është radha jote!

Publikuar

-

A ka një plan edhe Ambasada Amerikane në Shqipëri?

Gazetari Mentor Kikia ka bërë një analizë të shkurtër të situatës politike në Shqipëri dhe rezultatit të zgjedhjeve parlamentare.

Kikia thotë se nuk ndihet i qetë derisa çdo çështje e denoncuar për vjedhje vote, të shkojë para drejtësisë.

Ai deklaron se asnjë palaço që ka vënë dorën mbi votën e një qytetari në këtë vend, dhe që është filmuar, nuk duhet të shpëtoje pa shkuar në gjyq.

Gazetari i bën thirrje SPAK që të veprojë dhe të dënojë personat që kanë manipuluar votat.

“(A)SPAK, tani është radha jote!

PS fitoi!

PD humbi!

LSI humbi fare!

Por unë nuk do të ndjehem qetë. As ti, as kush prej nesh nuk duhet të ndjehet i qetë, derisa çdo çështje e denoncuar për vjedhje vote, të shkojë para drejtësisë. Ai tipi me uniformë komisioneri, që u vinte kryqe votave, për t’i bërë të pavlefshme, duhet të shkojë në gjyq.

Asnjë palaço që ka vënë dorën mbi votën e një qytetari në këtë vend, dhe që është filmuar, nuk duhet te shpetoje pa shkuar në gjyq.

Para se të çojë zyrtarët e lartë në gjyq (A)SPAK-u duhet të çojë këta maskarenj, pa asnjë dyshim, pa asnjë dilemë.

Dhe unë këtë smund ta toleroj dhe pranoj si një të keqe që bashkëudhëton me sistemin”, shkruan Kikia në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Publikuar

-

Nga

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Në degën e PD Maliq po manipulohet procesi zgjedhor.

Në momentin që ka kanë lëvizur vëzhguesit, Ervin Salianji, deputeti i Bashës, skandalozi i tij ka urdhëruar që të vidhen votat për të qenë në favor të kreut aktual.

Rreth 150 vota janë hedhur në kutitë e PD Maliq për Lulzim Bashën, megjithëse atje procesi ka qenë totalisht i falsifikuar dhe shifrat nuk po kapnin as votimin e 2017.  Pra deri tani në këtë bashki kanë votuar gati gjysma e atyre që votuan në vitin 2017.

CNA.al ka folur me anëtarë të komisionit që kanë denoncuar këtë skandal dhe ka arritur të krijojë informacione të besueshme se 150 vota janë hedhur pro Lulzim Bashës në degën e PD Maliq.

LEXO EDHE:  Dy vota të vlefshme të PS shkaktojnë debate në KAS/ Rusmali përplaset me Marash Logun

LEXO EDHE:  Video-‘Kemi investu për të deri në vdekje’/ Shihni kush e mbron Lulzim Bashën

Kjo është një kambanë alarmi që po ndodh në shumë vende të Shqipërisëë, ku në momente të caktuara, në degët në zona të pakontrolluara hidhen vota në kuti për Lulzim Bashën dhe për të rritur pjesëmarrjen në votim.

Ky fenomen është I pranishëm kryesisht në degët ku në listat e anëtarëve janë emra të cilët janë emigrant, duke nisur nga Devolli, Korçë, Maliq, Porgradec, Prrenjas, Librazhd, Gjirokastë për të rritur pjesëmarrjen fiKtive por edhe për ti dhënë fitoren Lulzim Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Revoltohet Indrit Hoxha/ Paralajmëron Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Indrit Hoxha: Treçereku i Kryesisë nuk besojnë që Basha fiton përballë Ramës

Anëtari i Këshillit të Lartë Kombëtar të PD, Indrit Hoxha, ka denoncuar se nuk ka gjetur emrin e tij në listën e votuesve të PD.

Hoxha ka reaguar i revoltuar ndaj kreut të PD, Lulzim Basha duke u shprehur se ky është një trup dhe e paralajmëron se nuk e heq dot nga PD.

Shkova ne njesine 8 ne degen e PD per te votuar, dhe rezultoi qe emri im ishte hequr si antar i PD, ky eshte nje turp qe rendon mbi Lulzim Bashen. Ti mund te kesh ne dore heqjen dhe vendosjen e emrave ne liste, por nga PD ti sme largon dot, perkundrazi me kete veprim te ulet komunist qe ke bere thjeshte me ke motivuar me shume per te folur dhe luftuar mbi vlerat dhe parimet e meritokracise dhe mirenjohjes politike.Aksionet e mia ne PD ti nuk i fshin dot,je antar me i vone se une PD”, shkruan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandaloze/ Genc Pollo filmon hapur votën

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Genc Pollo ka filmuar hapur votën e tij në zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Report Tv ka kapur live momentet teksa Pollo po filmonte votën e tij.

Kjo është një masakër elektorale në shtëpinë e demokratëve./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE