Connect with Us

Lëvizja e fundit, Julian Nagelsmann gjithnjë e më afër Bayern Munchen

BundesLiga

Lëvizja e fundit, Julian Nagelsmann gjithnjë e më afër Bayern Munchen

Publikuar

-

Julian Nagelsmann mbetet emri favorit për të marrë drejtimin e Bayern Munchen sezonin e ardhshëm. Hansi Flick do të largohet për të marrë drejtimin e kombëtares gjermane pas Euro 2020.

Drejtuesit e kampionëve të Gjermanisë kanë zgjedhur 33-vjeçarin e Leipzig si pasuesin e Flick. Kicker raporton se Nagelsmann i ka kërkuar drejtuesve të Leipzig largimin në fund të sezonit.

 

Ky i fundit, i cili dëshiron me çdo kusht kalimin te bavarezët, ka kontratë deri në 2023 me Leipzig, që kërkon 25 milion euro nga Bayern Munchen për ta lënë të lirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Mungon vetëm zyrtarizimi, Hansi Flick trajneri i ri i Gjermanisë

Publikuar

-

Nga

Hansi Flick do të jetë trajneri i Gjermanisë dhe në fakt ky nuk është nja lajm i ri, duke pasur parasysh që në çdo media është raportuar se kjo ishte edhe një nga arsyet se pse ai u largua nga Bayern Munich.

Për disa kohë u përfol edhe për klube që po e tentonin Flickm, por Abendzeitung,  në Gjermani raporton se Flick tashmë ka nënshkruar me Federatën Gjermane të Futbollit dhe do ta drejtojë kombëtaren e vendit të tij në kualifikueset për “Katar 2022” dhe në EURO 2024.

Europiani do të zhvillohet në Gjermani dhe normalisht 3 herë kampionët e Europës do kërkojnë ta ngrenë trofeun. Flick do të pasojë Joachim Low, i cili largohet direkt pas EURO 2020, që përfundon më 11 korrik.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Bayern Munchen klubi im”, Hansi Flick: Një ditë mund të rikthehem sërish

Publikuar

-

Nga

Bayern Munchen u shpall sot kampion i Gjermanisë për herë të 31-të në histori dhe për të nëntën herë radhazi. Arritja e madhe u festua me triumfin 6-0 ndaj M’Gladbach.

Titulli i dytë radhazi në stolin bavarez për Hansi Flick, i cili vlerëson klubin dhe lojtarët, ndërsa ka një mesazh edhe për tifozët: një ditë mund të rikthehet sërish në Mynih.

Sot zhvilluam një ndeshje të denjë për një skuadër që sapo ka fituar titullin. Diferenca me ndjekësit është e madhe, por e kemi merituar plotësisht.

Na kanë munguar lojtarë të rëndësishëm në ndeshjet evropiane, por sidoqoftë jemi të kënaqur me faktin që fituam kampionatin. Urime klubit që rezultatin e arritur.

Skuadra ka zhvilluar një punë shumë të mirë gjatë gjithë sezonit, jam ndjerë për mrekulli. A do të kthehem një ditë në të ardhmen?

Nuk e përjashtoj si mundësi, Bayerni është klubi im“, deklaroi Flick, i cili do të marrë drejtimin e kombëtares gjermane pas përfundimit të Euro 2020.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Bajerni feston titullin e 31-të, skuadra e Hansi Flik shpallet zyrtarisht kampion i Bundesligës

Publikuar

-

Nga

Bajerni i Mynihut është shpallur zyrtarisht kampion i Bundesligës për herë të 31-të në histori. Skuadra e Hansi Flik, shpartalloi me rezultatin 6-0, Borusia Mynshengladbahun në sfidën e vlefshme për javën e 32-të, ku njeriu i ndeshjes ishte polaku Levandovski i cili realizoi tripletë.

Bavarezët ishin të papërmbajtshëm në këtë përballje, teksa shënuan plot 4 herë në pjesën e parë. Leva hapi serinë e golave në minutën e 2-të, për të vijuar më pas me Mylerin në të 23-të, që dyfishoi shifrat. Polaku ngriti rezultatin në 3-0 në minutën e 34-t, teksa 20 minuta më pas ishte Koman, që vulosi pjesën e parë në 4-0.

Bajerni nuk u mjaftua me epërsinë e 4 golave, teksa realizoi edhe të 2 të tjerë me anë të Levandovskit në minutën e 66-të dhe Sane në minutën e 85-të. Kur kanë mbetur edhe 2 javë për t’u luajtur, skuadra e Flik udhëheq me 10 pikë diferencë nga Lajpcigu i vendit të dytë. Ky është titulli i dytë radhazi për trajnerin gjerman që në fundin e këtij sezoni do t’i thotë lamtumirë skuadrës. Gjasat janë që Flik të marrë drejtimin e kombëtares gjermane pas kampionatit Europian, edhe pse ende asgjë nuk është zyrtare.

LEXO TE PLOTE