Connect with Us

“Votuam për Arbën, Irisin dhe Drenin”/ Tabaku publikon foton familjare

Politikë

“Votuam për Arbën, Irisin dhe Drenin”/ Tabaku publikon foton familjare

Publikuar

-

Kandidatja e PD për deputete, Jorida Tabaku ka “shkundur” votën para pak minutash.

Ajo ka publikuar në rrjetet sociale, foto me familjen e saj. Të kapur dorë për dore, Tabaku ka prezantuar bashkëshortin dhe tre fëmijët e saj.

“Bashkë me Saimirin votuam për Arbën, Irisin dhe Drenin! Votoni për fëmijët tuaj, votoni për ndyshimin! Voto9”, shkruan Tabaku bashkëngjitur fotos./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Ngrihet Komisioni Hetimor për 25 Prillin/ Rrëzohet “Becchetti”

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Miratohet në Kuvend ngritja e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit. Ndërsa ngritja e Komisionit Hetimor për çështjen “Becchetti”, e kërkuar nga opozita , nuk është miratuar me shumicë votash.

Ngritja e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 Prillit është miratuar me 123 vota pro dhe 0 kundër.Ndërkohë që është rrëzuar kërkesa e opozitës për ngritjen e Komisionit Hetimor për çështjen “Becchetti” me 46 pro, 77 kundër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Javën tjetër hapet tenderi për punimet e Rrugës së Qumështit”/ Deputeti i PD ironizon Ramën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka ironizuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha gjatë seancës plenare se brenda vitit do të dërgojmë në hapësirë dy satelitë, “Albania 1” dhe “Albania 2”.

Nga foltorja e Parlamentit, Këlliçi u shpreh se javës tjetër Rama do të dalë me deklaratën se do të hapë tender për të ndërtuar rrugën e qumështit.Deputeti i PD i bëri thirrje kryeministrit Rama dhe zëvendësit të tij Arben Ahmetaj që të dalin në terren dhe t’ua komunikojnë në sy qytetarëve rritjen e çmimeve.

LEXO EDHE:  Këlliçi raporton nga Kombinati/ “S’ka incidente, kapëm dy persona që fotografonin votën”

LEXO EDHE:  Këlliçi raporton nga Kombinati/ “S’ka incidente, kapëm dy persona që fotografonin votën”

“Mos u çudisni kur Rama të dalë javës tjetër me deklaratën “do hapim tender që të ndërtojmë rrugën e qumështit”. Mjerimi është ulur këmbëkryq me mijëra familje qe sot nuk ushqejnë dot familjet e tyre me bukë, Ahmetaj thotë se rritja e çmimit të bukës është krejtësisht e përballueshme, duken si filma, por Edi dhe Beni, nuk janë personazhe filmash, a ka njeri më mirë në këtë vend që i njeh më mirë xhepat e qytetarëve shqiptarë kanë 8 vite që u kanë hyrë me themel xhepave të shqiptare”, tha Këlliçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Duma për çështjen “Becchetti”/ “Një sagë mashtrimesh për hakmarrje politike”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputetja e PD, Grida Duma, gjatë fjalimit të saj në Kuvend është ndalur tek çështja “Becchetti”.

Sipas Dumës, në kohën kur trajtohej kjo çështje, kryeministri Rama bërtiste në emisione dhe kërcënonte gjykatësit.Deputetja demokrate e quan këtë një sagë mashtrimesh për hakmarrje politike dhe sipas saj ka një faturë shumë të rëndë për shqiptarët.

120 milionë do të paguhen nga Shqipëria. Nga pikëpamja politike keni zhytur vetveten në të njëjtën gropë. 120 milionë euro dëm kanë ardhur sepse keni ndërhyrë ju. Nuk ka rëndësi se si e kemi gjetur ne vendimin, por çështja sot është se kjo ka ndodhur. Ne shpesh vuajmë nga memoria e shkurtër. Edi Rama që gjatë kohës që trajtohej çështja “Beccheti” dilte nëpër emisione dhe vetëm bërtiste. Gjatë kohës që çështja ishte ne gjykatë kërcënonte gjykatësit. Është një sagë mashtrimesh për hakmarrje politike që ka një faturë shumë të rëndë”, tha Duma./ CNA.al

LEXO TE PLOTE