Connect with Us

Përplasja Meta-Kim/ Presidenti ndryshon sa hap dhe mbyll sytë

Politikë

Përplasja Meta-Kim/ Presidenti ndryshon sa hap dhe mbyll sytë

Publikuar

-

Shkarkimi i Metës/ Yuri Kim: Janë çështje të brendshme

Presidenti Ilir Meta është ndalur këtë pasdite në qytetin e Fierit, për të ndjekur nga afër procesin e votimit ku në një deklaratë për mediat ka folur rreth marrëdhënieve të tij me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Para pak ditësh ai u shpreh se ambasadorja Yuri Kim po futej në punët e brendshme të shtetit si dhe e akuzoi se po mbështet kryeministrin Edi Rama.

LEXO EDHE:  Deklarata e Metës/ Rama: Infektimet dhe humbjet janë nën mesataren e rajonit

Mesa duket Meta ka ndryshuar qëndrim duke u shprehur  marrëdhëniet e tij me SHBA-në dhe ambasadoren Kim janë të shkëlqyera.

“Marrëdhëniet e Ilir Metës me ShBA-në kanë qenë dhe do të mbeten të shkëlqyera. Ftoj shqiptarët që të votojnë dhe të zgjedhin kandidatin që kanë më shumë besim që do ti mbrojë interesin e tyre.”, u shpreh Meta./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Flamur Noka: Sikur të më vënë dhe pistoletën, nuk mund të vras forcën time politike

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputeti i PD, Flamur Noka është shprehur se edhe sikur t’i vendosin pistoletën nuk do të merrte kurrë një vendim që do të vriste forcën e tij politike.

I ftuar në emisionin Log, Noka ka theksuar edhe një herë tjetër se nuk mund të merret një vendim duke përdhosur institucionet dhe që dobëson forcën politike.Në rastin e zotit Berisha është një vendim i vështirë. Është njeriu që ka reputacionin më të madh në bazën e PD-së. E shohin sit ë vetmin njeri që mund ta çonte Partinë Demokratike në fitore. Për shkak të personalitetit të tij. Kur tip o merr një vendim dhe e di çfarë efekti ka në bazë si mundesh ti? Ky vendim bën një ndarje të forcës tënde politike.

Ne po akuzojmë Edi Ramën. Tashmë ai është një autokrat. Ti si mundesh të marrësh vendim duke përdhosur institucionet. Tregon që ti po jep shenja autokracie brenda partisë. Cili është besimi që mund  të kem unë për institucionet nesër kur ti sot i shkelmon. Sikur edhe pistoletën këtu të më vënë dhe më thonë vrite forcën tënde politike, unë nuk e vras. Jap dorëheqjen. Sepse ky do ishte dobësim dhe i çon ujë Edi Ramës. Nuk mund t’i shërbejë kurrë Edi Ramës”, tha Noka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kikia për perceptimin e korrupsionit/ “Qeveria duhet të përballet me këtë problem”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Mentor Kika thotë se perceptimi i shqiptarëve kur thonë se “qeverisja është zhytur në korrupsion” krijon përshtypjen se ka një reflektim  të thellë tek shoqëria.

Përshtypja e parë është se mund të konstatojmë një lloj zgjimi të shoqërisë për të parë të keqen në sy. Qytetarët tregojnë gishtin in tek korrupsioni, edhe pse është perceptim, unë mendoj e qytetarë janë dy kategori. Ata që e përjetojnë dhe ata e perceptojnë”, tha Kikia në studion e emisionit “Barometri”.

LEXO EDHE:  Redaksionale/Avokati i familjes Meta dhe Republika e Re si klon i PD

LEXO EDHE:  Yuri Kim i uron mirëseardhjen ambasadorit britanik në Shqipëri/ "Mezi pres të punoj me ju"Ai thekson se qeveria duhet të përballet me këtë perceptim ose në të kundërt do të paguajë kostot.

“Qeveria do duhet të përballet realisht me këtë problem ose do duhet të përballet ose do të paguajnë koston”, tha ai./ Euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

Noka i ashpër me Bashën/ “Po e fut partinë në qorrsokak”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputeti Flamur Noka ka vijuar me tonet e ashpra ndaj kreut të PD, Lulzim Basha. Ai ka deklaruar ditën e sotme se Kuvendi do të mbahet dhe ky Kuvend duhet të mblidhet kundër Bashës.

I ftuar në emisionin “Log”, deputeti Flamur Noka është shprehur se me vendimin për përjashtimin e ish kryeministrit Sali Berisha, Basha e ka çuar partinë në një qorrsokak.

LEXO EDHE:  Ilir kthe floririn, dhe mos vidh Kreshnikun kuqezi

LEXO EDHE:  Deklarata e Metës/ Rama: Infektimet dhe humbjet janë nën mesataren e rajonitLulzim Basha e kam vështirë ta besoj se nuk e ka ditur e me këtë vendim po e fut partinë në qorrsokak që do ta kishte zili çdo kundërshtar i forcës politike.

Çdo kujt i dhemb ku sheh forcën e vet politike në gjendje të tillë, e aq më pak ku kjo vjen nga kryetari i partisë”, ka thënë Noka/ CNA.al

LEXO TE PLOTE