Connect with Us

Artan Hoxha thumbon Ilir Metën/ “Duke mpreh kosoren në heshtje zgjedhore”

Politikë

Artan Hoxha thumbon Ilir Metën/ “Duke mpreh kosoren në heshtje zgjedhore”

Publikuar

-

“Goditja e sotme ishte paralajmërim”/ Artan Hoxha zbërthen skemën, gjyqtarja ishte firma e fundit

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka thumbuar Presidentin Ilir Meta, në lidhje me deklaratat e tij, kur bën thirrja për rrëmbim kosash e cfurqesh.

“Duke mprehur kosoren, meqë jemi në heshtje zgjedhore

Këta “patronazhistët” qenkan të rrezikshëm, kanë filluar të spiunojnë dhe të blejnë edhe fshatarët që kanë kosore.

Por kryetarit nuk i shpëton gjë, ai është gjithnjë vigjilent.

LEXO EDHE:  U strehuan në Prizren pas tërmetit/ Meta takon qytetarët shqiptarë në kamp

Të dergon SMV-në për të ruajtur nga “patronazhistet”

Struktura e Mbrojtjes Votës:”Kryetari don të di, se kush ishte ai patronazhist që ishte te ty?!

Fshatari me kosore: “Nuk kam pa patronazhist..

SMV:” Kryetari informatën e kishte të sigurt”.

Fshatari me kosore: “Shko i thuaj se e kanë rrejt”, shkruan Hoxha në rrjete sociale./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Murrizi ironizon ish-konkurentët e “Përputhen”/ “E bënë vendin e begatë”

Publikuar

-

Nga

“Basha i dha dorën Ramës”/ Murrizi: Shokët e Lulit kanë pranuar gabimin

Deputeti Myslim Murrizi ka ironizuar ish-konkurentët e “Përputhen” dhe grumbullimet e qytetarëve për të bërë foto me ta.

Murrizi me tone ironike thotë se “Përputhen” e bëri Shqipërinë një vend më të begatë dhe një shoqëri më demokratike, duke ndikuar deri te Parlamenti holandez, i cili dha “Po”-në për hapjen e negociatave.

“Kjo “ proteste” plot “ kurajo e dinjitet” i qytetareve Shqiptare ne çdo qytet ku shkel kemba e Antoneles dhe e antareve te tjere te emisionit “ perputhen” per te bere patjeter nje foto me Ta qe te realizojne enderren e tyre per nje jete me te mire, nje vend te begate dhe nje shoqeri demokratike mendoj qe ndikoj fuqishem tek parlamenti Holandez qe te jepte ok per çeljen e negociatave te Shqiperise me BE

Nga sot e tutje,le te dali nje shtet antarë i BE dhe te guxoj te thote qe Shqiperia dhe Shqiptaret nuk kane plotesuar 16 kushtet e vendosur me pare nga BE!!!!!! Ate qe beri emisioni perputhet per 61 nete duke levizur ne çdo bashki te Shqiperise, nuk e kane bere dot te gjitha qeverite e ketij vendi prej 30 vitesh

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e gazetarit/ “Baton Haxhiu të izolohet”

LEXO EDHE:  Përgjimet fundosin Ilir Metën?/ Bleu vota me para të kompanive ofshore,  zbardhet skema

Shpresoj shume ,qe BE ti bej presion politikes Shqiptare ,qe sa me pare te kemi zgjedhje te parakoheshme, qe ne Kuvend te jene patjeter si perfaqesues te ketij populli, te gjithe pjesemarresit e emisionit perputhen minus 40 dhe plus 40

Javen qe vjen, ÇIMI i emisionit perputhen plus 40-80 eshte i ftuar ne shtepine e presidentit Macron qe te bindi edhe Francen per te dhene ok per çeljen e negociatave me Shqiperine. Fale qendreses Tuaj ne radhe per foto, Shqiperia rraset koke e kembe brenda ne zemer te BE-se. Kurajo, Durimi, Qendresa, dhe Kembengulja Juaj ne kete vd, per nje foto, eshte admiruese”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shkarkimi i Metës/ Rexhep Mejdani “skanon” situatën politike në vend

Publikuar

-

Nga

Shkarkimi i Metës/ Rexhep Mejdani “skanon” situatën politike në vend

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Mejdani e konsideron situatën aktuale politike në vend “të trishtueshme”.

Në një prononcim ekskluziv për Euronews Albania, z. Mejdani duket se nuk ndan të njëjtin mendim me socialistët për shkarkimin e Ilir Metës.

Ai tha se duhet menduar me maturi të thellë përpara se të ndërmerren akte konkrete pët të akuzuar një kryetar shteti.

“Këtë pyetje bëjani Partisë Socialiste. Për mua duhet menduar shumë mirë para se të akuzohet presidenti”,  tha Mejdani.

Ai tha se shpreson, që Gjykata kushtetuese do të marrë vendimin e duhur në lidhje me çështjen e shkarkimit të Metës.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha debaton me avokatin e Andi Tomës: Rruga, më thuaj ku është rruga?!

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon “kurthin” Rama-Basha/Për çfarë po merren vesh!

“Unë shpresoj që Gjykata Kushtetues të marrë vendimin e duhur”, shtoi Mejdani.

Kuvendi më 9 qershor votoi me 104 vota pro, shtatë kundër dhe tre abstenime për shkarkimin nga detyra të presidentit Ilir Meta me argumentin kryesor se ka shkelur rëndë Kushtetutën.

Por, pavarësisht aktit të Parlamentit, vulën finale për shkarkim ose jo të Presidentit të Republikës e ka në dorë tashmë institucioni i Gjykatës Kushtetuese, që është njëherësh organi më i lartë në vend./euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rizgjedhja e Bashës në krye të PD/ Edison Ypi: Është bërë kashtë e ko*e

Publikuar

-

Nga

Rizgjedhja e Bashës në krye të PD/ Edison Ypi: Është bërë kashtë e ko*e

Partia  Demokratike humbi për të tretën herë në zgjedhjet e përgjithshme.

Pas disfatës në 25 prill, PD shkoi në zgjedhje të brendshme në 13 qershor, ku në garë ishin katër kandidatë, Fatbardh Kadilli, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Lulzim Basha, duke u rizgjedhur ky i fundit edhe për katër vitete ardhshme në opozitë.

LEXO EDHE:  Ylli Manjani sulmon Edi Ramën/ Themeloi PD, është në krye të PS

LEXO EDHE:  Të gjithë në gjunjë përpara Ilir Metës

Në një postim në rrjetin social, gazetari Edison Ypi ka ironizuar situatën në PD, ndërsa shkruan se është bërë kashtë e ko*e.

Partia Demokratike u bë kasht’ e koqe. Koqet duken. Kashtën e ka marrë era”, shkruan Ypi./CNA.al

LEXO TE PLOTE