Qëlloi me armë drejt një banese/ Arrestohet 27-vjeçari

23 Prill 2021, 07:18, Kronika CNA
Qëlloi me armë drejt një banese/ Arrestohet 27-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrëstuar një 27 vjeçar të shpallur në kërkim prej tre ditës. Në pranga është vënë Ronaldo Gurabardhi pasi ka qëlluar me armë në drejtim të një banese në Tiranë.

Ai ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasje” e mbetur në tentativë “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike?.

?Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit R. G., 27 vjeç, i shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasje” e mbetur në tentativë “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike” pasi me datë 20.03.2021, në rrugën “Shaban Bardhoshi”  ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të baneses së shtetasit A. K?, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga