Connect with Us

WhatsApp është gati të prezantojë funksionin “vetë-shkatërrues” të fotove dhe videove

Teknologji

WhatsApp është gati të prezantojë funksionin “vetë-shkatërrues” të fotove dhe videove

Publikuar

-

WhatsApp është gati të prezantojë funksionin “vetë-shkatërrues” të fotove dhe videove

WhatsApp është gati të provojë një veçori vetë-shkatërruese të fotove dhe videove, e ngjashme me rivalin e saj Snapchat. Karakteristika u vërejt në versionin e ri beta të WhatsApp për Android. Ekspertët e WhatsApp, WABetaInfo shkroi në Twitter: “WhatsApp po punon për të prezantuar media vetë-shkatërruese me një përshkrim zyrtar, të disponueshëm në një azhurnim të ardhshëm!”

Karakteristika do t’i kënaqë përdoruesit e WhatsApp të cilët dëshirojnë edhe më shumë privatësi por nuk mendohet se WhatsApp do të prezantojë një veçori të zbulimit të ekranit.

Nëse dikush tregon një nga fotot ose videot tuaja “vetë-shkatërruese” në Snapchat, atëherë do të merrni një njoftim për këtë. Ky është një tipar sigurues pasi ju lejon të dini se kush po e ruan përmbajtjen tuaj private.

WABetaInfo gjithashtu  tha : “WhatsApp po punon për një alarm për të prezantuar funksionin, kur do të aktivizohet”.

LEXO EDHE:  Arian Çani hap Tik Tok/ Prezanton si rrallëherë të bijën

Mendohet se marrësit e fotove dhe videove “vetë-shkatërruese” do të mund t’i hapin ato vetëm një herë. WABetaInfo pretendon se WhatsApp do të paralajmërojë përdoruesit se nuk do të ketë ndonjë veçori të zbulimit të ekranit. Nuk është e qartë kur ose nëse tipari do të shtrihet zyrtarisht për të gjithë përdoruesit. Nëse dëshironi ta provoni së shpejti, do të jeni më mirë të shkarkoni versionin 2.21.9.3 të WhatsApp beta./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Për të gjitha vajzat që adhurojnë rozën/ Së shpejti iPhone vjen me këtë ngjyrë

Publikuar

-

Nga

Për të gjitha vajzat që adhurojnë rozën/ Së shpejti iPhone vjen me këtë ngjyrë

iPhone 13 tashmë do të vijë në një nga ngjyrat më të preferuara të vajzave. Në rrjetet sociale po qarkullon një foto e një iPone ngjyrë rozë.

Por jo vetëm telefoni. Duket se edhe aksesorët e tjerë shoqërues t ëiPhone 13 si kufjet, apo coveri janë po në të njëjtën ngjyrë duke bërë realitet ëndrrën e çdo vajze.

LEXO EDHE:  Foto-Video/ Ja pamjet e shkatërrimit që solli tërmeti në vend

LEXO EDHE:  Video-Ngrihen postblloqe në zonat e gjelbërta/ Rrugët plot me policë

Sigurisht që ky model ka edhe ngjyra të tjera si të argjentë, të zezë, të bardhë e shumë të tjera./ CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Lehtësi për përdoruesit/ Twitter vjen me një risi

Publikuar

-

Nga

Twitter pezullon llogaritë false të mbështetësve të Trump

Twitter tani do të lejojë përdoruesit e Android të kërkojnë Mesazhet e tyre Direkte (DM) shumë shpejt.. Kjo veçori u prezantua për herë të parë për përdoruesit e iOS disa vjet më parë. Kjo do t’i ndihmojë përdoruesit të jenë në gjendje të kërkojnë shpejt bisedat e vjetra pa pasur nevojë të lëvizin nëpër të gjitha DM për të gjetur bisedën e veçantë që ata kërkojnë.

Twitter gjithashtu do të zgjerojë opsionin e kërkimit duke i lejuar përdoruesit të kërkojnë fjalë specifike ose përmbajtje që ata kanë ndarë në DM, por kjo veçori do të arrijë më vonë gjatë vitit.

“Ne kemi sjellë shiritin e kërkimit DM në Android dhe po nxjerrim një version të përmirësuar që ju lejon të kërkoni të gjitha bisedat tuaja të vjetra, jo vetëm ato më të fundit. Në pritje të opsionit për të kërkuar në DM tuaj për përmbajtjen e mesazhit? Ne jemi duke punuar për ta lëshuar atë më vonë këtë vit! “,thuhet në mesazhin e Twitter Support./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Instagram nis një fushatë të re për shëndetin mendor

Publikuar

-

Nga

Instagram nis një fushatë të re për shëndetin mendor

Instagram ka bashkëpunuar me një organizatë bamirësie të shëndetit mendor për të rritur ndërgjegjësimin për çështjet e besimit të trupit tek burrat.

Gjiganti i mediave sociale në pronësi të Facebook do të punojë me CALM për të hapur një bisedë rreth asaj se si shëndeti mendor i meshkujve dhe dismorfia e trupit janë goditur nga bllokimi .

Një sondazh i 2,000 burrave të moshës 16 – 40 vjeç i porositur nga Instagram zbulon se më shumë se gjysma (58 përqind) janë ndjerë negativisht për trupin e tyre si rezultat i pandemisë.

Ndërkohë, 48 përqind e të anketuarve thonë se shëndeti i tyre mendor ka vuajtur si rezultat i asaj se si ndihen për trupin e tyre.Instagram ka pësuar disi një revolucion kulturor në kohët e fundit me një shtytje të konsiderueshme drejt pozitivitetit të trupit.

LEXO EDHE:  Foto-Video/ Ja pamjet e shkatërrimit që solli tërmeti në vend

LEXO EDHE:  Arian Çani hap Tik Tok/ Prezanton si rrallëherë të bijën

Shumë nga postimet e fotosopuara në pozat artificiale që janë prodhuar nga ndikuesit janë zëvendësuar nga një përmbytje e imazheve natyrore, të shoqëruara me hashtags të tilla si # selflove.

Por ndërsa gratë e kanë përqafuar kryesisht këtë ndryshim, lëvizja nuk ka arritur ende tek burrat./CNA.al

LEXO TE PLOTE