WhatsApp është gati të prezantojë funksionin “vetë-shkatërrues” të fotove dhe videove

22 Prill 2021, 11:48, Tech CNA
WhatsApp është gati të prezantojë funksionin

WhatsApp është gati të provojë një veçori vetë-shkatërruese të fotove dhe videove, e ngjashme me rivalin e saj Snapchat. Karakteristika u vërejt në versionin e ri beta të WhatsApp për Android. Ekspertët e WhatsApp, WABetaInfo shkroi në Twitter: “WhatsApp po punon për të prezantuar media vetë-shkatërruese me një përshkrim zyrtar, të disponueshëm në një azhurnim të ardhshëm!”

Karakteristika do t’i kënaqë përdoruesit e WhatsApp të cilët dëshirojnë edhe më shumë privatësi por nuk mendohet se WhatsApp do të prezantojë një veçori të zbulimit të ekranit.

Nëse dikush tregon një nga fotot ose videot tuaja ?vetë-shkatërruese? në Snapchat, atëherë do të merrni një njoftim për këtë. Ky është një tipar sigurues pasi ju lejon të dini se kush po e ruan përmbajtjen tuaj private.

WABetaInfo gjithashtu  tha : “WhatsApp po punon për një alarm për të prezantuar funksionin, kur do të aktivizohet”.

Mendohet se marrësit e fotove dhe videove ?vetë-shkatërruese? do të mund t’i hapin ato vetëm një herë. WABetaInfo pretendon se WhatsApp do të paralajmërojë përdoruesit se nuk do të ketë ndonjë veçori të zbulimit të ekranit. Nuk është e qartë kur ose nëse tipari do të shtrihet zyrtarisht për të gjithë përdoruesit. Nëse dëshironi ta provoni së shpejti, do të jeni më mirë të shkarkoni versionin 2.21.9.3 të WhatsApp beta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga