Connect with Us

VIDEO/ I dështoi “Panenka”, portieri nxjerr blof Bernard Berishën

Sport

VIDEO/ I dështoi “Panenka”, portieri nxjerr blof Bernard Berishën

Publikuar

-

Skuadra Akhmat Grozny është eliminuar në gjysmëfinale të Kupës së Rusisë. Ekipi ku luan kosovari, Bernard Berisha u mposht pas penalltive nga ekipi i ligës së dytë, Krylya Sovetov Samara.

Ish-futbollisti i Skënderbeut dhe Besës së Kavajës, ishte fajtori kryesor që skuadra ruse u eliminua. Ai humbi penalltinë e tretë pas një tentimi të dështuar të ‘panenkas’. Ekipi i tij u mposht 1-4 nga penalltitë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Partizani humbet Jasir Asanin për ndeshjen me Vllazninë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Partizanit, Jasir Asani, humbet sfidën me Vllazninë.

Anësori i kuq u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 58-të dhe plotësoi numrin e katër të tillëve, çka sjell edhe pezullimin e tij në sfidën e rëndësishme ndaj shkodranëve.

25-vjeçari mëngjarash është golashënuesi më i mirë i Partizanit këtë sezon, me 9 rrjeta të realizuara deri më tani.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Në Spanjë projektohet Real Madridi i ri

Publikuar

-

Nga

Ish trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është favoriti për ta zëvendësuar Zinedine Zidane si trajner i Real Madridit, nëse tekniku francez vendos të largohet. Raul Gonzalez, momentalisht trajneri i Real Madrid Castilla gjithashtu mbetet kandidat.

Lojtarët si Sergio Ramos, Luka Modric dhe Karim Benzema do i japin mundësi lojtarëve të talentuar si Kylian Mbappe, Erling Haaland, Eduardo Camavinga dhe David Alaba, me “Los Blancos” që synojnë ta dominojnë Evropën sërish.

Prioriteti kryesor i Realit mbetet Mbappe dhe Erling Haaland. Ndërkaqq, Alaba ka arritur marrëveshje me Real Madridin, me kontratën që i skadon në verë dhe thuhet se do nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me vlerë 12 milionë euro për sezon.

Camavinga, talenti i Rennes gjithashtu shihet si lojtari i duhur për ta përforcuar qendrën e mesfushës. Ndërkohë, Real Madrid është duke vëzhguar edhe situatën e Paul Pogbasë, kontrata e të cilit skadon në vitin 2022 dhe United është i hapur ta shesë. Reali i sezonit tjetër do jetë shumë ndryshe nga ky i sotmi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

Parashikimet e Muçës për javën e ardhshme: Fiton Partizani, Skënderbeu siguron mbijetesën

Publikuar

-

Nga

Ditën e premte do të luhet edhe java e parafundit e Kategorisë Superiore, ku pritet të vendosen edhe disa nga verdiktet e sezonit. Për javën e 25-të, ka dhënë parashikimet e tij edhe Shkëlqim Muça.

Ky i fundit i ftuar në “Rubrika Sportive”, është shprehur se përballjen për titull mes Partizanit dhe Vllaznisë e fitojnë të kuqtë e Ilir Dajës, ndërkohë që ka thënë edhe se Skënderbeu triumfon ndaj Kukësit dhe kështu siguron mbijetesën.

Parashikimet e Muçës:

Apolonia – Tirana (Fiton Tirana)

Kastrioti -Bylis (Fiton Kastrioti)

Laçi – Teuta (Fiton Laçi)

Partizani – Vllaznia (Fiton Partizani)

Skënderbeu – Kukësi (Skënderbeu fiton)

LEXO TE PLOTE