“Po të kishit reaguar më herët nuk do ndodhte vrasja e Elbasanit”/ Meta thirrje ndërkombëtarëve

22 Prill 2021, 09:34, Politikë CNA
“Po të kishit reaguar më herët nuk do ndodhte vrasja e

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan.
Gjatë një konference për mediat, Meta u ka bërë thirrje ndërkombëtarëve që të jenë më parimorë dhe të reagojnë në kohë.

Mes të tjerash, Meta theksoi se do të bëhet një ligj special për çdo njeri që bën krime zgjedhore.

?I bëj thirrje ndërkombëtarëve që të jenë më parimorë dhe të reagojnë në kohë. U bëj thirrje ambasadorëve që të jenë më të shpejtë me qëndrimet e tyre, nëse do kishit reaguar më herët, situata nuk do të kishte arritur deri në këtë pikë. Nëse do kishin reaguar pas sulmit në Kavajë të dënonin sulmin e agresorëve ndaj opozitës nuk do kishte ndodhur vrasja në Elbasan. I bëj thirrje Ardi Veliut që të ketë kujdes, pasi nuk të mbron dot Edi Rama ty, ai nuk mbron dot as veten e tij, kur të vijë dita do të nxjerrë kartelën dhe do të thojë që vetë më votuat. Zbatoni ligjin, do të ketë ligj special që të mos futet më askush në administratë që ka kryer krime zgjedhore?, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga