Connect with Us

“Ky, viti im më i dobët”, Gjasula: Do pranoja 30 ndeshje si më i keqi në fushë nëse ngjitemi

BundesLiga

“Ky, viti im më i dobët”, Gjasula: Do pranoja 30 ndeshje si më i keqi në fushë nëse ngjitemi

Publikuar

-

Ky sezon te Hamburgu nuk ka shkuar ashtu siç shpresonte Klaus Gjasula. Mesfushori i përfaqësueses shqiptare duhej të ishte një pikë fikse në rreshtimin e klubit që synon të kthehet në elitën e futbollit gjerman, por për shkak të COVID apo problemeve fizike, mesfushori nuk ka qenë në lartësinë e duhur.

“Personalisht, sa i përket futbollit, unë kam ende shumë për të përmirësuar. Ky është viti im më i dobët. Por ajo që ka rëndësi është që skuadra të jetë e suksesshme”, tha Gjasula në një intervistë të dhënë së fundmi për “Hamburger Abendblatt”

Megjithatë, ai do të jetë i lumtur nëse ky sezon vazhdon keq për të personalisht por mbyllet me Hamburgun duke festuar ngjitjen. “Sa më përket mua, do të pranoja të isha më i keqi në fushën lojës për 30 ndeshje radhazi për sa kohë që arrijmë objektivat tonë. Tani duhet të fitojmë sa më shumë ndeshje të jetë e mundu që të arrijmë atë që është objektivi kryesor. Të gjithë duhet të kuptojnë se nuk ka më vetëm unë, por jemi ne. Jam i bindur se mund të ngjitemi në Bundesligë”, tha Gjasula i cili e ka provuar këtë ndjesi me suksesin me Paderborn tre edicione më parë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Trembet Interi, Bayerni hidhet në sulm për Hakimin

Publikuar

-

Nga

Ashraf Hakimi bëri një kampionatin perfekt me Interin. Në fundjavën e kaluar ai dhe klubi zikaltër u shpallën kampionët e Serisë A për sezonin aktual.

Ish-lojtari i Borusias së Dortmundit ishte një nga protagonistët kryesorë me shtatë gola dhe gjashtë asiste për Interin, duke patur një meritë të madhe në fitimin e titullit.

Pas vetëm një viti, mbrojtësi i shpejtë mund të largohet nga Milano, sepse me sa duket Bajerni Mynihut po e mendon seriozisht një transferim të tijin në Gjermani. Të paktën kështu raporton “Münchner Zeitung tz”.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Klubi dhe tifozët do të jenë gjithmonë në zemrën time”, mesfushori largohet nga Bajerni pas 9 sezonesh

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një postimi në ‘’Twitter’’, Bajern Mynih ka zyrtarizuar se këtë verë do të shkëpusë marrëdhëniet me mesfushorin spanjoll Javier Martinez, pas 9 sezonesh si futbollist i bavarezëve.

Mesfushori u bashkua me Bajernin në verën e vitit 2012 nga skuadra spanjolle e Atletiko Bilbaos për shifrën rekord 45 milion euro në atë kohë. Martinez ishte një ndër lojtarët kyç të mesfushës në vitet e para si bavarez duke fituar shumë trofe ndër to dhe Ligën e Kampionëve. Ndërkohe për largimin reagoi dhe vetë lojtari duke u shprehur:

‘’Unë jetoj për këtë klub, gjithmonë dhashë gjithçka për të dhe jam shumë i lumtur që fituam shumë trofe së bashku. Bajerni dhe tifozët e saj do të jenë gjithmonë në jetën time’’, shkruan Javi Martinez.

 

 

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

E ardhmja e Flick, gazeta prestigjoze zbulon: Do të zyrtarizohet te…

Publikuar

-

Nga

Hans Dieter Flick po jeton ditët e fundit si trajner i Bayernit. Tekniku në fund të sezonit do të jetë i lirë dhe në pritje të ofertave të reja, pas ndërprejes së bashkëpunimit me kampionët gjerman në qershor. Sipas Sport1, ai do zyrtarizohet te Gjermania, si zëvendësues i Joachim Low.

Kalimi te Tottenham apo te ndonjë ekip tjetër bie poshtë automatikisht, me fokusin që do jetë te Kombëtarja e Panzerave.

Burime të pakonfirmuara bëjnë me dije një lajm të tillë, teksa ai që do e thotë fjalën e fundit do jetë vet Hans Dieter Flick. Flick ka qënë një nga arsyet e sukseseve që ka arritur Bayerni gjtihë këto vite, jo vetëm në kampionat, por edhe në arenën Europiane.

LEXO TE PLOTE